U-Ö

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Udd  Hanna  3 jääkiekko
Udeh Uchechi 3 Jääkiekko
Uitto Eelis 3 Yleisurheilu
Uitto Elmo 3 koripallo
Ukkonen Essi 3 yleisurheilu
Ukkonen Kaisa 3 taitoluistelu
Ukkonen Saaga 2N koripallo
Ulfves Ingrid  3 Alppihiihto
Ulfves Kira 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Ulmanen Antti 3 jalkapallo
Uomala Samuli 3 jalkapallo
Uosukainen Emma 3 yleisurheilu
Uotila Emil 3 koripallo
Uotinen Eetu 3 Jääkiekko
Uotinen Henna 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Upanne Lotta 3 uinti
Urjansson Ambro 2N amerikkalainen jalkapallo
Urpola Niilo 3 jalkapallo
Ussher Leo 2N jalkapallo
Utriainen Niko 3 jalkapallo
Utriainen Oskari 3 Jääkiekko
Utriainen Sofie 3 käsipallo
Uunimäki Miro 2N jääkiekko
Uusimaa Oona 3 jalkapallo
Uusimäki Hilla 1 yleisurheilu
Uusitalo  Valtteri 2N purjehdus
Uusitalo Lotta 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Uusitalo Markus 2N jalkapallo
Uusitalo Milla 2A squash
Uusitalo Tiia   Judo
Uusitalo Toni  judo
Uusitalo Topias Viljami 3 suunnistus
Uutela Julius 3 yleisurheilu
Vaahto Eero 3 jalkapallo
Vaahtoranta Oliver 3 jääkiekko
Vaattovaara Veera 3 yleisurheilu
Wacklin Vertti 3 lentopallo
Wahlgren Ida 3 koripallo
Wahlgren Saara 2A koripallo
Wahlstein August 2N amerikkalainen jalkapallo
Vahtila Markku  3 telinevoimistelu
Vainikka Assi 3 lentopallo
Vainio Juulia Helmi Johanna 1 rytminen voimistelu
Vainio Lauri 2A amerikkalainen jalkapallo
Vainio Nanna 2A sulkapallo
Vainiomäki Ella 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Vainionpää Juliana 3 jalkapallo
Vainomaa Jaak 2A tanssiurheilu
Vainula Linnea 2N sulkapallo
Vakkuri Elisabet 3 kilpacheerleading
Valasti Veeti 2N pöytätennis
Valasvuo Lenni 2N tanssiurheilu
Waldén Nora 3 ringette
Valkeapää Nuutti 3 salibandy
Valkjärvi Reetta 3 Jääkiekko
Valkonen Tatu 3 salibandy
Valle Tuomas 2N yleisurheilu
Wallenius Lasse 3 jääkiekko
Vallila Niklas 3 koripallo
Vallin Antti 3 lentopallo
Valmari Emma 3 telinevoimistelu
Valtonen Topi  3 jalkapallo
Valtonen Valtteri 3 jääkiekko
Valtonen Vappu 3 yleisurheilu
Valve Ilona 2A joukkuevoimistelu
Vanninen  Elias  3 jääkiekko
Vanninen Emma 3 koripallo
Vannula Inna 3 jalkapallo
Vapaavuori Markus 2N koripallo
Vapola Helmi 2N jalkapallo
Wargh Isak 2A telinevoimistelu
Varis Tatu 3 jalkapallo
Varis Vera 3 jalkapallo
Varjolaakso Antti 2N telinevoimistelu
Varmanen Emma Eveliina 2N jalkapallo
Varonen Saga 2A joukkuevoimistelu
Vartiainen Akseli 2N amerikkalainen jalkapallo
Vartiainen Carlo 3 jalkapallo
Vartiainen Malla 2A joukkuevoimistelu
Vartiainen Vera 3 uinti
Vasa Iiro 2N tennis
Vasarainen Minttu 3 taekwondo
Vatanen Rasmus 3 jääkiekko
Vauhkonen Erika   Judo
Waxlax Eric 2N koripallo
Waxlax Ricky 2 koripallo
Wedenberg Isac 2N yleisurheilu
Vehka-aho Lotta 2N koripallo
Vehkomäki Samuli 2A amerikkalainen jalkapallo
Vehkomäki Santtu 2N amerikkalainen jalkapallo
Vehmas Vili 2N judo
Weidenbacher  Valentin  3 lentopallo
Veikkolainen Silja 3 taitouinti
Ven Robert 1 soutu
Vento Pihla 2A joukkuevoimistelu
Vepsäläinen Ida 3 käsipallo
Veromaa Mopsi 1 ammunta
Versluis Matthias  1 jäätanssi
Vertainen Eetu 2N jalkapallo
Vesa Vega 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Wesamaa Oliver 3 tennis
Vesiaho Valtteri 2N jalkapallo
Wester Andreas 3 golf
Westerholm Marianne 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Westerlund Daniela  1 Salibandy
Westerlund Theo 2A Käsipallo
Westermarck Felix  3 jääkiekko
Westerstråhle Bea-Anna 3 alppihiihto, para
Westling Viola 2N yleisurheilu
Vierelä Sara 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Vierula Ines 2A joukkuevoimistelu
Vihanto Miro 3 golf
Vihersalo Ville 3 yleisurheilu
Vihma Nona 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Viinanen Oskari 2N taekwondo
Viinikainen Markus 3 jalkapallo
Viita Silja 2N koripallo
Viitala Jasper 3 jääkiekko
Viitala Vertti 3 yleisurheilu
Viitanen Matias 2N jalkapallo
Viitanen Petra 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Viitanen Rasmus 2N jalkapallo
Viitaniemi Otto 3 jalkapallo
Viitasuo Ella 1 Jääkiekko
Viittala Mikko 2A maalipallo
Viksten Camilla 2A potkunyrkkeily
Wikström Wilhelm  3 Alppihiihto
Vilen Rosalie 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Viljanen Niko 3 jääkiekko
Viljola Niko 2N Yleisurheilu
Williams Emma 3 lentopallo
Willström Matias 3 jääkiekko
Wilska Kira 3 Kilpa-cheerleading
Viranko Sara 3 jalkapallo
Virkkunen Amanda Lyydia 1 rytminen voimistelu
Virkkunen Jonna 2N salibandy
Virta Santeri 3 jääkiekko
Wirtanen  Valtteri 3 jääkiekko
Virtanen Joose 3 jääkiekko
Virtanen Nelli 2A Kilpa-cheerleading
Virtanen Pia 2A Kilpa-cheerleading
Virtanen Valtter 2A taitoluistelu
Visuri Kerkko 2A Ultimate
Vitali Lassi 3 jääkiekko
Vliek Melina 3 ratsastus
Vliek Olivia 3 ratsastus
Woivalin Emil 2A telinevoimistelu
Volotinen Rasmus 3 baseball
von Gerdten Robert 3 jääkiekko
Von Numers Alexander 2A käsipallo
von Schoultz Katja 3 suunnistus
Vorselman Samuel 3 yleisurheilu
Vorselman Sara 3 yleisurheilu
Voss Marika Pro golf
Voutilainen Juuso 2N amerikkalainen jalkapallo
Voutilainen Sonja 2N karate
Voutilainen Vincent 2A Käsipallo
Vu  Ida 3 baletti
Wulff Mikaela  1 purjehdus
Vuoppola Sarah 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Wuorenjuuri Tommi 3 koripallo
Vuori Fanni 3 team gym
Vuori Roni 2N koripallo
Vuorinen Aino 2N jalkapallo
Vuorinen Aino 3 ringette
Vuorinen Aliisa 2N beach volley
Vuorinen Anna 2A miekkailu
Vuorinen Niko 1 miekkailu
Vuorinen Toni 3 jääkiekko
Vuorio Vivi 2N jalkapallo
Vuorvirta Kristiina 2A yleisurheilu
Vähämaa Jaakko 2A squash
Vähärautio Kasper 3 jääkiekko
Vähäsalo Sonja 2N koripallo
Vähäsoini Jukka 3 salibandy
Vähä-Vahe Nils 2A pikaluistelu
Vähä-Vahe, Nils Yrjö Johannes 2N Rullapikaluistelu
Väisänen Mark 3 jalkapallo
Väisänen Veeti 3 jääkiekko
Välikangas Lovisa 3 jalkapallo
Välimäki Einari 3 yleisurheilu
Värtinen Iivari 3 jalkapallo
Västrik Turkka 2N amerikkalainen jalkapallo
Väyrynen Ida 2A käsipallo
Väyrynen Max 2N jääkiekko
Väyrynen Milla 3 taekwondo
Väänänen Eemeli 3 jalkapallo
Väänänen Santeri 2N Jalkapallo 
Väätäinen Veeti 3 jalkapallo
Yildrim Batuhan 3 Yleisurheilu
Ylander Liinus 3 Salibandy 
Yli-Hankala Risto 3 jääkiekko
Yli-Juuti Olivia 2A joukkuevoimistelu
Ylikojola Mikko 3 salibandy
Ylikojola Milla 3 salibandy
Yli-Kokko Johannes  3 jalkapallo
Ylinampa Satu 2A team gym
Ylinen Ville 3 yleisurheilu
Yli-Penttilä Oskari 2N maastohiihto
Ylitalo Joel 2N judo
Ylitolva Matias 3 jääkiekko
Ylönen Jesse 2N jääkiekko
Ylönen Joni 2A maalipallo
Ylöstalo Elias 3 yleisurheilu
Ylöstalo Otto 3 yleisurheilu
Yousefi Mahdi 3 futsal
Ürgenç Benjamin 3 jalkapallo
Yussuf Omar 3 jalkapallo
Yüzlü Okan 3 jalkapallo
Zechen Ma 3 sulkapallo
Zoveidavi Ehsan 2A maalipallo
Ålander Jarno 2A paini GR
Åstrand Mia 2N käsipallo
Åström Joonas 3 jalkapallo
Åvist Robin 2N koripallo
Äijänen Jami 2A squash
Äijänen Miko 2A squash
Ämmälä Tiitus 3 nykyaikainen 5-ottelu
Äyräväinen Ilona 2N yleisurheilu
Öhman Tobias 3 yleisurheilu
Österman Olli 3 jääkiekko