K-L

 

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Kaaja Ilse 3 yleisurheilu
Kaario Otto 2A suunnistus
Kaarto Erika 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaarto Petra 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaartokallio Aarni 3 salibandy
Kadurov Kerim 3 nyrkkeily
Kahanpää Maria 3 taitoluistelu
Kahanpää Matti 3 jääkiekko
Kahelin Anna 2A koripallo
Kahlos Pipsa 3 koripallo
Kahri Siiri 2A Kilpa-cheerleading
Kaijasilta Linda 3 jalkapallo
Kaijasilta Noah 3 jalkapallo
Kaijasilta Olli 3 jalkapallo
Kaijomaa Henna 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kaiku Anni 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kainulainen  Elli-Noora 2N jalkapallo
Kainulainen Sonja 3 alppihiihto
Kainulainen Valtteri 1 Salibandy
Kaisti Anton 2A sulkapallo
Kaitanen Karoliina 2A team gym
Kaitemo Niklas 3 käsipallo
Kaivola Inka 3 jalkapallo
Kaivolainen Miika 2N paini VP
Kajaala Johanna 3 tanssiurheilu
Kajala Sofia 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Kajander Matilda 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Kajander Willem 2N yleisurheilu
Kakko Elina 2N yleisurheilu
Kakko Katri 1 judo
Kaksonen Matti 2N tanssiurheilu
Kaljunen Kiia 3 jalkapallo
Kallas Agneta 3 uinti
Kallela Joanna 3 koripallo
Kallio Emil 3 salibandy
Kallio Jasmin 3 Ratsastus
Kallio Joakim (Benjamin) 3 jääkiekko
Kalliokoski Anton 3 amerikkalainen jalkapallo
Kalliokoski Veikka 3 jääkiekko
Kalliokulju Valtteri 2N yleisurheilu
Kallström Roni 2N uinti
Kalo Antti 3 lentopallo
Kalske Eetu 3 yleisurhelu
Kaltala Nicholas 3 jääkiekko (maali)
Kamphuis Christian 2A taekwondo
Kanerva Aleksi 3 salibandy
Kanerva Benjamin 3 Käsipallo
Kanerva Emilia 1 judo
Kanerva Emma 3 ammunta
Kanerva Hilma 2A joukkuevoimistelu
Kanerva Noora 3 uinti
Kanerva Roosa 2A uimahypyt
Kanerva Stella 3 jalkapallo
Kanervo Jussi 2A yleisurheilu
Kanevets, Artur 2 judo
Kanevets, Rainer Mikael 2 judo
Kangas Mikko 3 yleisurheilu
Kangas Topias 3 salibandy
Kangasmäki Vilma 2N soutu
Kangasniemi Okko 3 jääkiekko
Kankare Ilkka 3 golf
Kanniainen Oona 3 rytminen voimistelu
Kantee teemu 3 Jääkiekko
Kantele Viktor 2N yleisurheilu
Kantola Mika 3 jalkapallo
Kantola Roope 2A pöytätennis
Kapanen Jaspar 3 koripallo
Kapanen Noora 2A joukkuevoimistelu
Kara Sanna 3 muodostelmaluistelu / Situations 
Kareinen Hanna 3 uinti
Karell Lassi 3 Jääkiekko
Karhu Anastasia 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Karhu Emma 3 yleisurheilu
Karhu Niko 3 jääkiekko
Karhunen Henna 3 Muodotelmaluistelu
Karhunen Laura 2A taitoluistelu
Karhunen Roope 3 koripallo
Kari Nanette 2N ringette
Karike Tomas 3 jalkapallo
Karinen Kayleigh 2A kilpa-cheerleading
Kariniemi Jaakko 3 salibandy
Kario Hannu 3 purjehdus
Karjalainen Katja 1 ratsastus
Karjalahti Erin 2N yleisurheilu
Karjalainen Aino 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Karjalainen Ria 2N jalkapallo
Karkaus Hanna 2A sulkapallo
Karkkulainen Jani 2A karate
Karlsson  Niki 3 uinti
Karlsson Niko 2N jääkiekko
Karppinen Mikko 2A soutu
Karuvaara Eppu 3 jääkiekko
Karvinen Mirva 3 koripallo
Kaskela Nestori 3 salibandy
Kaskinen Emma 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaskinen Ida 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kasurinen Hanna 3 yleisurheilu (para)
Kasurinen Roosa 3 jalkapallo
Katainen Petra 3 maastohiihto
Kataja Nikolas 3 koripallo
Katajainen Sebastian 3 jääkiekko
Katajamäki Pauli 3 jalkapallo
Katisko Maximilian 3 jalkapallo
Kattelus Kalle 3 lentopallo
Kattilamäki Tuuli 3 yleisurheilu
Katz  Kalle  2N jalkapallo
Kauko Anniina 2A joukkuevoimistelu
Kaukolahti Tuomas 2A yleisurheilu
Kaukolinna Elli 3 lentopallo
Kaukonen Lassi 2N Yleisurheilu
Kauneela Timi 3 salibandy
Kaunisto Juho 3 lentopallo
Kauppila Iida 2A maalipallo
Kauppila Mika  3 jalkapallo
Kauppinen Aki 3 maastohiihto
Kauppinen Henni 3 pesäpallo
Kauppinen Olli 3 jääkiekko
Kauppinen Otto 3 jalkapallo
Kauranen Vilja 2N maastohiihto
Kauremaa Reetta 3 joukkuevoimistelu
Kauste Oona 1 curling
Kautiainen, Niko Tapani 3 jääkiekko
Kautto Julius 3 salibandy
Kavaleff Marcus 3 purjehdus
Keinänen Emmi 3 yleisurheilu
Keinänen Viviana 3 alppihiihto
Keitaanniemi  Tinja 2N judo
Kekarainen Juuso 3 jääkiekko
Kekkinen Senja 3 jalkapallo
Kella Martin 3 jalkapallo
Kelloniemi Ella 2N jalkapallo
Keltanen Remu 3 salibandy
Kemp Emily 2A suunnistus
Kemppi Emilia 2A telinevoimistelu
Kemppi Juliette 1 jalkapallo
Kemppinen Emma 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kemppinen Lotta 2N yleisurheilu
Kerkkonen Tuomas 3 jääkiekko
Kerokoski Lotta 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kerola Jacob 3 Salibandy 
Kert  Carolina 3 koripallo
Kerttula Sani 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Keränen Konsta 3 koripallo
Keskinen  Akseli 2N purjehdus
Keskitalo  Saara  2N yleisurheilu
Kesti Lauri 2N jalkapallo
Ketola  Erika 3 uinti
Ketolainen Antton 3 jalkapallo
Ketonen Claudia 2A tanssiurheilu
Kettunen Enni 2A telinevoimistelu
Kettunen Kira 3 jalkapallo
Keurulainen Maija 2A  kilpa-aerobick
Khary Ali Jasin 3 jalkapallo
Khary Omar 3 Jalkapallo
Khataev Arslan 1 nyrkkeily
Kidron Martin 3 yleisurheilu
Kiialainen Santeri 2N amerikkalainen jalkapallo
Kiiski Dan 3 alppihiihto
Kiiski Eemeli 3 yleisurheilu
Kiiski Eero Oscar 3 jääkiekko
Kiiski Eero Tapio 3 sulkapallo
Kiiski Lauri 3 jalkapallo
Kiiski Viivi 3 jalkapallo
Kilic Burac 3 jalkapallo
Kilo Juho 2N Jalkapallo 
Kilpeläinen Ella 3 muodostelmaluistelu/Musketeers
Kilpeläinen Sanni 3 YU/keihäänheitto
Kilponen  Filippa  2N jalkapallo
Kimmonen Hanna 3 agility
Kinnunen Jarkko 1 yleisurheilu
Kinnunen Oliver 3 jääkiekko
Kirjavainen Mikko 3 jääkiekko
Kirkkopelto Pieti 3 wushu
Kirmes Oskar 1 telinevoimistelu
Kirves Vilma 3 ratsastus
Kiuru Jyri 2N jalkapallo
Kiuru Matias 2N ammunta
Kivekäs Jaakko 3 jalkapallo
Kivekäs Saga 2N yleisurheilu
Kivekäs Wilma 2N koripallo
Kivelä Essi  3 yleisurheilu
Kivi Aina 3 ammunta
Kiviaho Kasperi 3 jääkiekko
Kiviharju Sampo 3 yleisurheilu
Kivikko Noora 3 maastohiihto
Kivikoski Bea 2N tennis
Kivimaa Anna 3 muodostelmaluistelu/Musketeers
Kivimäki Maisa 3 alppihiihto
Kivinen Erica 3 jalkapallo
Kivinen Minna 2A taekwondo ITF
Kiviranta Katariina 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Kiviranta Nette 3 alppihiihto
Kivistö Johannes 3 jääkiekko
Kivistö, Maisa  3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Klemelä Sanni 3 yleisurheilu
Klén Eero 3 jalkapallo
Klingstedt Gustav 3 yleisurheilu
Knaapi Joel 3 uinti
Kock Michaela 3 miekkailu
Kohi Kim 3 jääkiekko
Kohl Camilla 3 yleisurheilu
Kohonen, Olli 3 jääkiekko
Koiranen Emma 3 uinti
Koirikivi Arttu 3 jalkapallo
Koistinen Olli-Pekka 3 suunnistus
Koivisto Emma 1 jalkapallo
Koivisto Inka 3 Pikaluistelu
Koivisto Konsta  2N brasilialainen jujutsu
Koivisto Pontus 3 salibandy
Koivula Siiri 2N jalkapallo
Koivumäki Sanna 2A squash
Koivunen Elmo 3 yleisurheilu
Koivunoro Sara 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kojo Kia 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kokko Aapo 3 jääkiekko
Kokko Max  3 pikaluistelu
Kokko Noora 3 uinti
Kokko Riikka 3 yleisurheilu
Kolehmainen Oskari 3 maantiepyöräily
Kolehmainen Otto 2N maantiepyöräily
Koli Helmi 3 yleisurheilu
Koljonen Kalle 1 sulkapallo
Kollanus Kaisla 2A uinti
Kollar Daniel 3 jalkapallo
Kolomainen Alesia 2A rytminen voimistelu
Kolster Marissa 3 Kilpa-cheerleading
Komulainen Alex 2A tanssiurheilu
Kondratjeff Johan 2A kilpacheerleading
Kontio Joona 3 jääkiekko
Kontio Katariina 3 yleisurheilu
Konttinen Pinja 3 Yleisurheilu
Koota Luukas 2N Ammunta
Koponen Kalle 2A koripallo
Koppel Sten 3 salibandy
Kopra Roosa 2A joukkuevoimistelu
Korhonen Akseli 3 jalkapallo
Korhonen Anton 3 jääkiekko
Korhonen Elias 2N squash
Korhonen Ella 3 Trampoliinivoimistelu
Korhonen Elle 2N Kilpa-cheerleading
Korhonen Emilia 2A squash
Korhonen Joonas 2A sulkapallo
Korhonen Konsta 3 jääkiekko
Korhonen Saku 2N koripallo
Korkalainen Jesper (vaihto-oppilaan USA:ssa) 2N amerikkalainen jalkapallo
Korkalainen Samu 3 jalkapallo
Korkeamäki Ina  3 tanssiurheilu
Korkiakangas Roope 3 pesäpallo
Korkiatupa Aarni 2A koripallo
Korpinen Ella 3 sulkapallo
Korpio Inka 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Korpio Nella 1 alppihiihto
Korpivaara Heta 2A koripallo
Korte Annimari 2A yleisurheilu
Kortelainen Otto 3 koripallo
Kortelainen Rasmus Christian 3 autourheilu
Kortelainen, Jyry Jussi 2 jääpallo
Kortelainen Teresa 3 kilpa-aerobick
Kortemaa Karri 3 koripallo
Koskelainen Noora 3 joukkuevoimistelu
Koskelainen Ville 3 jääkiekko
Koskelin Anette 3 jalkapallo
Koski  Nora 3 joukkuevoimistelu
Koski Elias 2A telinevoimistelu
Koski Kira 3 ringette
Koski Maiju 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Koski Saga 3 koripallo
Koski Ville 2N jalkapallo
Koskinen  Ville  2N squash
Koskinen Fred 3 golf
Koskinen Henri 3 jalkapallo
Koskinen Kasper 3 jalkapallo
Koskinen Max 3 yleisurheilu
Koskinen Pinja 2N pyöräsuunnistus
Koskinen Riina  2A squash
Koskinen Santeri 3 jääkiekko
Koskinen Tony 2N amerikkalainen jalkapallo
Koskinen Viivi 3 ratsastus
Koskiniemi Ella 3 yleisurheilu
Koskipirtti Miro 3 jääkiekko
Kosola Katriina 2N jalkapallo
Kosonen Eero 1 Salibandy
Kosonen Soili 3 Yleisurheilu
Kossila Karla 3 muodostelmaluistelu / Espoo Synchronized Skaters
Kostiainen Elina 3 yleisurheilu
Kosunen Sanni 3 ringette
Kotaja Amanda  1 pöyrätuolikelaus
Kotilainen Lili 3 purjehdus
Kotiranta Juho 3 purjehdus
Kotonen Anna 3 uinti
Kottila Julia 3 jalkapallo
Kouassivi-Benissav Kevin 2N jalkapallo
Koulik Alina 2N jalkapallo
Kouva Otto 3 jalkapallo
Kovalainen Jimi 3 jalkapallo
Krasi Marek 3 salibandy
Krogell Rasmus 3 Yleisurheilu
Kronlöf Sirre 2A purjehdus
Kronqvist Robin 3 yleisurheilu
Kruus Satu 3 jalkapallo
Kruuti Kira 2N yleisurheilu
Krzywacki  Maija  2A sulkapallo
Kuhta Veeti 3 Jääkiekko
Kuier Awak 2A koripallo
Kuikka Tiia 1 yleisurheilu
Kuipers Okke 3 amerikkalainen jalkapallo
Kuisma Nea 2N koripallo
Kuismanen Jaakko 3 yleisurheilu
Kuittinen Martin 3 jalkapallo
Kuitunen Anna 3 golf
Kuitunen Petri 3 salibandy
Kuitunen Tira 2A telinevoimistelu
Kuivalainen Kaisa 3 yleisurheilu
Kuivalainen Mikko 3 yleisurheilu
Kuivamäki Jesse 3 salibandy
Kuivanen Aino 3 muodostelmaluistelu / Ice Infinity
Kuivanen Maks 3 Jääkiekko
Kuivisto Sara 2A yleisurheilu
Kukka Eetu 3 Jääkiekko
Kukkohovi Konsta 3 koripallo
Kukkola Jani 1 Salibandy
Kukkonen Jenni 3 uinti
Kukkonen Joonas 2A telinevoimistelu
Kukkonen Niko 3 Alppihiihto
Kukkonen Riikka 2N käsipallo
Kullberg Anniina 2A Kilpa-cheerleading
Kumén Inka 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kumlin Daniela 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Kunnas Jere 2A paini VP
Kunnaton Eveliina 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Kunnila Nanna 3 koripallo
Kuosmanen Elias 1 paini GR
Kuosmanen Leevi 3 jääkiekko
Kuosmanen Linda 3 koripallo
Kuosmanen Mauno 3 jääkiekko
Kupela Konsta 3 salibandy
Kupiainen Antti 3 wushu
Kupila Matias 3 jalkapallo
Kupsanen  Emilia 2N jalkapallo
Kurikka Ida 3 yleisurheilu
Kurittu Einari  3 jalkapallo
Kurkela, Otto 3 salibandy
Kurki Laura 3 uinti
Kurppa(Lindholm) Miia 3 yleisurheilu
Kurtbay Sinem 1 purjehdus
Kurvinen Kasperi 3 Salibandy Rangers
Kutvonen Matias 3 jääkiekko
Kuure Oula 3 jääkiekko
Kuusakoski Karla 2A joukkuevoimistelu
Kuusela Aino 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Kuusela Trine 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Kuusla Jasmine 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Kuutschin Alessandra 3 tanssiurheilu
Kylander Ronja 3 salibandy
Kyllinen, Miro Urho Kaleva 3 Salibandy
Kylmä Eemil 3 Uinti
Kylmänen Jenna 2N karate
Kymäläinen Aksel 3 koripallo
Kymäläinen Henrik 3 yleisurheilu
Kytilä Johannes 2N jalkapallo
Kytölä Kira 2A yleisurheilu
Kähkönen Emilia 2A joukkuevoimistelu
Kähäri Jannice-Celine 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Kämäräinen Reetta 3 yleisurheilu
Käppi Simo 3 jääkiekko
Kärhä Viivi 3 judo
Kärki Anthon  3 jalkapallo
Kärkkäinen Sanna 2A motocross - enduro
Kärävä Anni 1 freestyle - slopestyle
Käsnänen Anni 2N pikaluistelu
Käsnänen Eetu 2N Pikaluistelu
Köhli Laura 3 jalkapallo
Köngäs Mika 2A sulkapallo
Laakkonen Aku 2N judo
Laakkonen Niki 3 jalkapallo
Laakso  Samu  3 yleisurheilu
Laakso  Tomi 3 Yleisurheilu
Laakso Aatu 3 Jääkiekko
Laakso Eero 3 koripallo
Laakso Kalle 2N salibandy
Laakso Milla 2A ringette
Laaksola Amanda 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Laaksonen Alli 2A joukkuevoimistelu
Laaksonen Luukas 3 salibandy
Laaksonen Marinella 3 purjehdus
Laaksonen Matias  3 jääkiekko
Laaksonen Vilma 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Laalo Arttu 3 jalkapallo
Laalo Elmeri 2N jääpallo
Laalo, Rasmus 2N amerikkalainen jalkapallo
Laamanen Sami 3 Jalkapallo
Laasanen Eevi 3 Sulkapallo
Laasonen, Nita 3 jääkiekko
Laatikainen Sonja 2A joukkuevoimistelu
Labart Essi 3 taekwondo
Lagercrantz Aaro 3 jääkiekko
Lahdenperä Melina Saana Anniina 2N suunnistus
Lahikainen Jan 3 jalkapallo
Lahkela Annette 3 team gym
Lahnaviik Rasmus 2N jääkiekko
Lahti Emilia 3 taekwondo
Lahti Jere  2A amerikkalainen jalkapallo
Lahti Niklas 3 moottoriurheilu
Lahti Tuomas 1 paini GR
Lahti-Liukkonen Taru 1 beach volley
Lahtinen Eerika 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Lahtinen Emma 3 jalkapallo
Lahtinen Jenni 2A Kilpa-cheerleading
Lahtinen Lotta 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Lahtinen Lotta-Maj 2A koripallo
Lahtinen Nea 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Lahtinen Sanni 2N kilpa-cheerleading
Lahtinen Teemu 2N sulkapallo
Lahtinen Toma 3 yleisurheilu
Lahtinen, Luukas 3 koripallo
Laiho Venla  Judo
Laikka Nora 3 Salibandy 
Laine Elmo 3 jalkapallo
Laine Iida 2N jalkapallo
Laine Joonatan 3 jalkapallo
Laine Lauri 3 salibandy
Laine Milja 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Laine Reeta 2A kilpa-cheerleading
Laine Santeri 3 jääkiekko
Laine Topias 2N Yleisurheilu
Laisi Kia 2N Yleisurheilu
Laiti Niko 2N salibandy
Laitila Alisa 3 tanssiurheilu
Laitila Robert 3 salibandy
Laitinen Anniina 3 yleisurheilu
Laitinen Helmiina 2A team gym
Laitinen Martta 3 jalkapallo
Laitinen Mirko 3 koripallo
Laitinen Mirva 2A salibandy
Laitinen Nelli 2N jääkiekko
Laitinen Samu 2N jalkapallo
Laitinen Sanni 3 salibandy
Lamberg Aaro  2A telinevoimistelu
Lamberg Elias 3 jalkapallo
Lamberg Elise 3 salibandy
Lammi Jaakko 3 koripallo
Lammi Topi 3 jalkapallo
Lamminaho Petra 3 jääkiekko
Lampela Elina 2N yleisurheilu
Lampela Jada  3 koripallo
Lampi Rasmus 3 jääkiekko
Lampinen Ville 2A yleisurheilu
Langenskiöld  Lilian 2A telinevoimistelu
Lankinen Timi 3 salibandy
Lantta Taneli 2 uinti
Lappalainen Elias 3 jalkapallo
Lappalainen Emma 3 koripallo
Lappalainen Erika 3 uinti
Lappalainen Iida 3 karate
Lappalainen Konsta 3 autourheilu
Lapveteläinen Lilja 2A joukkuevoimistelu
Larkimo Oskari 2A sulkapallo
Larkimo Susanna 2N käsipallo
Larsson Kevin 2N jalkapallo
Lassas Fredrik 3 jalkapallo
Lassenius Mathilda 2N Alppihiihto
Lassoued Hamza 3 jalkapallo
Latikka Ilari 2A telinevoimistelu
Latvala Moona 3 yleisurheilu
Latvala Oskari 3 jääkiekko
Latvala Roosa 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Latvasalo Jessi 3 yleisurheilu
Laukkanen  Noel 2N purjehdus
Laukkanen  Nooa 2A purjehdus
Laukkanen Juho 3 uinti
Laukkanen, Robin 3 jääkiekko
Laukkonen Amanda 2A joukkuevoimistelu
Laulajainen Krista 2A kilpacheerleading
Launto Antton 3 yleisurheilu
Launto Juho 3 yleisurheilu
Lauri  Eero  2N sulkapallo
Lautala Vili 3 salibandy
Lautiainen Joona 3 Jääkiekko
Lavonen Lotta 3 koripallo
Lawrence Leke 3 koripallo
Laxén Frida  2N judo
Lefter Elli 2N muodostelmaluistelu / Musketeers
Lehesmaa Santeri 2A golf
Lehikoinen Kasper 2A sulkapallo
Lehikoinen Linnea 2A Kilpa-cheerleading
Lehikoinen Viivi 1 Yleisurheilu
Lehkosuo Otto 1 Salibandy
Lehmuskallio Lumi 3 jääkiekko
Lehmuskoski Roni 3 jalkapallo
Lehti Rosa 2N koripallo
Lehtilä Sara 3 kouluratsastus
Lehtimäki Jesse 3 yleisurheilu
Lehtimäki Roni 3 salibandy
Lehtiranta Juho 2N Jalkapallo 
Lehtiö Anne-Mari 2A yleisurheilu
Lehtiö, Laura 3 jalkapallo
Lehto Eeli 3 jalkapallo
Lehto Tomi 2N yleisurheilu
Lehtojuuri Akseli 3 jalkapallo
Lehtola Roosa 3 uinti
Lehtola Saara 2N käsipallo
Lehtonen Jenni 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Lehtonen Kasperi 3 paini GR
Lehtonen Oskari 2A paini GR
Lehtonen Oskari 2A yleisurheliu
Lehtonen Riikka 1 beach volley
Lehtonen Ruska 2N uimahypyt
Lehtoniemi Ville 3 yleisurheilu
Lehtoranta Nikolas 3 jääkiekko
Leino Kaarlo 3 koripallo
Leino Melina 2N karate
Leino Nita 2N ringette
Leinonen Maija 2A telinevoimistelu
Leivo Emma 3 lentopallo
Leivo Ida Marianne 3 painonnosto
Lemberg Leevi 3 jääkiekko
Lemberg Matleena 3 Kilpa-cheerleading
Leminen Jenna 3 team gym
Lempinen Viljo 2N amerikkalainen jalkapallo
Lentämäki  Matias  2N jääkiekko
Lepistö Leevi 3 jääkiekko
Leppioja Jasmin 2N jalkapallo
Leppälahti Rebecca 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Leppälä Rasmus 3 judo
Leppänen Elina 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Leppänen Vilma 3 taitoluistelu
Leppävuori Vertti 3 Salibandy
Leskelä Ella 3 jalkapallo
Leskinen Elias 2N koripallo
Leskinen Veeti 3 paini
Levi Welma 3 koripallo
Levo Harri 1 pikaluistelu
Levänen Jonas 3 jalkapallo
Levänen Laura 3 pesäpallo
Li Eetu 3 sulkapallo
Lievonen Olli 2N amerikkalainen jalkapallo
Liikka Luka 2N Karate
Liikonen Kasperi 3 jalkapallo
Liila Teemu 3 jääkiekko
Liimatainen Joonas 3 jääkiekko
Liimatainen Matias 3 jääkiekko
Liinavuori Elisa 1 rytminen voimistelu
Liipo Katriina 3 yleisurheilu
Likki Manta 3 Salibandy 
Lilja Max 3 Salibandy
Lilja Sanni 3 jalkapallo
Lilja Santtu 3 jalkapallo
Lin Heming 3 sulkapallo
Lind Elina 3 lentopallo
Lindberg Sebastian 2N koripallo
Lindblom Carl 2A koripallo
Lindell Jasmin 3 jalkapallo
Linden Aleksi 3 golf
Linder Pontus 2A tanssiurheilu
Lindfors Anton 1 lumilautailu - cross
Lindfors Eetu 3 jalkapallo
Lindfors Monica 2A jäätanssi
Lindfors Santeri 3 amerikkalainen jalkapallo
Lindfors Willy 2N amerikkalainen jalkapallo
Lindfors Viveca 1 taitoluistelu
Lindgren Niklas 2A purjehdus
Lindgren Oliver 3 koripallo
Lindh Emmi 3 salibandy
Lindholm Mathilda 2A sulkapallo
Lindner Daniel  3 koripallo
Lindqvist Jasper 2N amerikkalainen jalkapallo
Lindqvist Jonas 3 Judo
Lindqvist Leevi 3 moottoriurheilu
Lindroos Lina 3 salibandy
Lindroos Sara 3 koripallo
Lindström Anton 3 koripallo
Lindström Benjamin 3 tanssiurheilu
Lindström Krista 3 ringette
Lindström Petja 3 judo
Lindvall Jennie 3 maastohiihto
Linkoaho Matias 3 yleisurheilu
Linkoaho Ossi 3 yleisurheilu
Linna Arttu 3 salibandy
Linnainmaa Kreetta 2A Kilpa-cheerleading
Linnakylä Lumi 2N Taitouinti
Linnaranta Lauri 2N tanssiurheilu
Linnatsalo Jade 3 alppihiihto
Linnavirta Lasse 2A Kilpacheerleading
Linner Artur 3 brasilialainen jujutsu
Lintula Heikki 3 telinevoimistelu
Lintula Jaakko 3 yleisurheilu
Lintula, Luukas 3 jalkapallo
Lintunen Antti-Jussi 3 golf
Lipasti Tilda 3 yleisurheilu
Lippojoki Inka 3 salibandy
Lipsonen Juho  3 tanssiurheilu
Liu Tomi 3 Tennis
Liukko  Aleksi  2N koripallo
Liukkonen Lauri 3 salibandy
Liukkonen Oskari  3 suunnistus
Liukkonen Sami 3 Alppihiihto
Ljung Rebecca 3 yleisurheilu
Lodeikil Kirill 3 jääkiekko
Loikala Harri 3 Käsipallo
Loikas Laura 3 Seinäkiipeily
Loimaranta Veikko 3 jääkiekko
Loopere Marie 3 tanssiurheilu
Lorencova Veronika 2A jääkiekko
Lostedt Thomas  2N käsipallo
Louevuo Lasse 2N käsipallo
Louhikoski Ditte 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Loukojärvi Tuomas  3 jalkapallo
Luhanka Einari 3 jääkiekko
Luhtonen Karoliina 3 taitoluistelu
Luis Glodson 3 jalkapallo
Lund Joakim 2N salibandy
Lundell Anton 2N jääkiekko
Lundgren Kim 3 jalkapallo
Lundmark Daniel 3 yleisurheilu
Luoma Eero 3 melonta
Luoma Eveliina 3 melonta
Luoma Henri 2 salibandy
Luoma Markus 3 golf
Luoto, Mico Eetu Kalevi 3 jääkiekko
Luukkainen Saara 3 jalkapallo
Luukkanen Johannes 3 jalkapallo
Luukko Max 3 alppihiihto
Luukkola Katja 3 yleisurheilu (Pekka Luukkola)
Lysmä Pilvi 3 joukkuevoimistelu
Lysmä Pyry 3 jääkiekko
Långström Katariina 3 ammunta
Lähdeoja Petra 2A joukkuevoimistelu
Lähdetniemi  Eetu  2N koripallo
Lätti Jesper 3 jääkiekko
Löfblom Nima 3 jalkapallo
Lönnqvist Casper 3 Jalkapallo 
Lönnqvist Mariela 2N käsipallo