Q-T

 

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Quaquif Jonatan 2N amerikkalainen jalkapallo
Quednau Leonard 3 yleisurheilu
Quednau Vincent 3 yleisurheilu
Qvickström Henri 3 salibandy
Raappana Sami 2A painonnosto
Raasakka Liisa 3 suunnistus
Raatesalmi Hanna  2A potkunyrkkeily
Raatevaara Anu 2A salibandy
Raatikainen Tatu 3 yleisurheilu
Raatikka Ella 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Rahikka Joona 3 jalkapallo
Rahnasto Tuomas 2N pikaluistelu
Rahunen Joonas 3 jääkiekko
Raitanen Topi 1 Yleisurheilu
Rajakaltio Kim 3 golf
Rajaniemi Jyri 3 judo
Rajatalo Sonja 3 jalkapallo
Rale Matias 2N jalkapallo
Ramstedt Peppi 2N tennis
Raninen Eemeli Joonas 3 uinti
Rankinen Essi 3 koripallo
Rannanjärvi Jaakko 3 salibandy
Rannisto Jasper  2 jääkiekko
Ranta Jaakko 2N ampumahiihto
Ranta Joanna 2A kilpacheerleading
Ranta Markus 2 tanssiurheilu
Rantala Emma 1 rytminen voimistelu
Rantala Jasmiina 2N suunnistus
Rantala Matias 3 golf
Rantala Oona 3 salibandy
Rantala Oskari 3 koripallo
Rantala Silja  2N tanssiurheilu
Rantamäki Tomi 1 curling
Rantanen Amanda 3 jalkapallo
Rantanen Jenni 3 uinti
Rastamo Aleksander 3 Lentopallo
Rauhala Ida 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Rauhala Jani 2N salibandy
Rauhanen Erika 3 salibandy
Raunio Jesse 3 Salibandy Oilers B
Rautala Martta 3 yleisurheilu
Rautala Sanni 3 sulkapallo
Rautapalo Samuel 3 yleisurheilu
Rautasalo Markus 2N koripallo
Rautelin Jessica 2N yleisurheilu
Rautiainen Ada 3 jääkiekko
Rautiainen Jade 3 taitoluistelu
Rautiainen Leo 3 futsal
Rautiala Ville 3 jääkiekko
Ravaela Katri  3 judo
Razazadeh Rebin-Kardo 3 painonnosto
Reijnen Noelle 2A Joukkuevoimistelu
Reiman   Ella 3 Pesäpallo
Reinikainen  Oona 3 käsipallo
Rekola Ville 3 jääkiekko
Rekonen Saga 3 yleisurheilu
Remes Joanna 2A kilpa-cheerleading
Rentto Susanna 2N koripallo
Rexhepi Kron 3 jalkapallo
Riatson Allan 3 pyöräily
Riekki Aarne 2N uimahypyt
Rif Inessa 2A rytminen voimistelu
Riihimäki Teemu 3 jääkiekko
Rikala Vilma 3 purjehdus
Rikkilä Hugo 3 jääkiekko
Rindell  Axel  2N jääkiekko
Rinne Nea 3 uinti
Rinne Rasmus 3 judo
Rinnekari Heli 3 yleisurheilu
Rintala Arttu 3 jalkapallo
Rintala Toni 2N salibandy
Rintanen Antti 2A taekwondo ITF
Risikko Henri 3 jääkiekko
Rissanen Aarne 3 Salibandy 
Rissanen Otto 2N salibandy
Rissanen Simeon 3 Yleisurheilu
Rissanen Veera 3 Muodostelmaluistelu / HL
Rista Tarmo 3 koripallo
Ritakallio Niko 3 golf
Ritari Kerttu 3 jalkapallo
Ritari Kerttu 3 jalkapallo
Rokkanen Roosa 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Rokkonen Henriikka 3 maastohiihto
Romar Andreas 1 alppihiihto
Romi Daniel 3 salibandy
Ronkainen Nita 3 tanssiurheilu
Ronkainen Ville-Veikko 3 salibandy
Roos Sofie 3 yleisurheilu
Rossi Emmi 2A judo
Rostedt Verna 3 uinti
Rotinen Ronja 2A Kilpa-cheerleading
Rouhiainen Eemil 3 jalkapallo
Rouhiainen Sara 2A joukkuevoimistelu
Rundgren Ronja 2N uimahypyt
Ruohola Akseli 2A suunnistus
Ruokolainen Jenny 2N ratamoottoripyöräily
Ruonola Ville 3 jääkiekko
Ruostetsaari Pauli 3 yleisurheilu
Ruotsalainen Anton 3 salibandy
Ruotsalainen Vilma 2A uinti
Ruskola Noora 1 purjehdus
Ruuskanen Aleksi 2A Lukkopaini
Ruuskanen Nea 3 Jääkiekko
Ruusuvuori Emil 1 tennis
Ryhänen Juho 2N vesipallo
Rytkönen Matias 3 jääkiekko
Ryynänen Robin 2N yleisurheilu
Räihä Eelis 3 jääkiekko
Räikkönen Joni 3 jääkiekko
Räisänen Anni  3 Salibandy 
Räisänen Elias 3 jääkiekko
Räisänen Kirsikka 3 purjehdus
Räisänen Silja 2A Kilpa-cheerleading
Rämet Ville 3 pesäpallo
Rännälä Ronny 3 paini VP
Räsänen Joonas 1 alppihiihto
Räsänen Reko 3 jalkapallo
Räsänen Roosa 3 salibandy
Rättö Suvi 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Räty Johanna 3 salibandy
Rönkkö Stefan 2 judo
Rönkkönen Sara 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Röyskö Veikko 3 paini
Saar Getter 2A Sulkapallo
Saarela Merituuli 3 yleisurheilu
Saarelainen Aleksi 3 yleisurheilu
Saarelainen Eero 2 vesipallo
Saarelainen Luca 3 jääkiekko
Saarijärvi Kim 2N amerikkalainen jalkapallo
Saarijärvi, Kasper Mikael 3 jääkiekko
Saarinen Jatta 3 lentopallo
Saarinen Jerry 3 jääkiekko
Saarinen Julia 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Saarinen Oliver 2N tennis
Saarinen Reea 3 taitoluistelu
Saarinen Roope 2A yleisurheilu
Saarinen Seth 2N jalkapallo
Saarinen Tommi 3 jalkapallo
Saaristo Jaakko 2N tanssiurheilu
Saarni Tuukka 3 salibandy
Saarniala Axel 2N autourheilu
Saastamoinen Jussi 3 salibandy
Sabally Borry 3 jalkapallo
Sabally Modou 3 jalkapallo
Saikkonen Topias 3 jääkiekko
Sainio Veikka 3 jalkapallo
Saira Nikolas 2N jalkapallo
Sairomaa Sonja 3 jalkapallo
Sajantila Erik Kristian 2N koripallo
Sajantila Jakob 3 koripallo
Sakko Samuli 3 jääpallo
Saksela Janne 2A jalkapallo
Sala  Matias 2N judo
Saleva Eero 3 yleisurheilu
Sali Kaisa 1 triathlon
Salin Akseli 3 Yleisurheilu
Salin Martin  2N jalkapallo
Sallinen Jon 3 freestyle - slopestyle
Sallinen Kim 3 freestyle - slopestyle
Salmela Jatta 3 yleisurheilu
Salmensuu Samuel 3 jalkapallo
Salmi Markus 2N salibandy
Salminen Anna  2A Miekkailu
Salminen Kaisa-Maria 2A muodostelmaluistelu
Salminen Nelli 3 jalkapallo
Salminen Sara 3 miekkailu
Salminen Venla 3 uinti
Salmo Lotta 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Salo Iitu 3 koripallo
Salo Jesse 3 jääkiekko
Salo Netta 3 yleisurheilu
Salo Noora 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Salo Senja 3 jalkapallo
Salokivi Tove 2A käsipallo
Salomaa Meeri 3 Yleisurheilu
Salonen Emmi 3 telinevoimistelu
Salonen Julia 2N sulkapallo
Salonen Matias 3 suunnistus
Salonen Max 3 koripallo
Salonen Nino 3 tennis
Salonen Rosa 3 Yleisurheilu
Salonen Severi 3 jääkiekko
Salonen Taija 3 lentopallo
Salonen Tuomo 3 yleisurheilu
Salovaara Siiri 3 jalkapallo
Samberg Eeva  Yleisurheilu
Samuelsson Samuli 2A yleisurheilu
Sandblom Linda 1 yleisurheilu
Sandell Linus 3 jalkapallo
Sandman Catharina 3 purjehdus
Sandman Cecilia 3 purjehdus
Santonen Siiri 3 muodostelmaluistelu / Team Hysterique
Sarajärvi Maiju 2N koripallo
Sarikkola Tomas 3 jalkapallo
Sario Robin 3 autourheilu
Saukkola Heta 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Saukkonen Siiri 2A telinevoimistelu
Saukkonen Siiri 2A telinevoimistelu
Sauramaa Matias 3 jalkapallo
Saurén Joanna 3 yleisurheilu
Savaste Kim 2N moottoriurheilu
Savikurki Taina 2A tanssiurheilu
Savola Noora 3 yleisurheilu
Savolainen Arvi 1 paini
Savolainen Mikko 2N koripallo
Savolainen Ronja 1 jääkiekko
Savonius Tiia 3 kilpa-aerobic
Savonlahti Juulia 3 ratsastus, kenttäratsastus
Scheiman Dani 3 jääkiekko
Schemeikka Annika 2A uodostelmaluistelu/Marigold IceUnity
Schrey Alina 2N jalkapallo
Schröder Sandra 3 ratsastus
Schüller Rasmus 2A jalkapallo
Sedoff Christoffer 2N Jääkiekko
Sedoff Franz 3 Jääkiekko
Seeve Teemu 2A miekkailu
Seilonen Max 3 salibandy
Sejdiu Arlind 2N jalkapallo
Selenius Henri 1 paini VP
Seppälä Sara 2A telinevoimistelu
Seppänen Jutta 3 yleisurheilu
Seppänen Kaarlo 3 uinti
Sertti Lauri 3 jääkiekko
Setälä Liisa  2N tanssiurheilu
Sheikh  Mohammed 3 jalkapallo
Showlah Jasmin 3 yleisurheilu
Siekkinen Anette 2A kilpacheerleading
Sihtola Jenna 2N paini NP
Sihtola Markus 2N paini
Sihvola Selina 3 Kilpa-cheerleading
Sihvonen Leona 3 salibandy
Sihvonen Nina 2A ammunta
Sihvonen Ville 3 lentopallo
Sihvonen Sofia 2N uimahypyt
Siikanen Patrik 2N jääkiekko
Siirtola Anni 2N Yleisurheilu
Siitonen Aino 2A yleisurheilu
Siitonen Hannes 3 yleisurheilu
Silén Victor 3 purjehdus
Sillanpää Joonas 3 jääkiekko
Sillanpää Oliver 2N salibandy
Sillantaus Emilia 3 maastohiihto
Siltala Elina 2A  kilpacheerleading
Siltala Sara 3 yleisurheilu
Siltanen Tiltu 1 Salibandy
Silvennoinen Atte 3 salibandy
Silventoinen Teemu 3 lentopallo
Silvola Nea 2N jalkapallo
Silvonen Jesper 3 Salibandy 
Simberg Casper 3 golf
Simell Sara 3 jalkapallo
Similä Johanna 3 ratsastus
Simola Veera 3 salibandy
Singa Dembo 3 Jalkapallo
Sinisaari Antti 2A pyörätuolirugby
Sinisalo Ida 2N beach volley
Sinkko Riikka 2A sulkapallo
Sinkkonen Pekka 2N yleisurheilu
Sipilä Nemo 2N salibandy
Sipilä Noa 3 jalkapallo
Sipola Joona 3 freestyle - slopestyle
Siponen  Tuuli  2N jalkapallo
Siren Emmi  2N jalkapallo
Siren Oona  2N jalkapallo
Siren Santeri 2A beach volley
Sirkiä Inka 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Sirkka Tommi 3 salibandy
Sirviö Aapo 3 amerikkalainen jalkapallo
Sjögren Antti 3 jääkiekko
Sjölund Emilia 3 uinti
Skogberg Anni 3 taitoluistelu
Skogström Max 3 jääkiekko
Smidtslund Rasmus 3 jalkapallo
Snygg Peppina 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Soikkanen Sebastian 3 alppihiihto
Soikkanen Sebastian 3 Alppihiihto
Soilu Sofia 3 ratsastus
Soini Emilia 2A squash
Soiniemi Onni 3 jalkapallo
Soinio Aaro 3 jääkiekko
Soisalo Mikael 2N jalkapallo
Solatie Valtteri 3 tennis
Solehmainen Sanni 3 jalkapallo
Solovieva Melani 3 koripallo
Somppi  Niko  3 jääkiekko
Sonja Kivistö 3 team gym
Soppela Johanna 3 koripallo
Soppela Rianna 3 koripallo
Soravuo Emil 2A telinevoimistelu
Sorsa Aleksi 2A suunnistus
Sortava Ellen 3 salibandy
Sorvali Niklas 3 sulkapallo
Sova Elias 3 jääkiekko
Spartiotis Evangelos 3 yleisurheilu
Starck Kalle 2N paini GR
Steffen Tommi 3 jääkiekko
Stenfors Aada 2A joukkuevoimistelu
Stengård Atte  2N squash
Stenman Veeti 3 amerikkalainen jalkapallo
Stenvall Totti 3 salibandy
Still Christopher 3 jääkiekko
Stirkkinen Aleksi 3 salibandy
Stockus Jonni 3 jalkapallo
Storbacka Karin 3 yleisurheilu
Store  Filip 2N purjehdus
Ståhlberg Emilia 3 suunnistus
Suhonen Miska 3 paini vp
Suikkanen Emmi 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Suikki Jesse 3 jalkapallo
Suila Milja 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Sukselainen Rebekka 3 yleisurheilu
Sula Sofia 2A taitoluistelu
Sulander Petteri 3 judo
Sulin Artturi 3 Paini
Summanen Eveliina 2A jalkapallo
Sumuvuori Lotta 3 yleisurheilu
Sundberg Minttu  Judo
Sundberg Richard 2A käsipallo
Sundberg Susanna  2N judo
Sundell Eve 2N ringette
Sundell, Paavo Mikael 3 jääkiekko
Sundgren Camilla 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Suni Weeti 3 salibandy
Suntioinen Elli-Anna 3 suunnistus
Suokaite Glorija 3 Kilpa-cheerleading
Suokas Teemu  2N koripallo
Suokas, Suvi-Tuuli 3 taitoluistelu
Suomalainen Joona 2N pikaluistelu
Suomalainen Laura 2N käsipallo
Suomalainen Samuli 2A pikaluistelu
Suomalainen Tuukka 2N Pikaluistelu
Suomela Beda 3 ratsastus
Suomela Sanni 3 salibandy
Suomi Stella 3 jalkapallo
Suominen Anni 3 yleisurheilu
Suominen Ingrid 2A telinevoimistelu
Suominen Viivi 2A team gym
Sutela Eevi Pauliina 2N jalkapallo
Suur-Hamari Matti 1 lumilautailu - para
Syrjäläinen Lauri  3 suunnistus
Syrjäläinen Topi 2A suunnistus
Syrjämäki Aapeli 2N koripallo
Syvälä Ilona 3 miekkailu
Szücs Bártfai Márk  2N yleisurheilu
Säkkinen Henriikka 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Särkkä Meeri 2N squash
Särö Jenni 3 salibandy
Sätilä Liisa 3 yleisurheilu
Säämänen Rasmus 3 telinevoimistelu
Söderling William 2N uinti
Söderlund Filip 2A Käsipallo
Tahvanainen  Ville  2A koripallo
Tahvanainen Veikka 3 salibandy
Tainamo Touko  2N koripallo
Tainio Eveline 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Taivainen  Teemu  2N sulkapallo
Taivassalo Jasmin 3 jalkapallo
Takala Ilmari 3 yleisurheilu
Takala Teo 2A yleisurheilu
Takkunen, Daniel 3 jääkiekko
Tala Miika 3 suunnistus
Talasma Topias 2N salibandy
Talja Eljas 3 suunnistus
Tallbacka Anton  2N yleisurheilu
Talonpoika Axel 3 koripallo
Talvinko Eppu 3 jääpallo
Talvio Eveliina 2N ratsastus
Talvio Johanna 3 ratsastus
Tamminen Joona 3 jääkiekko
Tamminen Krista 2N ratsastus
Tamminen Markus 3 jääkiekko
Tamminen Tatu 3 jääkiekko
Tamminen Tessa 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Tammisto Eveliina  2A team gym
Tammivuori Samuel 3 jalkapallo
Tamper Henri 3 yleisurheilu
Tanhan Elber 3 koripallo
Tanskanen Leevi 3 jääkiekko
Tanskanen Ville 3 yleisurheilu
Tanskanen Vilma 1 jääkiekko
Tanttu Mila 2A kilpacheerleading
Tanttu Nana 2A kilpacheerleading
Taos Venny 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Tapanainen Jaakko 3 alppihiihto
Tapio Aino 3 yleisurheilu
Tapio Tino 2N uimahypyt
Tapola Aino 2A pyörätuolirugby
Taponen Roope 2N jääkiekko
Tapper Aleksi 2A purjehdus
Tapper Kaarle 1 purjehdus
Tarjanne Leo 3 koripallo
Tarkiainen Jesper 3 jääkiekko
Tarkkanen Juha 3 jääkiekko
Tasavuori Henri 3 jääkiekko
Tasukhanov Said 2N Paini
Tauriainen Julius 2N jalkapallo
Tauriainen Oskari 3 jääkiekko
Tauriainen Sofia 2A miekkailu
Teijonsalo Fanny 3 uinti
Teittinen Touko 3 karate
Tella Tuomas 2A pyörätuolirugby
Tenhovuori Nicklas 3 jääkiekko
Tenkanen Henna 2N jalkapallo
Tenkanen Tuula 1 purjehdus
Tennilä Otto 2A pöytätennis
Terhonen Thomas 3 salibandy
Tervo Henri 3 jääkiekko
Tervomaa Eeva 3 telinevoimistelu
Tervonen Miikkael 3 jalkapallo
Tervonen Neea 3 salibandy
Teräväinen Satu 2N jääkiekko
Thelen Axel 2A lumilautailu - slope, halfpipe
Therman Daniela 2N ratsastus
Tiala  Emma 3 Lentopallo 
Tihane Jüri  3 miekkailu
Tihilä Touko 3 jalkapallo
Tihumäki Markus 2A maalipallo
Tiihonen Linda 2N tanssiurheilu
Tiihonen Tiiu 3 ratsastus
Tiilikainen Pihla 3 team gym
Tiitinen Anton 3 amerikkalainen jalkapallo
Tiitola Tuomas 3 golf
Tikkanen  Henrik  2N jääkiekko
Tikkanen Arttu 3 salibandy
Tikkanen Henri 3 jääkiekko
Tikkinen Emmakaisa 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Tikkinen Eveliina 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Tilli Tuomas  2n jääkiekko
Timgren Atte 3 Yleisurheilu
Timonen  Martina 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Timonen Joonas 2N koripallo
Timonen Liisa 3 yleisurheilu
Tissari Timo 3 jalkapallo
Toe-Usansuu Nuteh 3 nyrkkeily
Toikka Aino 3 yleisurheilu
Toikka Lauri 3 jääkiekko
Toimela Valtteri 3 yleisurheilu
Toivola Ella 3 jalkapallo
Toivonen Lauri 3 koripallo
Toivonen Roosa 3 Yleisurheilu
Toivonen Rosanna 2A kilpa-cheerleading
Tolsa Viljo Oskari 3 salibandy
Tolvanen Marianna 3 jalkapallo
Tonteri Juhani 3 keilailu
Tonteri Paavo 2N autourheilu
Topio Vili 2N lentopallo
Topra Jenna  2N jalkapallo
Torala Ada 3 jalkapallo
Torppa Iisakki 3 yleisurheilu
Torsti Samu 1 alppihiihto
Tossavainen Helmi 3 uinti
Totro Tomas 3 jääkiekko
Tourunen Roni 3 jalkapallo
Touvike Markus 3 jääkiekko
Troberg Aurora 3 jalkapallo
Trogen Sami-Matti 2N autourheilu
Tuittu Vili 3 jalkapallo
Tujula Oona 3 Trampoliinivoimistelu
Tukiainen Joona 3 jalkapallo
Tulensalo Daniel 3 jääkiekko
Tulikallio Tiina 2A tanssiurheilu
Tulkki Emma 1 jalkapallo
Tuokkola Aino 2N salibandy
Tuomainen Hilppa 3 jalkapallo
Tuomainen Oliver 3 koripallo
Tuomala Saana 3 jalkapallo
Tuomela Emilia 3 jalkapallo
Tuomi Iiro 2N koripallo
Tuomi Matias 2A squash
Tuomi Simo 3 jääkiekko
Tuomilehto Lauri 3 yleisurheilu
Tuominen Aaro 2A karate
Tuominen Anton 2N jalkapallo
Tuominen Kastanja 3 muodostelmaluistelu / Reflections
Tuominen Minttu 1 jääkiekko
Tuominen Olli 2A squash
Tuomisto Emma 3 koripallo
Tuomisto Sanni 2N koripallo
Tuomisto Viljami 3 Seinäkiipeily
Tuomola Andrei  2A uinti
Tuomola, Roope 3 lentopallo
Tuononen Eepi Albert 3 koripallo
Tuoreniemi Miika 3 jalkapallo
Turakainen Venla 3 suunnistus
Turkkila Juulia 1 jäätanssi
Turpela Jenna 3 joukkuevoimistelu
Turunen Hannes 3 amerikkalainen jalkapallo
Turunen Mimosa 3 muodostelmaluistelu / Reflections
Turunen, Roope Santeri 3 jääkiekko
Tusa Eemeli 3 tanssiurheilu
Tuukkanen Taru 2A koripallo
Tuunanen Jasse 3 salibandy
Tuurala Henri 2A Judo
Tuuri Sami 3 salibandy
Tuusjärvi Joona 3 yleisurheilu, moukari
Tvauri Artur 2N judo
Tyllinen Henri 3 salibandy
Tähkä Kasper 3 salibandy
Tähkä Roope 3 salibandy
Tähkäoja Aapo 3 jalkapallo
Törn Cecilia 1 taitoluistelu, jäätanssi