H-J

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Haajanen Aku 3 jalkapallo
Haakana Santeri 3 jääkiekko
Haanpää Antti 2N Paini
Haapala Ida 2N maastohiihto
Haapala Ida 2N suunnistus
Haapala Iida 2A telinevoimistelu
Haapanen, Antti-Eemeli 3 jääkiekko
Haapaniemi Paulus 3 jalkapallo
Haasanen Eeva 3 maastohiihto
Haaslahti  Unto 2N paini
Haataja Helmi 3 tanssiurheilu
Haataja Vera 3 tennis
Haavisto Helmi 2A purjehdus
Hack Leevi  3 salibandy
Haddad Juliana 2N koripallo
Haga 2N käsipallo
Hagberg Axel 2N salibandy
Hagberg Greta 2N joukkuevoimistelu
Hagström Joel 2N käsipallo
Hahka Sara 2A joukkuevoimistelu
Haikonen Pauli 3 jääpallo
Haimi  Lassi 2N uinti
Hakala Emma 3 yleisurheilu
Hakala Johannes 3 yleisurheilu
Hakala Kaisa 3 kanoottipoolo
Hakala Kia-Emilia 3 alppihiihto
Hakala Krista 3 jalkapallo
Hakala Markus 3 pesäpallo
Hakala Sara  3 koripallo
Hakala Vilma 3 yleisurheilu
Hakala Vilma  2A jalkapallo
Hakanen Saara 2N yleisurheilu
Hakaste Lauri Elmeri  2N pöytätennis
Hakkarainen Iiro 3 jääkiekko
Hakkarainen Jenna 2N ringette
Hakkarainen Lotta 3 telinevoimistelu
Hakkarainen Santeri 2N käsipallo
Hakkarainen Teemu 3 koripallo
Hakola  Joona 2N paini
Hakola Annmarie 3 crossfit
Hakulinen Iida Maria 3 salibandy
Hakulinen Ossi 3 triathlon
Halinen Tuomas 3 futsal
Hallaselkä  Lauren  2A uimahypyt
Hallikainen Joona 3 jalkapallo
Halme Aapo 2N jalkapallo
Halme Sasu 3 pyöräily
Halme Susanna 2A maalipallo
Halmesmäki Tero 2A paini GR
Halomo Helmi 2A jalkapallo
Halonen Juha-Matti 2A triathlon
Haltia Ilari  3 suunnistus
Haltia Nina 3 uinti
Halttunen Minka 2N ringette
Handelberg Aino 2A joukkuevoimistelu
Hangasmaa Miika 3 pesäpallo
Hanhisalo Aleksis 3 Salibandy 
Hankimaa Hertta 3 yleisurheilu
Hannola Petri 3 lentopallo
Hanski Janette 2N yleisurheilu
Happonen Pihla 3 yleisurheilu
Hardén  Kaius 3 jalkapallo
Harinen Miska 3 jääkiekko
Harjamäki Joonas 3 yleisurheilu
Harjanne Hanni 3 koripallo
Harju Seppo 2A pyörätuolirugby
Hartikainen Heini 2A triathlon
Harvio Sara 3 kilpa-cheerleading
Hassan Amjad 3 koripallo
Hassinen Emil 3 jääkiekko
Hassinen Neea 3 jalkapallo
Hatakka Santeri 2 jääkiekko
Hatanpää Aapeli 3 yleisurheilu
Haukkovaara Henri 3 kilpa-cheerleading
Hausen Chana 3 jalkapallo
Hautala Linnea 2N beach volley
Hautamo Otto 3 jalkapallo
Haven Henni 3 uinti
Haverinen Tommi 2N käsipallo
Havisalmi Mikael 3 jääkiekko
Hayes Dylan 3 jalkapallo
Hebbi August 3 jalkapallo
Hedman Veera 3 tanssiurheilu
Heikkala  Taika 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Heikkeri Sisu 3 jääkiekko
Heikkilä  Ellen 2N muodostelmaluistelu / Team Mystique
Heikkilä Miika 3 maastohiihto
Heikkilä Miro 3 Jääkiekko
Heikkilä Saana 3 rytminen voimistelu
Heikkilä Suvi 3 suunnistus
Heikkilä Tuomas 2A suunnistus
Heikkinen Aada 2N salibandy
Heikkinen Benjamin 3 jalkapallo
Heikkinen Daniel 3 jalkapallo
Heikkinen Joonas 2A taekwondo ITF
Heikkinen Malena 2A käsipallo
Heikkinen Venla 3 lentopallo
Heikkonen Miro 3 yleisurheilu
Heinaro Einari 3 suunnistus
Heininen  Tea  2N jalkapallo
Heino Alisa 2A tanssiurheilu
Heino Eetu 2A sulkapallo
Heino Emmi 3 yleisurheilu
Heino Ilkka 2A Sulkapallo
Heino Jere 1 paini VP
Heino Melisa 3 koripallo
Heino Ville 1 paini VP
Heinonen 2A judo
Heinonen  Ada 3 jalkapallo
Heinonen Aleksi 3 jääkiekko
Heinonen Joel 3 koripallo
Heinonen Matias 3 maastohiihto
Heinonen Otto 3 jääkiekko
Heinonen Sanni 3 taitouinti
Heinonen Valtteri 3 Salibandy 
Heinämaa Akseli 1 Miekkailu
Heinänen Atte 3 jääkiekko
Heinänen Vili 3 salibandy
Heiska Samuli 3 jalkapallo
Heiskanen Ali 3 jääkiekko
Heiskanen Jere 2N lentopallo
Heiskanen Saku 2N jalkapallo
Heiskanen Valtteri 3 koripallo
Helakorpi Veeti 3 koripallo
Helenius Samuel 2N jääkiekko
Helin Ulla 2N joukkuevoimistelu
Heliranta Aapo 3 salibandy
Helisalo Waltteri 3 yleisurheilu
Helle Jopi 3 jalkapallo
Hellemaa Altti 2N jalkapallo
Hellgren  Jessika 2A judo
Hellman Veera 2N jalkapallo
Hellsten Rasmus 2N salibandy
Hellström Anton 2A kilpa-cheerleading
Helminen Jaakko 3 jääkiekko
Helminen Leevi 3 koripallo
Helminen Nea 3 salibandy
Helosvuori Emma 3 tanssiurheilu
Helskyaho Aino 3 koripallo
Henell Anni 3 lentopallo
Henriksson  Elmo  2N jalkapallo
Henriksson Charlotte 2N alppihiihto
Henriksson, Jere 3 jääkiekko
Heroum Nora 1 jalkapallo
Herrala Iida 3 uinti
Herrala, Miika Anttoni 3 jääkiekko
Herttua Sonja 3 telinevoimistelu
Hervola Lenni 3 koripallo
Hietala Hugo 3 jalkapallo
Hietanen Manu 2N jalkapallo
Hietanen Nea 3 kilpa-cheerleading
Hietaranta Laura 2N tennis
Hietula Essi 3 yleisurheilu
Hiiesalu Helger 3 Jalkapallo
Hilo Hanne 2N suunnistus
Hiltunen Elo 2N koripallo
Hiltunen Henna 3 yleisurheilu
Hiltunen Nette-Nina 3 jalkapallo
Hiltunen Paavo 3 jääkiekko
Hiltunen Roope 3 salibandy
Hiltunen Venni 3 jääkiekko
Hintikka Lauri 3 jääkiekko
Hintikka Teemu 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Hintsanen Seemi 2A maalipallo
Hirn Tilda 3 jalkapallo
Hirvinen Henri 3 jalkapallo
Hirvonen Aino 3 ratsastus
Hirvonen Elmeri 3 jalkapallo
Hirvonen Lassi 3 Yleisurheilu
Hirvonen Maiju 3 jalkapallo
Hirvonen Marjut 3 yleisurheilu
Hirvonen Miska 3 jalkapallo
Hirvonen Niko 3 moottoripyöräurheilu
Hirvonen Roni 2N jääkiekko
Hirvonen Timi 3 jääkiekko
Hjelm Mikael 3 salibandy
Hokka Veera 1 purjehdus
Hokkanen Alisa 3 jalkapallo
Hokkanen Annika 2A Kilpa-cheerleading
Hollmén Alisa 3 yleisurheilu
Holopainen Annika 2A koripallo
Holopainen Ella 2A käsipallo
Holopainen Iina 2N yleisurheilu
Holopainen Leo 3 salibandy
Holopainen Riku 2 salibandy
Holttinen Oliver 3 Jääkiekko
Honka Iina 3 yleisurheilu
Honkanen Enni 3 ratsastus
Honkanen Juha 3 sulkapallo
Honkanen Miika 2A maalipallo
Honkanen Riikka 1 alppihiihto
Hooli Minna-Maria 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Hopia  Aino  3 tanssiurheilu
Hormavirta Juho 3 jalkapallo
Hossini Said 2A paini 
Huang Aliisa 2A joukkuevoimistelu
Hudd Daniela 3 käsipallo
Huff Tilda 3 Yleisurheilu
Huhta Annika 2N jalkapallo
Huhtala  Michaela  3 jääkiekko
Huhtala Sabina 3 jalkapallo
Huhtamäki  Urho 2N jalkapallo
Huhtamäki Eetu 3 koripallo
Huhtamäki Heikki 3 jalkapallo
Hujanen Oona 3 yleisurheilu
Hulkko  Oskari 3 jalkapallo
Hulkko Jere 3 jalkapallo
Hulkkonen Johanna 3 suunnistus
Hulst Emilia 2N koripallo
Hult Oskari 3 jääkiekko
Huolman Luukas 3 salibandy
Huotari Kari 3 jalkapallo
Huovinen Joel 3 jalkapallo
Hupli Juho 3 yleisurheilu 
Hurme Essia 2N koripallo
Hursti Olli 3 jalkapallo
Hursti Siiri 3 kilpa-cheerleading
Huttula Julius 3 jääkiekko
Huttunen  Jenni  2N jalkapallo
Huttunen Aleksi 3 jääkiekko
Huttunen Nikolai 3 paini
Huuhka Henrietta 2A squash
Huunonen Lauri 3 jalkapallo
Huurros  Riina 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Huusko Eira 3 salibandy
Huuskola Tuukka 2N yleisurheilu
Huuskonen Roosa 3 salibandy
Hynninen Matias 2N salibandy
Hynönen Lauri 3 koripallo
Hyryläinen  Luka 2N jalkapallo
Hyryläinen Etti 3 jalkapallo
Hyttinen Annika 2N koripallo
Hyttinen Joonas 3 jääkiekko
Hyttinen Josefina 3 rytminen voimistelu
Hytönen  Emma 2A kilpa-cheerleading
Hyvärinen Eero 3 jalkapallo
Hyyppä Matti 3 yleisurheilu
Hyyrynen Noora 3 yleisurheilu
Hyökyranta Joonas 3 koripallo
Häggqvist Petra 3 Yleisurheilu
Häggström Oscar 3 jalkapallo
Häikiö Helmi 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Häikiö Joona 3 jalkapallo
Häkkinen Jenna 2A team gym
Häkkinen Tuuve 2A kilpa-cheerleading
Hämäläinen Aino 2N pyöräily
Hämäläinen Andreas  alppihiihto
Hämäläinen Antti 3 pyöräily
Hämäläinen Iivo 3 yleisurheilu
Hämäläinen Jenny 3 rytminen voimistelu
Hämäläinen Markus 3 yleisurheilu
Hämäläinen Minea 2N alppihiihto
Hämäläinen Saara 3 yleisurheilu
Hämäläinen Tatu 3 pesäpallo
Hämäläinen Vertti  2N brasilialainen jujutsu
Hämärsalu Marcus 3 jääkiekko
Hänninen Aapo 3 yleisurheilu 
Hänninen Micaela 3 yleisurheilu
Hänninen Milena 2N muodostelmaluistelu / Team Mystique
Hänninen Olivia 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Hänninen Roni 3 maastohiihto
Hänninen Saga 2A rytminen voimistelu ja alppihiihto, Special Olympics
Härkönen Helmi 2A joukkuevoimistelu
Härkönen Helmi 2A taekwondo
Härkönen Kira 2N käsipallo
Härkönen Tuuli 3 sulkapallo
Häsä Ella 3 lentopallo
Häyry Joona 3 jääkiekko
Höysniemi Lumi 3 koripallo
Ignatius Eetu 3 jalkapallo
Ihamäki Rasmus 3 jalkapallo
Ihamäki Jenna 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Ihander Petri 2A yleisurheilu
Ihantola Julia 3 yleisurheilu
Iisakka Harri 3 jääkiekko
Iivonen Teemu 3 salibandy
Iizuka Emi 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Ikola Atte Mikael 3 suunnistus
Ikonen Ella 3 jalkapallo
Ikäheimonen Miro 2N taekwondo ITF
Illukka Riku 2N yleisurheilu
Ilola Sebastian 3 jääkiekko
Ilomäki Eero 2N Yleisurheilu
Ilves Henri 3 jääpallo
Ilvessalo Tytti 2A joukkuevoimistelu
Immonen Emma Maria 2N jalkapallo
Immonen Nea  2A uimahypyt
Inberg Into 3 jääkiekko
Ingalsuo Noora 2A kilpa-cheerleading
Inget Helmi  2N purjehdus
Inhala Justus 3 jääkiekko
Inkala Artturi 3 jääkiekko
Inna Aada 3 tennis
Int Kristina 3 taekwondo
Irincheev Sajan 2N yleisurheilu
Isiguzo Patrick 2N jääkiekko
Isohanni Arthur 3 jalkapallo
Isoherranen  Salla 2N suunnistus
Isometsä Eetu Pro Golf
Isomäki Riku 3 lentopallo
Isoniemi Veikka 3 jalkapallo
Isopoussu Manu 3 jääkiekko
Isosalo Mika 3 taekwondo
Iso-Tryykäri Eero 3 maastohiihto
Iss Mohamad  3 jalkapallo
Ivanitskiy Daniela 3 taitoluistelu, jäätanssi
Ivanov Feodor 2A lentopallo
Jaakkola  Antti  2N purjehdus
Jaakkola Outi 2N miekkailu
Jaakkola Riku 3 salibandy
Jaakkola Tuukka 3 kilpa-cheerleading
Jaakola Tanja 3 jalkapallo
Jaakonsaari Tia-Maria 3 jalkapallo
Jaatinen Rasmus 2N koripallo
Jaatinen Severi 3 salibandy
Jaatinen Silja 3 yleisurheilu
Jacobsson Oskari 3 Yleisurheilu
Jadda Darif 3 koripallo
Jafari Hamidreza 3 koripallo
Jahan Mashrur 3 koripallo
Jalkanen Isabel 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Jalo heikki 3 jääkiekko
Jamil Elisabeth 3 rytminen voimistelu
Jansson  Rony 2N jalkapallo
Jantunen Erika 2A muodostelmaluistelu / Helsinki Rockettes
Jantunen Mikael 2A koripallo
Jantunen Panu 3 yleisurheilu
Jantunen Vertti 3 jääkiekko
Jaradat Malek 3 amerikkalainen jalkapallo
Jaskari Erica 2N jääkiekko
Jatsko Tomas 3 yleisurheilu
Jauhiainen Mikko 3 jääkiekko
Jensen Corinna 3 käsipallo
Joenpolvi Lotta 3 yleisurheilu
Joensuu Jasmin 2A maastohiihto
Johanna Soiluva 3 kenttäratsastus
Johansson Assi 2A Rytminen voimistelu
Johansson Mats 2N vesipallo
Jokela Mikaela 3 uinti/yleisurheilu
Jokela Topias 2N koripallo
Jokela Ville 3 salibandy
Joki Aino 3 jalkapallo
Jokinen Arttu 3 salibandy
Jokinen Daniel 3 jääkiekko
Jokinen Fanni 3 yleisurheilu
Jokinen Iida 3 jalkapallo
Jokinen Julia 2A team gym
Jokiniemi Niklas 3 jalkapallo
Joutjärvi Sofia 2N käsipallo
Joutsimies Rasmus 2N autourheilu
Joutsimo Lauri 3 koripallo
Jrad Adel 3 jalkapallo
Jrad Elias 3 
Juhala Samu 3 jalkapallo
Julkunen  Monna 3 koripallo
Junior Miquel 3 jalkapallo
Junnila Otto 3 yleisurheilu
Junnila Samuli 2N salibandy
Junttila Juho 2A uimahypyt
Juntunen Antti-Jussi 2A pyöräily
Juppo Luca 3 koripallo
Jurva Tuomas 3 jääkiekko
Jussila Ilona 3 koripallo
Jussila Joel 3 yleisurheilu
Jutila Iida 3 kilpa-cheerleading
Jutila Julius 2N miekkailu
Juusela  Noora 2N jalkapallo
Juusela Emmi 2N ringette
Juutinen Vilho 3 koripallo
Juvala 2N käsipallo
Jyrkönen  Elina Kristina 2A rytminen voimistelu
Jyrkönen Eemil 3 jalkapallo
Jyväsjärvi Jan 3 jääkiekko
Jämsä Joni 2N Jääkiekko
Jäntti  Tommi  3 jalkapallo
Jäntti Jessica 3 sulkapallo
Jäntti Robin 2N sulkapallo
Jäppinen Elli-Noora 3 lentopallo
Jäppinen Joonas 3 yleisurheilu
Jäppinen Katri 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Jäppinen Mona 3 yleisurheilu
Järnfors Valtteri 3 salibandy
Järvelä Annajulia 2N salibandy
Järvikare Henrik 2A alppihiihto
JärvikareNiklas 2A alppihiihto
Järvilehto Kalle 1 lumilautailu - slope, halfpipe
Järvinen Asla 2N vapaaottelu
Järvinen Eemeli 3 golf
Järvinen Iivari 3 koripallo
Järvinen Joni 3 
Järvinen Onni 2N triathlon
Järvinen Onni 3 uinti
Järvinen Robin 2N käsipallo
Järvinen Ruben 3 koripallo
Järvinen Toni 3 yleisurheilu
Jäske Nicklas 3 jalkapallo
Jääskelä Mari 2A amerikkalainen jalkapallo
Jääskeläinen  Oona  2N jalkapallo
Jääskeläinen Anton 3 telinevoimistelu
Jääskeläinen Iiro 3 jääkiekko
Jääskeläinen Nuutti 3 yleisurheilu
Jääskö Tilda 3 jalkapallo
Jögi Klaus 3 jääkiekko