U-Ö

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Udeh Uchechi 3 Jääkiekko
Uitto Eelis 3 yleisurheilu
Uitto Elmo 3 koripallo
Ukkonen Saga 2N koripallo
Ukskoski Otto 3 salibandy
Ulander Venla 2N koripallo
Ulfves Ingrid 3 alppihiihto
Ulfves Kira 3 muodostelmaluistelu / Situations
Uosukainen Emma 3 yleisurheilu
Uotila Emil 3 koripallo
Uotinen Henna 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Urjansson Ambro 2N amerikkalainen jalkapallo
Uro Lenni 2N judo
Uski Viola 3 telinevoimistelu
Ussher Leo 2N jalkapallo
Utriainen Niko 3 jalkapallo
Utriainen Oskari 3 Jääkiekko
Uusikorpi Emilia 2A kilpa-cheerleading
Uusimäki Hilla 3 yleisurheilu
Uusimäki Leo 2N yleisurheilu
Uusimäki Taika 2N koripallo
Uusitalo  Valtteri 2A purjehdus
Uusitalo Lotta 3 muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Uusitalo Markus 2N jalkapallo
Uusitalo Milla 2A squash
Uusitalo Otso 3 jääkiekko
Uusitalo Tiia  2N Judo
Uusitalo Tuukka 3 salibandy
Uutela Julius 3 yleisurheilu
Vaahto Eero 3 jalkapallo
Vaahtoranta Oliver 3 jääkiekko
Vaara Luukas 3 koripallo
Vaattovaara Veera 3 yleisurheilu
Vahe  Lotta 2N judo
Wahlgren Saara 2A koripallo
Wahlroos  Walter  3 purjehdus
Vahteristo Ellen 3 jalkapallo
Vahtila Markku  3 telinevoimistelu
Vahtola Oliver 3 jalkapallo
Vainikka Assi 3 lentopallo
Vainio Iiro 3 jääkiekko
Vainio Samuel 3 lentopallo/bv
Vainiomäki Ella 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Vainionpää Juliana 3 jalkapallo
Vainula Linnea 3 sulkapallo
Valijani pegah 3 sulkapallo
Valjakka  Karina 3 tanssiurheilu
Valjakka Karina 3 lentopallo
Valjus Selma 2A purjehdus
Valkamo Ella 2N käsipallo
Valkjärvi Reetta 3 Jääkiekko
Valkonen Tatu 3 salibandy
Wallden Jame 3 autourheilu
Wallenius Lasse 3 jääkiekko
Vallila Niklas 3 koripallo
Vallila Riina 3 koripallo
Vallin Sanni 3 lentopallo
Wallius Kalle 2N jalkapallo
Valo Robert 3 nyrkkeily 
Walta  Leo  2N jalkapallo
Walther Max 3 uinti
Valtonen Kerttu 3 yleisurheilu
Valtonen Minttu 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Valtter Pennanen 2A beach volley
Vammeljoki Hanna  3 tanssiurheilu
Wangunyu Simon 3 jalkapallo
Vanhanen Lauri 2N lentopallo
Vanhasaari Oiva 3 koripallo
Vannula Inna 3 jalkapallo
Vapola Helmi 2N jalkapallo
Varis Tessa 2N muodostelmaluistelu / Team Mystique
Varis Vera 3 jalkapallo
Varjas Nella 3 yleisurheilu
Varjolaakso Antti 2N telinevoimistelu
Varonen Tinja 3 ringette
Vartiainen Carlo 3 jalkapallo
Vartiainen Vera 3 uinti
Vartiainen Viljami 2N koripallo
Vasa Iiro 2A tennis
Vasarainen Minttu 3 taekwondo
Vatanen Rasmus 3 jääkiekko
Vauhkonen Erika  2N Judo
Vauhkonen Karoliina 3 muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Vavuli veera 2A kilpa-cheerleading
Weckström Luca 3 Jalkapallo
Wedenberg Isac 3 yleisurheilu
Vehkavaara Emilia 2A joukkuevoimistelu
Vehkomäki Samuli 2A amerikkalainen jalkapallo
Vehkomäki Santtu 2N amerikkalainen jalkapallo
Vehkonen Väinö 3 jalkapallo
Veikkolainen Vilja 2A kilpa-cheerleading
Velasquez  Fidel 3 jalkapallo
Velez  Sara 2N jalkapallo
Ven Robert 1 soutu
Venermo Aapo 2N jalkapallo
Vento Pihla 2A joukkuevoimistelu
Vepsäläinen Ida 3 käsipallo
Vepsäläinen Oskari 3 koripallo
Veromaa Mopsi 1 ampumaurheilu
Versluis Matthias  1 jäätanssi
Vertio Pinja 3 koripallo
Vesa Emilia 1 jääkiekko
Vesa Vega 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Vesalainen  Peppi 3 uinti
Vesterinen Elsi 3 jalkapallo
Westerlund Daniela  1 Salibandy
Westerlund Victor 3 tanssiurheilu
Westerstråhle Bea-Anna 3 alppihiihto, para
Westling Viola 2N yleisurheilu
Vienola Fia 3 uinti
Vierelä Sara 3 muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Vierimaa Jussi 3 jääkiekko
Vihervuori Satu-Maaria 3 jääkiekko
Vihma Nona 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Viholainen Elisa 3 suunnistus
Viinikka Eni 3 muodostelmaluistelu / Moonlights
Viita Silja 2N koripallo
Viitanen Petra 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Viitanen Rasmus 3 jalkapallo
Viitaniemi Otto 3 jalkapallo
Viitasuo Ella 1 Jääkiekko
Wickström Emma 2A käsipallo
Wikström Hedwig 2N ratsastus
Wikström Ursula Pro golf
Wikström Wilhelm 3 alppihiihto
Vili Topio 2A beach volley
Viljamaa  Onni 2N jalkapallo
Viljanen Aleksandra 3 yleisurheilu
Viljola Niko 2N yleisurheilu
Wimmer  Weeti 3 jalkapallo
Winqvist Kasper 3 jääkiekko
Virkkunen Amanda Lyydia 1 rytminen voimistelu
Virta Romina 3 koripallo
Virta Santeri 3 jääkiekko
Virtanen  Veikka  3 salibandy
Virtanen Annu 3 maastohiihto
Virtanen Arttu 3 jalkapallo
Virtanen Joose 3 jääkiekko
Virtanen Nelli 3 kilpa-cheerleading
Virtanen Pia 3 kilpa-cheerleading
Virtanen Tuukka 3 jalkapallo
Virtanen Valtter 2A taitoluistelu
Viskari Veikka 2N golf
Visuri Kerkko 2A Ultimate
Vliek Melina 3 ratsastus
Woivalin Emil 3 telinevoimistelu
von Nandelstadh Emma 2N käsipallo
Von Numers Alexander 2A käsipallo
von Schoultz Katja 3 suunnistus
vonTroil Fredrik 2N käsipallo
Vorselman Simeon 3 yleisurheilu
Voss Marika Pro golf
Voutilainen Sonja 2A karate
Voutilainen Vincent 2A Käsipallo
Vujasinovic Milos 3 tennis
Wulff Aatu 2N jääkiekko
Wulff Mikaela  1 purjehdus
Vuohijoki Anni 1 painonnosto
Vuoppola Sarah 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Wuorenjuuri Tommi 3 koripallo
Vuori  Essi  3 taitouinti
Vuori Roni 2N koripallo
Vuori Topi 3 jääkiekko
Vuorinen Aino 3 ringette
Vuorinen Aliisa 2N beach volley
Vuorinen Anna 2A Miekkailu
Vuorinen Niko 1 Miekkailu
Vuorinen Rasmus 3 jääkiekko
Vuorio Aarni 3 jalkapallo
Vuorio Oskari 2N jääkiekko
Vuorio Taika 2A joukkuevoimistelu
Vuorio Vivi 3 jalkapallo
Vuoristo Atte 3 koripallo
Vuoristo Santtu  3 salibandy
Vuorvirta Kristiina 3 yleisurheilu
Vähäkangas Kie 3 jääkiekko
Vähämaa Jaakko 2A squash
Vähärautio Kasper 3 jääkiekko
Vähäsarja Nea 3 ampumahiihto
Väisänen Mark 3 jalkapallo
Väisänen Viljami 3 jääpallo
Väisänen Ville 3 salibandy
Välimäki Einari 3 yleisurheilu
Värri Iida 2N jalkapallo
Väyrynen Alexandra 3 jääkiekko 
Väyrynen Ida 2A Käsipallo
Väyrynen Max 2N jääkiekko
Väyrynen Otso 3 yleisurheilu
Väyrynen Sampo 2N yleisurheilu
Väyrynen Tim 3 jalkapallo
Väänänen Milania 3 taitoluistelu
Väänänen Santeri 2N Jalkapallo 
Väärmann Chris-Henric 3 koripallo
Yildrim Batuhan 3 yleisurheilu
Ylander Liinus 3 Salibandy 
Ylén Aino-Emilia 3 jalkapallo
Ylijääskäri Oskari 3 salibandy
Ylikojola Milla 3 salibandy
Yli-Kokko Johannes  3 jalkapallo
Ylikraka Minttu 2N jalkapallo
Ylinampa Satu 2A team gym
Ylinen Ville 3 yleisurheilu
Yli-Penttilä Oskari 3 maastohiihto
Ylipää Benjamin 2A amerikkalainen jalkapallo
Ylisevä Jenny  3 kilpa-cheerleading
Ylönen Joni 2A maalipallo
Ylöstalo Elias 3 yleisurheilu
Ylöstalo Otto 3 yleisurheilu
Ypyä Ava 2N ringette
Ürgenç Benjamin 3 jalkapallo
Yussuf Omar 3 jalkapallo
Zielinska Julia 3 jääkiekko  
Zoveidavi Ehsan 2A maalipallo
Ålander Jarno 2A paini GR
Åström Joonas 3 jalkapallo
Åvist Nico 3 Koripallo
Äijälä Ellias 3 jalkapallo
Äijälä Onni 3 uinti
Äijälä Veli 3 jalkapallo
Äijänen Jami 2N Squash
Äijänen Miko 2A squash
Äikäs Daniel 3 yleisurheilu
Äikää Jonna 3 yleisurheilu
Älfrad Nijati 3 jalkapallo
Ämmälä Tiitus 2N nykyaikainen 5-ottelu
Äyräväinen Ilona 3 yleisurheilu
Örmälä Iiris 2A team gym
Österlund Niko 3 koripallo
Österman Andrea 3 yleisurheilu
Österman Olli 3 jääkiekko
Övermark Jere 3 sulkapallo