Koripallo

 

Akatemian urheilijat

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilija

16.11.2020

Aarnio Janette 2A

Ahokas Cristian 3

Ahola Hanna 3

Ailus Alexandra 2N

Anttila Niilo 3

Arike  Elina 3

Barrera Thomas 3

Bejedi Sara 2A

Botti Jose 3

Chime Eric 2N

Damoiseaux Meri 2N

Eklöf Cia 2N

Erlund  Sofie 3

Eräkangas Elmo 3

Eskola Ossi 3

Esna Annabel 3

Exaucia Thomas 2N

Federiko Federiko 2N

Federiko Okku 2N

Haddad Juliana 2N

Hakala Sara  3

Hakkarainen Teemu 3

Harjanne Hanni 3

Hassan Amjad 3

Heino Melisa 3

Heinonen Joel 3

Heiskanen Valtteri 3

Helakorpi Veeti 3

Helminen Leevi 3

Helskyaho Aino 3

Hervola Lenni 3

Hiltunen Elo 2N

Holopainen Annikka 2A

Huhtamäki Eetu 3

Hulst Emilia 2N

Hurme Essia 2N

Hynönen Lauri 3

Hyttinen Annika 2N

Hyökyranta Joonas 3

Höysniemi Lumi 3

Jaatinen Rasmus 2N

Jadda Darif 3

Jafari Hamidreza 3

Jahan Mashrur 3

Jantunen Mikael 2A

Jokela Topias 2N

Joutsimo Lauri 3

Julkunen  Monna 3

Juppo Luca 3

Jussila Ilona 3

Juutinen Vilho 3

Järvinen Iivari 3

Järvinen Ruben 3

Kaarnakorpi Aaro 3

Kahelin Anna 2A

Kallio  Lauri  2N

Kallström Daniel 2N

Kanerva Meri 2N

Kapanen Jaspar 3

Karhu Ville 2N

Karhunen Noora 3

Karvinen Mirva 3

Kataja Nikolas 3

Keränen Konsta 3

Keso Kaisa 3

Kiviluoma Elli 3

Klemetti Emilia 2A

Klinga Siiri 3

Koponen Kalle 3

Korhonen Riku 2N

Korhonen Saku 3

Korkiatupa Aarni 2N

Koskinen Elsa 3

Koskinen Peppi 3

Koskivaara Hanna 3

Kuier Awak 2A

Kujala Saana 2N

Kuosmanen Linda 3

Kupiainen Salla 3

Kylliö Joonas 3

Laakso Eero 3

Laavainen  Aamos  3

Lahtinen Lotta-Maj 2A

Lang Christian 3

Lappalainen Emma 3

Lauha Niilo 3

Lawrence Leke 3

Lehto Lauri 3

Leino Kaarlo 3

Leskinen Elias 2N

Lidgren Oliver 3

Liimatainen Iines 3

Lindberg Sebastian 2N

Lindblom Carl 2A

Lindroos Sara 3

Lindström Anton 3

Little Miro 2N

Luoto  Julianna Liisa Maria 2N

Lönnqvist Maj 3

Manninen Max 3

Martikainen Anni 3

Marttinen Rasmus 3

Mashaire Emerita 2N

Mekkonen  Klaara Katri Loviisa 2N

Mennander  Henri  3

Mensonen Lumi 3

Muhonen Ella 3

Muhonen Erik 2N

 

Mäkinen Akseli 3

Mäkipää Leo 3

Mäntylä Kiia 2N

Mäntynen Elina 3

Nieminen Isabel 3

Nieminen Reetta 3

Nikula Iida 3

Niskanen Antti 3

Nurmi Ossi 3

Nyqvist Emmi 3

Ollilainen  Kati Mirjami 2N

Palomäki Viivi 2N

Paltemaa Lotta-Kaisa 3

Parikka Sohvi 3

Parkkinen Henna 3

Parpala  Mikael  2N

Pekonen Ebba 2N

Pelkonen Olli 3

Peltola Onni 3

Pihamaa Natalie 2N

Pohjonen Jade 3

Pusin Ada 3

Pällijeff Eino 2N

Raekivi Rasmus 3

Rahiala Mette 3

Rahiala Mikael 3

Rauhansalo Aada 3

Rautiainen Milja 3

Reinikainen Jonne 3

Rentto Susanna 3

Rissanen  Matias  2N

Rista Tarmo 3

Rönnholm Thomas 3

Saarela Olli 3

Saari Salla 3

Sajantila Erik Kristian 2N

Sajantila Jakob 3

Sandvik  Henna Teresa 2A

Sarajärvi Maiju 3

Savolainen Mikko 3

Silvennoinen Saana 3

Sipilä Joni 3

Sipponen Noora 3

Sirén Leevi 3

Skyttä Emil 3

Sohlo Ninni 3

Solovieva Melani 3

Soppela Johanna 3

Sussmann Ella 3

Syla  Albatrit 3

Syla Albina 2N

Syrjämäki Aapeli 2N

Tahvanainen  Ville  2A

Talonpoika Axel 3

Tanhan Elber 3

Tarjanne Leo 3

Tervonen Tiia 3

Ticklen Ona 3

Tofferi Petrus 3

Toivonen Lauri 3

Tolonen  Ville  2N

Tuomainen Oliver 3

Tuomela Teemu 3

Tuomi Iiro 2N

Tuomi Senja 2N

Tuomisto Inka 3

Tuomisto Sanni 2N

Tuukkanen Aada 3

Tuukkanen Taru 2A

Tuunanen Aurora 3

Tyynilä Peppi 3

Uitto Elmo 3

Ukkonen Saga 2N

Ulander Venla 2N

Uotila Emil 3

Uusimäki Taika 2N

Vaara Luukas 3

Wahlgren Saara 2A

Vallila Niklas 3

Vallila Riina 3

Vanhasaari Oiva 3

Vartiainen Viljami 2N

Vepsäläinen Oskari 3

Vertio Pinja 3

Viita Silja 2N

Virta Romina 3

Wuorenjuuri Tommi 3

Vuori Roni 2N

Vuoristo Atte 3

Väärmann Chris-Henric 3

Åvist Nico 3

Österlund Niko 3