Yleisurheilu

 

Akatemian yleisurheilijat

1-kategoria: Olympiakomitean tukiurheilijat (yksilötuki- ja apurahaurheilijat)

2-kategoria: Maajoukkuetason urheilijat
- Nuorten maajoukkue ja tätä vanhemmat kehitystaulukon tuloksen tehneet urheilijat. Tasoa määritettäessä urheilijoilta huomioidaan pääosin kaksi edellistä kautta. Lähellä kehitystaulukon tulosta olevia urheilijoita voidaan harkinnan mukaan nostaa 2-kategoriaan. Yli 22-vuotiaiden urheilijoiden 2-kategorian kriteerinä käytetään taulukon 22-vuotiaiden tulosrajaa.

- 3-kategoria: Haastajatason urheilija

päivitetty 13.2.2020

Af Forselles Mona 3

Andersson Saga 2N

Anttila Emilia 3
Auvinen Roope 2N
Avikainen Viivi 2A
Back Erik 3
Berden Edith 3
Berg Vilma 2N
Berghem Jonna 3
Blomqvist Jonni 2N
Bogdanoff Matilda 2A
Borovskaya Valeria 3
Brace Jonathan 3
Bryggare Niklas 3
Buchwald Rauha 3
Bützow Charlotta  3
Bützow Iira 3
Bäck Kristian 2A
Chandras Olivia 3
Chokairy Amira 3
Chydenius Nina 3
Eerikäinen Suvi 3
Eikkinen Edith 3
Ekoebve Don-Zheni 3
El Mrabt Ibrahim 3
Eloranta Jenni 3
Eriksson Essi  3
Eriksson Samuli 2A
Etelätalo Lassi 1
Ezeabasirim Chibunna 2N
Fagerstedt Jenny 3
Granberg Hannu 2A
Granqvist Mikael 3
Haapaniemi Hele 2A
Hakala Emma 3
Hakala Vilma 3
Hakanen  Saara 2N
Halonen Heli 3
Hankimaa Hertta 3
Hanski Janette 2N
Happonen Pihla 3
Harjamäki Joonas 3
Hava Joni 2N
Havukorpi Mauno 3
Heino Emmi 3
Hiekka Tomi 3
Hietula  Essi Mirjami 3
Hirvonen Lassi 3
Hirvonen Marjut 3
Hollmén Alisa 3
Honka Iina 3
Huff Tilda 3
Hujanen Oona 3 / valmentaja Pekka Mäkelä
Huuskola Tuukka 2A
Hyyppä Matti 3
Häggqvist Petra 3
Hämäläinen Markus 3
Hänninen Aapo 3
Ihander Petri 3
Ihantola Julia 3
Illukka Riku 2A
Ilomäki Eero 2N
Immonen Eeva 3
Jaatinen Silja 3
Jacobsson Oskari 3
Jantunen Panu 3
Jatsko Tomas 3
Joenpolvi Lotta 3
Jokinen Fanni 3
Junnila  Otto 3
Junnila Juuso 3
Jussila Joel 3
Jäppinen Mona 3
Järvinen Toni 3
Kajander Willem 3
Kakko Elina 2A
Kallio Miro 3
Kalliokulju Valtteri 2A
Kalske Eetu 3
Kammer Marco 3
Kangas Mikko 3
Kantele Viktor 2A
Karjalahti Erin 2N
Karvo  Santeri  3
Kasurinen Hanna 3
Kattilamäki Tuuli 3
Kaukolahti Tuomas 2A
Kaukonen Lassi 2N
Kaukonen Lassi 2N
Kauranen Vilja 3
Kemppinen Lotta 2A
Keskitalo  Saara  2N
Kinnunen Jarkko 1
Kivekäs Saga 3
Kivelä Essi  3
Kiviharju Sampo 3
Klingstedt Gustav 3
Koivunen Elmo 3
Kokko Riikka 3
Komi Matias 3
Korte Annimari 1
Koskela Aino 3
Kosonen Soili 3
Kostiainen Elina 3
Kotaja Amanda  1
Krogell Rasmus 3
Kronqvist Robin 3
Kruuti Kira 3
Kuikka Tiia 2A
Kuivalainen Kaisa 3
Kuivalainen Mikko 3
Kuivisto Sara 1
Kymäläinen Henrik 3
Kytölä Kira 2A
Kämäräinen Reetta 3
Kärhä Essi  3
Köykkä Helmi 3
Laakso Petra 3
Laakso Tomi 2N
Lahtinen Toma 3
Laine Topias 2A
Laisi Kia 2N
Laitinen Anniina 3
Lampela Elina 2N
Lampinen Max 3
Lampinen Mico 3
Lampinen Ville 2A
Latvala Kerttu 2N
Latvala Moona 3
Launto Antton 3
Launto Juho 3
Lee  Benjamin 2N
Lehikoinen Viivi 1
Lehtimäki Jesse 3
Lehtiö Anne-Mari 2A
Lehtiö Johanna 3
Lehto Tomi 3
Lehtonen Oskari 2A
Lehtoniemi Ville 3
Leveelahti Linda 3
Liipo Katriina 3
Limnell  Hugo 3
Lindholm Miia 3
Linkoaho Matias 3
Lintula Jaakko 3
Lipasti Tilda 3
Ljung Rebecca 3
Lounela Iida 3
Lundmark Daniel 3
Luukkola Katja 3
Makkonen Okko 3
Manni Henry 1
Marekwia Katharina 3
Mattila Esa-Pekka 2A
Mattila Nea 2N
Maunula Nellinoora 3
Meriläinen Matias  3
Metsälä Siiri 3
Mettälä  Elina 3
Miettinen Suvi 3
Miettinen Veera 3
Mikander Kaisa  3
Moalin Abdinaiin 3
Mäenpää Annika 3
Mäkelä Iina-Kaisa 2N
Mäkelä Kristiina 1
Mäkinen Ilari 3
Mäkinen Julius 2N
Mäkinen Tommi 2N
Mäkitörmä Senja 2A
Mäntylä Severi 2N
Määttänen Eveliina 2A
Määttänen Jaakko 2N
Mörö Oskari 1
Nahi Saskia 3
Neuvonen Heta 3
Nevala Atte 3
Nieminen Aleksi 3
Nikander Markus 3
Nikander Saara 3
Nissinen Laura 3
Nokelainen Heidi 2A
Nsukami Joonatan 3
Nugraha Veikko 2A
Nummela Aki 2A
Nurmela Elias 3
Nurmi Enni 2N
Nurmi Neea 3
Nurminen Kamilla 3
Nurro Minka 3
Nyman Niko 3
Oilinki Nea 3
Ojala Aleksi 1
Oksanen Pauliina 3
Ollikainen Roni 1
Outinen Ada 3
Paakkala  Vilma 2A
Paananen Arttu 3
Pahaoja Ronja 2A
Pajasmaa Sanni 2N
Partanen Aku 1
Parviainen Salla 3
Paukkeri Sini 2N
Paunonen Aino 2A
Pekkanen Kirsi 3
Pellinen Mikko 3
Penttilä Anni 3
Penttinen Lotta 3
Perttula Pauliina 3
Perttula Petra 3
Perttula Petriina 3
Perälampi Oskari 2A
Pihlavisto Antti 3
Piippo-Pinho Sandra 3
Piispanen Toni 1
Pikkupeura Pinja 3
Pohto Linda 3
Poikela Teemu 3
Pokkinen Ahti 3
Pränni Antti 2N
Puputti Tuomas 3
Pursiainen Anna 2N
Putkiranta Lotta 2N
Quednau Vincent 3
Raatikainen Tatu 3
Raitanen Topi 1
Raunio Jere 3
Rautala Martta 3
Rautelin Jessica 3
Rautiainen Leo Oskari 3
Rekonen Saga 3
Riikinsaari Ellinoora 3
Rinnekari Heli 3
Ruostetsaari Pauli 3
Ryynänen Robin 2A
Saarelainen Aleksi 3
Saarinen Roope 2A
Saleva Eero 2A
Salin Akseli 3
Salmela Jatta 3
Salminen Senni 2A
Salo Netta 3
Salomaa Meeri 2N
Salonen Rosa 3
Salonen Tuomo 3
Samberg Eeva 3
Samuelsson Samuli 2A
Sandblom Linda 2A
Sario Jenny 3
Savola Noora 3
Seisto Ellen 3
Seppänen Jutta 3
Showlah Jasmin 3
Siirtola Anni 2N
Siitonen Hannes 3
Siltala Sara 3
Sinkkonen Pekka 3
Spartiotis Evangelos 3
Sperryn Jonatan 3
Spoof Harald 3
Storbacka Karin 3
Suhonen Sanni 3
Sukselainen Rebekka 3
Suominen Anni 3
Sätilä Liisa 3
Takala Ilmari 3
Takala Teo 2A
Tallbacka Anton 3
Tallqvist Niklas 3
Tanskanen Ville 3
Tapio Aino 3
Timgren Atte 3
Timonen Liisa 3
Toikka Aino 3
Toimela Valtteri 3
Toivonen Roosa 3
Torppa Iisakki 3
Tulokas Matias 3
Tuuri Heta 2A
Tuusjärvi Joona 3
Tuusjärvi Liisa 3
Uitto Eelis 3
Uosukainen Emma 3
Uusimäki Hilla 2A
Uusimäki Leo 2N
Uutela Julius 3
Vaattovaara Veera 3
Valtonen Kerttu 3
Valtonen Vappu 3
Wedenberg Isac 2N
Westling Viola 2N
Vihersalo Ville 3
Viljanen Aleksandra 3
Viljola Niko 2N
Vorselman Samuel 3
Vorselman Sara 3
Vuorvirta Kristiina 3
Välimäki Einari 3
Yildrim Batuhan 3
Ylinen Ville 3
Ylöstalo Elias 3
Ylöstalo Otto 3
Ylöstalo Tiina 3
Äikäs Daniel 3
Äikää Jonna 3
Äyräväinen Ilona 3