Muut lajit

 

Akatemian urheilijat

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Lajilista päivitetty 4.1.2019

ALAMÄKILUISTELU
 

Tolvanen Antti 2A

ALPPIHIIHTO

Furuhjelm Edvard 3
Gustafsson Rasmus 3
Hakala Kia-Emilia 3
Henriksson Charlotte 2N
Henttinen Jens 2A
Honkanen Riikka 1
Hämäläinen Minea 2N
Kainulainen Sonja 3
Keränen Emil 3
Kiiski Dan 3
Kivimäki Maisa 3
Korpio Nella 1
Kukkonen Niko 3
Laakso Teemu 2N
Lehto Elian 2A
Linnatsalo Jade 3
Liukkonen Sami 3
Niemelä Arttu 2A
Pajala Akseli 2N
Pietikäinen Teemu 3
Piirainen Joona 3
Pukäläinen Erika 1
Pääkkönen Kasper 3
Saravuo Erik 2N
Sjöberg Marlon 2A
Soikkanen Sebastian 3
Tapanainen Jaakko 3
Toiviainen Julia 3
Torsti Samu 1
Torvinen Turo 2A
Ulfves Ingrid 3
Westerstråhle Bea-Anna 3
Wikström Wilhelm 3
 

AMERIKKALAINEN JALKAPALLO

Alanen Justus 3
Berg Christer 2A
Högström Veeti 2N
Jääskelä Mari 2A
Kalliokoski Anton 3
Kiialainen Santeri 2N
Korkalainen Jesper 2N
Kuipers Okke 3
Laalo, Rasmus 2N
Lahti Jere  2A
Lievonen Olli 2N
Lindfors Willy         2N
Lindqvist Jasper 2N
Malone Daniel 3
Norrena Santeri 2N
Nwosu Uchechukwu  3
Nylund Tommy 3
Ojansivu Niilo 2N
Olavuo Anastasia 2A
Olin Akseli 2A
Paavilainen Vilho 2N
Pajarinen Arttu 2N
Partanen Arttu 3
Pitkänen Niko 3
Saarijärvi Kim 2N
Saarinen  Niko 3
Sirviö Aapo 3
Stenman Veeti 3
Suikki  Henri 3
Urjansson Ambro 2N
Vehkomäki Samuli 2A
Vehkomäki Santtu 2N
Vesterinen Edward 2A
Voutilainen Juuso 2N
Wahlstein August   2N
Ylipää Benjamin 2A

 

AMMUNTA

Friman Björn 2N
Friman Christian 1
Kanerva Emma 3
Kiuru Matias 2N
Koota Luukas 2N
Moring Melinda 3
Moring Sandra 3
Sihvonen Nina 2A
Veromaa Mopsi 1


AMPUMAHIIHTO

Ranta Jaakko 2N
 

AUTOURHEILU

Corell Max Mikael 3
Helistekangas Marko 3
Kortelainen Rasmus  3
Lappalainen Konsta 3
Lindholm Emil 3
Markkanen Kalle 3
Ojaranta Arto 3
Puhakka Juuso 1
Saarniala Axel 2N
Sario Robin 3
Tonteri Paavo 1
Trogen Sami-Matti 1

 

 

 

BASEBALL

Volotinen Rasmus 3

 

BRASILIALAINEN JUJUTSU

Hämäläinen Vertti  2N
Koivisto Konsta  2N
Linner Artur 3
Louhivuori Noa 3


CURLING

Mäkelä Leo 3
 

CROSSFIT

Hakola Annemarie 3
 

FREESTYLE

Ahvenainen Akseli 1
Kärävä Anni 1
Penttala Jussi 1
Penttala Olli 2A
Pettilä Akseli 2N
Sallinen Jon 2A
Sallinen Kim 3
Sipola Joona 2A


FUTSAL

Yousefi Mahdi 3
Halinen Tuomas 3
Rautiainen Leo 3


ITF-TAEKWON-DO

Heikkinen Joonas 2A
Ikäheimonen Miro 2N
Kivinen Minna 2A
Rintanen Antti 2A
 

JOUSIAMMUNTA

Forsberg Jere 1
Petäjä  Niko  2N


JÄÄPALLO

Antikainen Tuomas 2N
Främling Niels 3
Haikonen Pauli 3
Ilves Henri 3
Irtamo Joonatan 3
Järvinen Tuukka 2N
Kortelainen Suvi  2N
Laalo Elmeri 2N
Laitinen Leevi 3
Penttinen Miikka 3
Peräjärvi Micke 3
Pesonen Heikki 3
Sakko Samuli 3
Schreck Juri 3
Seppänen Aukusti 3
Talvinko Eppu 3
 

KANOOTTIPOLO

Hakala Kaisa 3


KARATE

Lappalainen  Teo  2N
Leino Melina 2N
Liikka Luka 2N
Petäjä Ebeli 3
Piironen Ronja 2N
Tuominen Antti 3
Voutilainen Sonja 2A


KEILAILU

Pasanen Sanna 2A
Piksilä Elice 3
Puharinen Pyry 2A
Tonteri Juhani 3


KIIPEILY

Loikas Laura 3
Piiroinen  Ilmari 2N
Salmi  Joonas 2N
Suihkonen  Mikael  2N
Tuomisto Viljami 3
 

KILPA-AEROBICK

Keurulainen Maija 2A
Mokkila Saija 2A
Oikari Liinu 3
 

KILPA-CHEERLEADING

Arvaja Maaria 2A
Bartholdi Natalia 2A
Brännare Malla  2A
Elo Anne  2A
Fagerholm Lotta 2A
Forsberg Alexandra 2A
Gråsten Ada 3
Haukkovaara Henri 3
Hellström Anton 2A
Hietanen Nea 3
Hytönen  Emma 2A
Häkkinen Tuuve 2A
Ingalsuo Krista 2A
Ingalsuo Noora 2A
Jaakkola Tuukka 2A
Jutila Iida 3
Kahri Siiri 2A
Karinen Kayleigh 2A
Kettunen  Lotte  2N
Kondratjeff Johan 3
Korhonen Elle 2A
Kortelainen Sonja  2A
Kosonen Milla 3 
Kullberg Anniina 3
Lahtinen  Sanni  2A
Lahtinen Jenni 2A
Laine Reeta 3
Laulajainen Krista 2A
Lehikoinen Linnea 3
Lemberg Matleena 3
Leppinen Ellen 3
Linnavirta Lasse 2A
Lönnroth  Isa 2A
Nyberg Nina 2A
Nyholm Ronja 2A
Pesonen Karoliina 3
Pesonen Venla 2A
Pitkämäki Ilona 3
Pohjakallio Katri  2A
Rauramo Maija 2A
Reenkola Emmi 2A
Rotinen Ronja 2A
Räisänen Silja 2A
Siekkinen Anette 3
Sihvola Selina 3
Siltala Elina 3
Sohlberg Vanessa 3
Suokaite Glorija 3
Toivonen Rosanna 2A
Veikkolainen Vilja 2A
Virtanen Nelli 2A
Virtanen Pia 2A
 

LUKKOPAINI

Nesiri Fisnik 2N
Ruuskanen Aleksi 2A

 

LUMILAUTAILU

Bergman Joonas 2N
Ikola Henna 1
Järvilehto Kalle 1
Lindfors Anton 1
Malin Markus 3
Suur-Hamari Matti 1
Thelen Axel 2A


MAALIPALLO

Eronen Eetu 2A
Halme Susanna 2A
Honkanen Miika 1
Hynninen Kaisu 2A
Kauppila Iida 2A
Miinala Erkki 1
Montonen Ville 1
Tihumäki Markus 2A
Ylönen Joni 2A
Zoveidavi Ehsan 2A
 

MAASTOHIIHTO

Ahonen Ville 3
Bennert Nico 3
Ehrnrooth Rebecca 3
Eskelinen Sonja 3
Haapala Ida 2N
Haasanen Eeva 3
Heikkilä Miika 3
Heinonen Matias 3
Hänninen Roni 3
Joensuu Jasmin 3
Kauppinen Aki 3
Kivikko Noora 3
Lindvall Jennie 3
Melnits Ike 2N
Nummi Samina 3
Palo Jukka 3
Raappana Niklas 3
Salonen Hilda 3
Sillantaus Emilia 3
Yli-Penttilä Oskari 2N


MELONTA

Ahonen  Helmi  2N


MIEKKAILU

Heinämaa Akseli 2N
Jaakkola Outi 2N
Jutila Julius 2N
Kuhta Marko 2N
Nuotio Tatu 2A
Paavilainen Väinö 3
Paavolainen Jaakko 2A
Pahkala Pyry 3
Salminen Anna  2A
Salminen Sara 3
Sani  Ville  2N
Seeve Teemu 2A
Syvälä Ilona 2A
Tauriainen Sofia 2A
Vuorinen Anna 2A
Vuorinen Niko 1

 

MOOTTORIPYÖRÄURHEILU

Hirvonen Niko 3
Koskinen Kimi  2N
Lahti Niklas 3
Paavilainen Peetu 2N
Pulkkinen Patrik 2N
Ruokolainen Jenny 2N
Savaste Kim 2N

Väänänen Erik 3

Moottoriveneily

Sundberg Filemon 2N


NYKYAIKAINEN 5-OTTELU

Bengs Eevi 2A
Salminen Laura 1
Ämmälä Tiitus 3


NYRKKEILY

Aliu Krenar 1
Korpas Anton 3
Asula Kristian 2N
Häggqvist Jere 2N
Khataev Arslan 1
Mc Clellan Elyas 2N
Protsenko Maksim 3
Pukkila Lia         2N
Sam Morovati 2N
Timofey Korovin 3
Tujula Suvi 3
Viljami Takkunen 3
 

PAINONNOSTO

Bäckström Jannike 2N
Leivo Ida Marianna 3
Leskinen Saara 1
Malkamäki Milja 2N
Niemelä Anna 2A
Raappana Sami 2A
Rezazadeh Rebin-Kardo 2A


Paraurheilu

Kiviranta  Nette 3
 

PESÄPALLO

Aalto Teemu 3
Hakala Markus 3
Hangasmaa Miika 3
Hangasmaa Miika 3
Heinämäki Kasperi 3
Karjalainen Kim 3
Kauppinen Henni 3
Laulainen  Loviisa 3
Levänen Laura 3
Markkanen Saaga 3
Reiman   Ella 3
Rämet Ville 3


POTKUNYRKKEILY

Raatesalmi Hanna  2A
Viksten Camilla 2A


PYÖRÄILY

Ahtosalo  Matias  2N
Halme Sasu 3
Hämäläinen Aino 2N
Hämäläinen Antti 3
Juntunen Antti-Jussi 2A
Kolehmainen Oskari 2N
Kolehmainen Otto 2A
Laakkonen  Antti  2N
Myllymäki Mikael  3
Puskala Viivi 2A
Riatson Allan 3
Sopanen Harri 1

 

PYÖRÄTUOLIRUGBY

Harju Seppo 2A
Nisso Tuukka 2A
Parviainen Jukka 2A
Sinisaari Antti 2A
Tella Tuomas 2A


PÖYTÄTENNIS

Hakaste Lauri Elmeri  2N
Kantola Roope 2A
Mustonen Aleksi 2A
Mäkelä  Jussi 3
Naumi Alex 2N
O'connor Miikka 2A
Ojala  Matias  2N
Olah Benedek 1
Pasanen Anna 2A
Pihkala Arttu 2N
Tapola Aino 2A
Tennilä Otto 2A
Valasti Veeti 2N


RATSASTUS

Antell John 2A
Berg Madleena 3
Bremer Teresita 2N
Ekroth Tinja 2N
Hirvonen Aino 3
Honkanen Enni 3
Johanna Soiluva 2A
Kallio Jasmin 3
Karjalainen Katja 1
Kirves Vilma 3
Koskinen Viivi 3
Lehtilä Sara 2A
Manninen Noora  3
Minkkinen Anna 3
Moilanen Emmi 2N
Osara Kaisla 3
Palmos Ida 2N
Reitti Pia-Pauliina 1
Savonlahti Juulia 3
Schröder Sandra 3
Similä Johanna 2N
Soilu Sofia 3
Suomela Beda 3
Talvio Eveliina 2N
Talvio Johanna 3
Tamminen Krista 3
Therman Daniela 2N
Vliek Melina 3
 

RINGETTE

Erkkilä Kia 2N
Hagelin Veera 3
Hakkarainen Jenna 2N
Halttunen Minka 2N
Juusela Emmi 2N
Koski Kira 3
Kosunen Karla        2N
Kulmala Iina        2N
Laakso Milla 2A
Leino Nita 3
Lindström Krista 3
Lonka Meeri 2N
Malk Mirell 3
Malk Mona 3
Nisula, Julia Karoliina 3
Paaso Vera 2N
Sundell Eve 2N
Waldén Nora 3
Vuorinen Aino 3
Ypyä Ava 2N


RULLAPIKALUISTELU

Vähä-Vahe Nils Yrjö Johannes 2N


SEIKKAILU-URHEILU

Teittinen Touko 3
 

SHAKKI

Norlamo Sarabella 3
 

SOUTU

Ven Robert 1
MacKeith Ada 3
Kangasmäki Vilma 2N
Nylund Lotta 2N
 

TAIDO

Palmén Mikael 2A
 

TAITOUINTI

Heinonen Sanni 2A
Jokinen Lili 2A
Lampinen Eerika 2N
Linnakylä Lumi 2N
Louhija  Sonja  2N
Vuori  Essi  2A
 

TEAMGYM

Fredriksson Sonja 2A
Hansson Johanna 2A
Hännikäinen Eliina 3
Jalo Anna-Mari 3
Kaitanen Karoliina 2A
Kontala  Mimi  2N
Lahkela Annette 3
Leminen Jenna 2A
Nevalampi Iiris 3
Nurminen Iris 3
Paavola Tea 3
Siitonen Netta 2N
Sonja Kivistö 3
Suominen Viivi 2A
Tammisto Eveliina  2A
Tiilikainen Pihla 3
Ylinampa Satu 2A
 

TRAMPOLIINIVOIMISTELU

Cziczer Félix 3
Eräheimo Reea 2N
Korhonen  Ella 3
Savelainen Joel 2N
Sohlberg Aada 2N


TRIATHLON

af Hällström Joel 2A
Hakulinen Ossi 3
Kekkonen Julia 2N
Malinen Timi 2A
Ojalainen Reko 2N
Ovaska Eero 3
Parviainen Henrika 3
Purhonen Mikko 2A
Järvinen Onni 3
 

UIMAHYPYT

Hallaselkä  Lauren  2A
Heinonen Joona Jalmari 3
Immonen Nea  2A
Junttila Juho 2A
Lehtonen Ruska 2N
Paavola Saija  2A
Paloheimo  Anni  2N
Riekki Aarne 2N
Rundgren Ronja 2N
Sihvonen Sofia 2N
Slöör  Anna  2N
Tapio Tino 2N
 

ULTIMATE

Visuri Kerkko 2A

 

VAPAAOTTELU

Noori Amin 3
 

VESIPALLO

Jernmark Dan 3
Ryhänen Juho 2N
Saarelainen Eero 2