Koripallo

 

Akatemian urheilijat

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilija

4.1.2019

Aarnio Janette 2N
Ahokas Cristian 3
Ailio  Okko  3
Ailus Alexandra 2N
Amzil Latifa 2N
Amzil Mustapha 2N
Andersson Lara 2N
Anttila Niilo 3
Arike  Elina 2A
Augustin  Enna 3
Barrera Thomas 3
Bejedi Sara 2A
Blomfelt Yasmine 3
Blomgren Perttu 2N
Botti Jose 2N
Chime Sarah 2N
Copeland Eelis 3
Damoiseaux Meri 3
Eerikinharju Meriem 3
Eklöf Cia 2N
Eräkangas Elmo 2N
Esna Annabel 3
Exaucia Thomas 2N
Federiko Federiko 3
Felt Nea 3
Granlund Jesper 2N
Grepi Bashkim 3
Hailikari Viivi 3
Hakala Sara  2N
Hakkarainen Teemu 3
Hartikainen Teemu 3
Hassan Amjad 3
Helakorpi Veeti 2A
Hulst Emilia 3
Hynönen Lauri 2N
Hyttinen Annika 3
Hyytiäinen Markus 3
Jahan Mashrur 2N
Jantunen Mikael 2A
Jokio Juhani 3
Juusela Jaakko  2N
Järvinen Ellen 3
Järvinen Ruben 3
Kahelin Anna 2A
Kahlos Pipsa 3
Kallela Joanna 3
Kapanen Jaspar 3
Karhunen Roope 3
Karvinen Mirva 3
Kataja Nikolas 3
Kert  Carolina 3
Keränen Konsta 3
Kivekäs Wilma 2N
Koponen Kalle 2A
Korhonen Saku 2N
Korkiatupa Aarni 2A
Korpivaara Heta 2A
Kortelainen Otto 3
Kortemaa Karri 3
Koski Saga 3
Kuier Awak 2A
Kuisma Nea 2N
Kukkohovi Konsta 3
Kunnila Nanna 3
Kuosmanen Linda 3
Kymäläinen Aksel 3
Laakso Eero 3
Lahtinen Lotta-Maj 2A
Lahtinen, Luukas 3
Laitinen Mirko 3
Lammi Jaakko 3
Lampela Jada  3
Lappalainen Emma 3
Lavonen Lotta 3
Lawrence Leke 3
Lehti Rosa 2N
Leino Kaarlo 3
Leskinen Elias 2N
Levi Welma 3
Lindberg Sebastian 2N
Lindblom Carl 2A
Lindgren Oliver 3
Lindner Daniel  3
Lindroos Sara 3
Lindström Anton 3
Liukko  Aleksi  2N
Lähdetniemi  Eetu  2N
Makkonen Santeri  3
Manninen Max 3
Markkanen Noora 2N
Marttinen Pyry 3
Mashaire Emerita 2N
Michelsen  Alvar  3
Mäenpää  Vera  2N
Mäntynen Elina 3
Nieminen Isabel 3
Niinimäki Teo 3
Nikula Iida 3
Niskanen Antti 3
Nissinen Ellen 3
Nummi Mikael 3
Nurmi Ossi 3
Palomäki Viivi 2N
Paltemaa Lotta-Kaisa 2N
Pekonen Ebba 2N
Peltola Onni 3
Peltoniemi Alvar  3
Pihlajamäki  Tomas  2N
Pohjonen Jade 3
Pyykkönen Luukas  3
Rankinen Essi 3
Rantala Oskari 3
Rautasalo Markus 2N
Rentto Susanna 2N
Rista Tarmo 3
Sajantila Erik Kristian 2N
Sajantila Jakob 3
Salo Iitu 3
Salonen Max 3
Sarajärvi Maiju 2N
Savolainen Mikko 2N
Solovieva Melani 3
Soppela Johanna 3
Soppela Rianna 3
Suokas Teemu  2N
Syrjämäki Aapeli 2N
Tahvanainen  Ville  2A
Tainamo Touko  2N
Talonpoika Axel 3
Tanhan Elber 3
Tarjanne Leo 3
Timonen Joonas 2N
Toivonen Lauri 3
Tuomainen Oliver 3
Tuomi Iiro 2N
Tuomisto Emma 3
Tuomisto Sanni 2N
Tuononen Eepi Albert 3
Tuukkanen Taru 2A
Uitto Elmo 3
Ukkonen Saaga 2N
Uotila Emil 3
Wahlgren Ida 3
Wahlgren Saara 2A
Vallila Niklas 3
Vanninen Emma 3
Vapaavuori Markus 2N
Waxlax Eric 2N
Waxlax Ricky 2
Vehka-aho Lotta 2N
Viita Silja 2N
Wuorenjuuri Tommi 3
Vuori Roni 2N
Vähäsalo Sonja 2N
Åvist Robin 2N