Koripallo

 

Akatemian urheilijat

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilija

27.11.2019

Aarnio Janette 2N
Aarto  Lotta 3
Abokar Samatar 2N
Aghazade Parham 3
Ahokas Cristian 3
Ailus Alexandra 2N
Amzil Latifa 2N
Amzil Mustapha 2N
Anttila Niilo 3
Arike  Elina 2A
Barrera Thomas 3
Bejedi Sara 2A
Benkono Joonas 3
Blomgren Perttu 2N
Botti Jose 2N
Chime Sarah 3
Damoiseaux Meri 2N
Eklöf Cia 2N
Eräkangas Elmo 3
Eskola Ossi 3
Esna Annabel 3
Exaucia Thomas 2N
Federiko Federiko 2N
Felt Nea 3
Granlund Jesper 2N
Grepi Bashkim 3
Hailikari Viivi 3
Hakala Sara  3
Hakkarainen Teemu 3
Harjanne Hanni 3
Hartikainen Teemu 3
Hassan Amjad 3
Heinonen Joel 3
Helakorpi Veeti 3
Helminen Leevi 3
Hervola Lenni 3
Homanen Jan-Viljam 3
Hulst Emilia 3
Hynönen Lauri 3
Hyttinen Annika 2N
Hyytiäinen Markus 3
Hyökyranta Joonas 3
Jahan Mashrur 3
Jantunen Mikael 2A
Juusela Jaakko  2N
Juutinen Vilho 3
Järvinen Iivari 3
Järvinen Ruben 3
Kahelin Anna 2A
Kallela Joanna 3
Kallio  Lauri  2N
Kapanen Jaspar 3
Karhunen Noora 3
Karvinen Mirva 3
Kataja Nikolas 3
Kert  Carolina 2N
Keränen Konsta 3
Keso Kaisa 3
Kivekäs Wilma 3
Klinga Siiri 3
Kolari Eemeli 3
Koponen Kalle 2N
Korhonen Saku 3
Korkiatupa Aarni 2N
Koskivaara Hanna 3
Kuier Awak 2A
Kukkohovi Konsta 3
Kunnila Nanna 3
Kuosmanen Linda 3
Kurunsaari Taru 3
Kuula Otto 3
Laakso Eero 3
Laavainen  Aamos  3
Lahtinen Lotta-Maj 2A
Lahtinen, Luukas 3
Laitinen Mirko 3
Lang Christian 3
Lappalainen Emma 3
Lauha Niilo 3
Lavonen Lotta 3
Lawrence Leke 3
Lehti Rosa 2N
Leino Kaarlo 3
Leskinen Elias 2N
Lidgren Oliver 3
Liimatainen Iines 3
Lindberg Sebastian 2N
Lindblom Carl 2A
Lindner Daniel  2N
Lindroos Sara 3
Lindström Anton 3
Luoto  Julianna Liisa Maria 2N
Lähdetniemi  Eetu  2N
Makkonen Santeri  2N
Manninen Max 3
Markkanen Noora 3
Mashaire Emerita 2N
Mekkonen  Klaara Katri Loviisa 2N
Mennander  Henri  3
Mensonen Lumi 3
Mäenpää  Vera  2N
Mäntynen Elina 3
Nieminen Isabel 3
Niinimäki Teo 3
Nikula Iida 3
Niskanen Antti 3
Nurmi Ossi 3
Nyqvist Emmi 3
Ollilainen  Kati Mirjami 2N
Palojoki Johannes 3
Palomäki Viivi 2N
Paltemaa Lotta-Kaisa 3
Parkkinen Henna 3
Parpala  Mikael  2N
Pekonen Ebba 2N
Peltola Onni 3
Peltoniemi Alvar  3
Pihlajamäki  Tomas  2N
Pohjonen Jade 3
Raatikainen Tatu 3
Rahiala Mette 3
Rahiala Mikael 3
Rauhansalo Aada 3
Rautasalo Markus 2N
Rentto Susanna 3
Rissanen  Matias  2N
Rista Tarmo 3
Rönnholm Thomas 3
Saari Salla 3
Sajantila Erik Kristian 2N
Sajantila Jakob 3
Sandvik  Henna Teresa 2N
Sarajärvi Maiju 3
Savolainen Mikko 3
Sipilä Joni 3
Sirén Leevi 3
Skyttä Emil 3
Solovieva Melani 3
Soppela Johanna 3
Soppela Rianna 3
Suokas Teemu  2N
Syla  Albatrit 3
Syrjämäki Aapeli 2N
Tahvanainen  Ville  2A
Tainamo Touko  2N
Talonpoika Axel 3
Tanhan Elber 3
Tarjanne Leo 3
Tidiane Bah 3
Timonen Joonas 3
Toivonen Lauri 3
Tolonen  Ville  2N
Tuomainen Oliver 3
Tuomela Teemu 3
Tuomi Iiro 2N
Tuomisto Emma 3
Tuomisto Inka 3
Tuomisto Sanni 2N
Tuononen Eepi Albert 3
Tuukkanen Taru 2A
Tuunanen Aurora 3
Tyynilä Peppi 3
Uitto Elmo 3
Ukkonen Saga 2N
Uotila Emil 3
Uusimäki Taika 2N
Wahlgren Ida 3
Wahlgren Saara 2A
Vallila Niklas 3
Vanninen Emma 3
Vepsäläinen Oskari 3
Viita Silja 2N
Wuorenjuuri Tommi 3
Vuori Roni 2N
Vuoristo Atte 3
Väärmann Chris-Henric 3
Åvist Nico 3
Österlund Niko 3