PV urheilukoulu

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

 

Saapumiserä 4/18 
kotiutumispäivä 26.9.2019

Aaltonen Sami 2N Ammunta
Alanko Samu 2N Jalkapallo
Alatupa Konsta 2N Yleisurheilu
Alingue Marc 2N Yleisurheilu
Antell John 2N Esteratsastus
Asiala Antti 2N Golf
Auvinen Roope 2N Yleisurheilu
Blomqvist Jonni 2N Yleisurheilu
Brace Jonathan 2N Yleisurheilu
Eerola Lauri 2N Yleisurheilu
Eerola Teemu 2N Suunnistus
Eklund Jakob 2N Purjehdus
Grönblom Alexander 2N Purjehdus
Haapalainen Tuomas 2N Autourheilu
Hautala Wilho 2N Yleisurheilu
Heikkilä Tuomas 2N Suunnistus
Hämäläinen Heidi 2N Ammunta
Illukka Riku 2N Yleisurheilu
Jaakkola Mikke 2N Yleisurheilu
Junttila Juho 2N Uimahypyt
Kaario Otto 2N Suunnistus
Kaksonen Teemu 2N Pyöräsuunnistus
Kari Niko 2N Autourheilu
Karjalainen Aaro 2N Yleisurheilu
Karjalainen Lauri 2N Paini
Kekkonen Oskari 2N Jalkapallo
Keskinen Jere 2N Yleisurheilu
Kiljander Oskar 2N Miekkailu
Kiuru Matias 2N Ammunta
Koivu Matias 2N Ammunta
Koskinen Tony 2N Amerikkalainen jalkapallo
Kuisma Jenna 2N Ammunta
Kuusela Julius 2N Yleisurheilu
Laatikainen Aatu 2N Jalkapallo
Laevuo Jatuli 2N Jalkapallo
Laine Liina 2N Ammunta
Lainto Niklas 2N Yleisurheilu
Laurila Teemu 2N Paini
Lehto Tomi 2N Yleisurheilu
Lempinen Viljo 2N Amerikkalainen jalkapallo
Leppälä Samuli 2N Jalkapallo
Lilja Juha 2N Pyöräsuunnistus
Linden Aleksi 2N Golf
Lipasti Matias 2N Paini
Långström Sebastian  2N Ammunta
Mansikkaoja Joona 2N Esteratsastus
Mäenpää Niko 2N Amerikkalainen jalkapallo
Ouaquif Jonatan 2N Amerikkalainen jalkapallo
Pajarinen Karri 2N Amerikkalainen jalkapallo
Peltonen Ukko 2N Pyöräily
Puputti Tuomas 2N Yleisurheilu
Rantanen Daniel 2N Jalkapallo
Ruohola Akseli 2N Suunnistus
Ruutana Teemu 2N Ammunta
Saavalainen Ellis 2N Miekkailu
Salonen Matias 2N Suunnistus
Savelainen Joonas 2N Miekkailu
Savolainen Arvi 2N Paini
Sciortino Martti 2N Pyöräily
Shapovalov Artem 2N Paini
Sihtola Markus 2N Paini
Siitonen Sonja 2N Ammunta
Sinkkonen Pekka 2N Yleisurheilu
Taskinen Julius 2N Pyöräily
Tauriainen Topias 2N Miekkailu
Tiekso Antti 2N Yleisurheilu
Tommola Joska 2N Yleisurheilu
Tuomela Antti 2N Yleisurheilu
Uusimäki Leo 2N Yleisurheilu
Vartiainen Akseli 2N Amerikkalainen jalkapallo
Vidjeskog Adam 2N Jalkapallo
Viljanen Henna 2N Ammunta
Välimäki Sami 2N Golf
Vänttinen Christian 2N Yleisurheilu

Örn Santeri 2N Yleisurheilu

Saapumiserä 3/19
Kotiutumispäivä 26.3.2020

Aalto Santeri 2N Jääkiekko
Aatamila Leo 2N Alppihiihto
Ahonen Petra 2N Muodostelmaluistelu
Ahlgren Klaus 2N Käsipallo
Airenne Joona 2N Koripallo
Akola Eemeli 2N Salibandy
Breilin Niklas 2N Lentopallo
Granlund Robin 2N Käsipallo
Helin Aaro 2N Salibandy
Henttinen Jens 2A Alppihiihto
Honkanen Juha 2N Sulkapallo
Hämäläinen Ville 2N Jääpallo
Innala Jere 2N Jääkiekko
Isiguzo Bernard 2N Jääkiekko
Jantunen Mikael 2A Koripallo
Jokiharju Henri 2A Jääkiekko
Jokiharju Juho 2N Jääkiekko
Järvikare Henrik 2N Alppihiihto
Järvikare Niklas 2N Alppihiihto
Kantee Jere 2N Käsipallo
Karjarinta Mikko 2N Lentopallo
Keränen Emil 2N Alppihiihto
Kilpi Justus 2N Sulkapallo
Kinnunen Santtu 2N Jääkiekko
Kontio Juuso 2N Lentopallo
Korhonen Jere 2N Jääpallo
Korhonen Olli 2N Jääkiekko
Kovanen Joonatan 2N Salibandy
Köykkä Voitto 2N Lentopallo
Lahtinen Miika 2N Sulkapallo
Lampen Eemeli 2N Koripallo
Lantta Jaakko 2N Jääkiekko
Monnberg Anton 2N Sulkapallo
Mäkinen Jere 2N Lentopallo
Niinivaara Nuutti 2N Lentopallo
Nikula Aaro 2N Lentopallo
Nilsson Felix 2N Käsipallo
Noponen Severi 2N Jääpallo
Nurmela Simoeemil 2N Muodostelmaluistelu
Ojantakanen Kasperi 2N Jääkiekko
Palojärvi Antti 2N Jääkiekko
Paul Jesper 2N Sulkapallo
Piirainen Joona 2N Alppihiihto
Parkkinen Niko 2N Jääkiekko
Peltonen Roni 2N Painonnosto
Puustinen Valtteri 2N Jääkiekko
Pylkkänen Eetu 2N Jääkiekko
Pöllänen Aatu 2N Lentopallo
Rantala Joona 2N Salibandy
Ratinen Samuli 2N Jääkiekko
Remes Christian 2N Salibandy
Ruotsi Jesse 2N Jääkiekko
Sankari Tuomas 2N Käsipallo
Savolainen Oskari 2N Salibandy
Seppä Anton 2N Painonnosto
Seppälä Erkka 2N Jääkiekko
Sosunoff Matias 2N Lentopallo
Stråka Anton 2N Jääkiekko
Suihkonen Niko 2N Lentopallo
Suni Sami 2N Jääkiekko
Syrjämäki Aapeli 2N Koripallo
Särkkä Ville 2N Jääpallo
Tahvanainen Ville 2A Koripallo
Virkki Miika 2N Freestyle
Voutilainen Edvin 2N Käsipallo
Voutilainen Riku 2N Freestyle
Välimaa Anton 2N Lentopallo
Väänänen Joona 2N Lentopallo
Övermark Jere 2N Sulkapallo