Yleisurheilu

 

Akatemian yleisurheilijat

1-kategoria: Olympiakomitean tukiurheilijat (yksilötuki- ja apurahaurheilijat)

2-kategoria: Maajoukkuetason urheilijat
- Nuorten maajoukkue ja tätä vanhemmat kehitystaulukon tuloksen tehneet urheilijat. Tasoa määritettäessä urheilijoilta huomioidaan pääosin kaksi edellistä kautta. Lähellä kehitystaulukon tulosta olevia urheilijoita voidaan harkinnan mukaan nostaa 2-kategoriaan. Yli 22-vuotiaiden urheilijoiden 2-kategorian kriteerinä käytetään taulukon 22-vuotiaiden tulosrajaa.

- 3-kategoria: Haastajatason urheilija

päivitetty 22.10.2020

Aalto Eljas 2A 
Af Forselles Mona 3 
Alexandrov Jevgeni 3 
Alingué Iikka 2N 
Alles Anneli 3 
Andersson Saga 2N 
Anttila Emilia 3 
Auvinen Roope 2N 
Avikainen Viivi 2A 
Back Erik 2A 
Berden Edith 3 
Berg Vilma 2N 
Bergeron Ellen 3 
Berghem Jonna 3 
Blomqvist Jonni 2N 
Bogdanoff Matilda 2A 
Borovskaya Valeria 3 
Brace Jonathan 3 
Bryggare Niklas 3 
Buchwald Rauha 3 
Bützow Iira 3 
Bäck Kristian 2A 
Cardona Ida 3 
Chandras Olivia 3 
Chokairy Amira 2A 
Chydenius Nina 2A 
Eikkinen Edith 3 
Einamo Laura 3 
Ekoebve Don-Zheni 3 
Eloranta Jenni 3 
Eriksson Essi  3 
Eriksson Samuli 3 
Etelätalo Lassi 1 
Ezeabasirim Chibunna 2N 
Fogelholm Minea 2N 
Granberg Hannu 2A 
Granqvist Mikael 3 
Hakala Emma 3 
Hakala Johannes 3 
Hakala Vilma 3 
Hakanen Saara 2N 
Hankimaa Hertta 3 
Hanski Janette 2N 
Happonen Pihla 3 
Harjamäki Joonas 3 
Hatanpää Aapeli 3 
Hava Joni 2N 
Havukorpi Mauno 3 
Heino Emmi 3 
Helisalo Waltteri 3 
Heikkonen Miro 3 
Hiekka Tomi 3 
Hietula  Essi Mirjami 3 
Hiltunen Henna 3 
Hirvonen Lassi 3 
Hirvonen Marjut 3 
Hollmén Alisa 3 
Holopainen Iina 2N 
Honka Iina 3 
Huff Tilda 3 
Hujanen Oona 3 
Hupli Juho 3 
Huuskola Tuukka 2A 
Hyyppä Matti 3 
Hyyrynen Noora 3 
Häggqvist Petra 3 
Hämäläinen Heidi 3 
Hämäläinen Iivo 3 
Hämäläinen Markus 3 
Hämäläinen Saara 3 
Hänninen Aapo 3 
Hänninen Micaela 3 
Ihander Petri 3 
Ihantola Julia 3 
Illukka Riku 2N 
Ilomäki Eero 2N 
Irincheev Sajan 2N 
Jaatinen Silja 3 
Jacobsson Oskari 3 
Jantunen Panu 3 
Jatsko Tomas 3 
Joenpolvi Lotta 3 
Jokela Jenna 3 
Jokinen Fanni 3 
Jrad Elias 3  
Junnila  Otto 3 
Jussila Joel 3 
Jäppinen Joonas 3 
Jäppinen Mona 3 
Järvinen Joni 3 
Järvinen Toni 3 
Jääskeläinen Nuutti 3 
Kajander Willem 3 
Kakko Elina 2A 
Kallio Miro 3 
Kalliokulju Valtteri 2A 
Kammer Marco 2N 
Kangas Mikko 3 
Kantele Viktor 2A 
Karell Emilia 2N 
Karjalahti Erin 2N 
Karmitsa Joakim 3 
Karvo  Santeri  3 
Kasurinen Hanna 3 
Katainen Veeti 3 
Kattilamäki Tuuli 3 
Kaukolahti Tuomas 2A 
Kaukonen Lassi 3 
Kauranen Elina 3 
Kauranen Vilja 3 
Kellgren Patricia 2N 
Kemppaala Karlos 3 
Kemppinen Lotta 2A 
Kenttä Erika 3 
Keskitalo  Saara  2N 
Kinnunen Jarkko 1 
Kivelä Essi  3 
Kiviharju Sampo 3 
Koivunen Elmo 3 
Koivuniemi Olivia 3 
Kokko Riikka 3 
Komi Matias 2N 
Korte Annimari 1 
Koskela Aino 3 
Koskela-Koivisto Nora 3 
Kosonen Soili 3 
Kostiainen Elina 2A 
Kotaja Amanda  1 
Krogell Rasmus 3 
Kronqvist Robin 2A 
Kruuti Kira 3 
Kumar Gerli 3 
Kuikka Tiia 2A 
Kuivalainen Kaisa 3 
Kuivalainen Mikko 3 
Kuivisto Sara 1 
Kymäläinen Henrik 3 
Kytölä Kira 2A 
Kärhä Essi  3 
Köykkä Helmi 3 
Laakso Tomi 2N 
Lahtinen Roosa 3 
Lahtinen Toma 3 
Laine Topias 2A 
Laisi Kia 3 
Laitinen Anniina 3 
Lampela Elina 2N 
Lampinen Max 2N 
Lampinen Mico 3 
Lampinen Ville 2A 
Latvala Kerttu 2N 
Latvala Moona 3 
Laukkanen Tyyne 3 
Launto Antton 3 
Lee  Benjamin 2N 
Lehikoinen Viivi 2N 
Lehtimäki Lassi 3 
Lehtiö Anne-Mari 2A 
Lehtiö Johanna 3 
Lehto Tomi 3 
Lehtonen Venla 3 
Lehtoniemi Ville 3 
Leivo Nina 3 
Leveelahti Linda 3 
Limnell  Hugo 3 
Lindholm Miia 3 
Lindroos Jonathan 3 
Linkoaho Matias 3 
Lintula Jaakko 3 
Lipasti Tilda 3 
Liukkonen Carla 3 
Ljung Rebecca 3 
Lounela Ida 3 
Lundmark Daniel 3 
Luukkola Katja 2N 
Makkonen Okko 3 
Manni Henry 1 
Marekwia Katharina 3 
Matikainen Henri 3  
Mattila Esa-Pekka 2A 
Mattila Nea 2N 
Maunula Nellinoora 3 
Metsälä Siiri 3 
Mettälä  Elina 3 
Mickos Elin 2N 
Miettinen Suvi 3 
Mikander Kaisa  3 
Mikkola Maisa 3 
Mikkola Vilma 3 
Moalin Abdinaiin 3 
Mäenpää Annika 3 
Mäkelä Iina-Kaisa 3 
Mäkelä Johannes 3 
Mäkelä Kristiina 1 
Mäkinen Ilari 3 
Mäkinen Julius 3 
Mäkinen Pavel 3 
Mäkinen Tommi 2N 
Mäkitörmä Senja 2A 
Mäntylä Severi 3 
Määttänen Eveliina 2A 
Määttänen Jaakko 2N 
Mörö Oskari 1 
Nahi Saskia 3 
Neuvonen Heta 3 
Nevala Atte 3 
Niemi Camilla 3 
Nieminen Aleksi 3 
Nieminen Juho 2N 
Nikander Markus 3 
Nikander Saara 3 
Nikkola Aapo 3 
Nissinen Laura 3 
Nokelainen Heidi 2A 
Nokkanen Aleksi 3 
Nugraha Veikko 2A 
Nummela Aki 2A 
Nummikoski Anna Elina 3 
Nurmi Enni 2N 
Nurmi Neea 3 
Nurminen Kamilla 3 
Nurro Minka 3 
Nyström Emma 3 
Olkkola Kaisla 3 
Ollikainen Roni 1 
Outinen Ada 3 
Paananen Arttu 3 
Pahaoja Ronja 2A 
Pajasmaa Sanni 3 
Palola Kalle 3 
Partanen Aku 1 
Parviainen Salla 3 
Paukkeri Sini 2N 
Paunonen Aino 3 
Pekkanen Kirsi 3 
Penttilä Anni 3 
Penttinen Lotta 3 
Perttula Pauliina 3 
Perttula Petra 3 
Perälampi Oskari 2A 
Pihlavisto Antti 3 
Pihlavisto Lassi 3 
Piippo-Pinho Sandra 3 
Piispanen Toni 1 
Pikkupeura Pinja 3 
Pohto Linda 3 
Pokkinen Ahti 3 
Pränni Antti 2N 
Puputti Tuomas 3 
Pursiainen Anna 2N 
Putkiranta Lotta 2N 
Pöyry Inka 2N 
Quednau Vincent 3 
Raatikainen Tatu 3 
Raitanen Topi 1 
Rajaniemi SIni-Sofia 3 
Raunio Jere 3 
Rautala Martta 2A 
Rautelin Jessica 2A 
Rautiainen Leo 3 
Rekonen Saga 3 
Riikinsaari Ellinoora 3 
Rinnekari Heli 3 
Ruostetsaari Pauli 3 
Ryynänen Robin 3 
Saarelainen Aleksi 3 
Saarinen Roope 2A 
Sairanen Aleksi 3 
Saleva Eero 2A 
Salminen Senni 2A 
Salo Netta 3 
Salomaa Meeri 2N 
Salonen Rosa 3 
Salonen Tuomo 3 
Samberg Eeva 3 
Samuelsson Samuli 2A 
Sandberg Viivi 3 
Sandblom Linda 2A 
Sario Jenny 3 
Satama Suvi 3 
Saukkonen Helmi 3 
Seisto Ellen 2N 
Shams Samuel 3 
Showlah Jasmin 3 
Sihvola Elisa 3 
Siirtola Anni 2N 
Siitonen Aino 3 
Siitonen Hannes 3 
Siltala Sara 3 
Sinkkonen Pekka 3 
Spartiotis Evangelos 3 
Sperryn Jonatan 2N 
Spoof Harald 3 
Spångberg Xenia 3 
Stendahl Benjamin 3 
Storbacka Karin 3 
Suhonen Sanni 3 
Sukselainen Rebekka 3 
Suominen Anni 3 
Suominen Vivian 2N 
Syrjälä Saara 3 
Söderholm Joar 3 
Takala Ilmari 3 
Takala Teo 2A 
Tallbacka Anton 3 
Tallqvist Niklas 3 
Tanskanen Salla 3 
Tanskanen Ville 3 
Tapio Aino 3 
Tervo Liina 2N 
Tiilikainen Okko 3 
Tikkanen Alisa 3 
Timgren Atte 3 
Timonen Liisa 3 
Toivonen Roosa 3 
Tran Vivian 3 
Tsubareva Jelizaveta 3 
Tulokas Matias 3 
Tuuri Heta 2A 
Tuusjärvi Joona 3 
Tuusjärvi Netta 3 
Uitto Eelis 3 
Uosukainen Emma 3 
Uusimäki Hilla 3 
Uusimäki Leo 2N 
Uutela Julius 3 
Vaattovaara Veera 3 
Valtonen Kerttu 3 
Varjas Nella 3 
Wedenberg Isac 3 
Westling Viola 2N 
Viljanen Aleksandra 3 
Viljola Niko 2N 
Vorselman Simeon 3 
Vuorvirta Kristiina 3 
Välimäki Einari 3 
Väyrynen Otso 3 
Väyrynen Sampo 2N 
Yildrim Batuhan 3 
Ylinen Ville 3 
Ylöstalo Elias 3 
Ylöstalo Otto 3 
Äikäs Daniel 3 
Äikää Jonna 3 
Äyräväinen Ilona 3 
Österman Andrea 3 
Österman Emelie 3