K-L

 

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Kaaja Ilse 3 yleisurheilu
Kaarto Erika 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaarto Petra 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaartokallio Aarni 3 salibandy
Kahanpää Maria 3 taitoluistelu
Kahelin Anna 2A koripallo
Kahri Siiri 2A kilpa-cheerleading
Kaijasilta Linda 3 jalkapallo
Kaijasilta Noah 3 jalkapallo
Kaijasilta Olli 3 jalkapallo
Kaijomaa Henna 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kainulainen  Aino-Kaisa 2N jalkapallo
Kainulainen  Elli-Noora 2N jalkapallo
Kainulainen Sonja 3 alppihiihto
Kainulainen Valtteri 1 Salibandy
Kaisti Anton 2A sulkapallo
Kaitanen Karoliina 2A TeamGym
Kaitemo Niklas 3 käsipallo
Kajala Sofia 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kajander Matilda 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kajander Willem 2N yleisurheilu
Kajasviita Milja 2N Käsipallo
Kakko Elina 2A yleisurheilu
Kakko Katri 1 judo
Kaksonen Matti 3 tanssiurheilu
Kallas Agneta 3 uinti
Kallela Joanna 3 koripallo
Kallio  Lauri  2N koripallo
Kallio Elias 3 jalkapallo
Kallio Emil 3 salibandy
Kallio Jasmin 3 Ratsastus
Kallio Miro 3 yleisurheilu
Kalliokoski Anton 3 amerikkalainen jalkapallo
Kalliokoski Veikka 3 jääkiekko
Kalliokulju Valtteri 2N yleisurheilu
Kalo Antti 3 lentopallo
Kalske Eetu 3 yleisurheilu
Kaltala Nicholas 3 jääkiekko (maali)
Kanerva  Veeti  3 judo
Kanerva Emilia 1 judo
Kanerva Emma 3 ammunta
Kanerva Hilma 2A joukkuevoimistelu
Kanerva Stella 3 jalkapallo
Kanevets, Artur 2N judo
Kanevets, Rainer Mikael 3 judo
Kangas Angelica 2A joukkuevoimistelu
Kangas Mikko 3 yleisurheilu
Kangasmäki Vilma 2N soutu
Kanniainen Oona 2A joukkuevoimistelu
Kantele Viktor 2N yleisurheilu
Kantola Mika 3 jalkapallo
Kantola Roope 2A pöytätennis
Kapanen Aurora 2A joukkuevoimistelu
Kapanen Erliette 2N joukkuevoimistelu
Kapanen Jaspar 3 koripallo
Kara Sanna 3 muodostelmaluistelu / Situations 
Kareinen Hanna 2A uinti
Karell Emilia 2N käsipallo ja yleisurheilu
Karhu Hermanni 3 jääkiekko
Karhu Niko 3 jääkiekko
Karhumäki Heidi 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Karhunen Henna 3 Muodotelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Karhunen Laura 2A taitoluistelu
Karhunen Noora 3 koripallo
Karike Tomas 3 jalkapallo
Karinen Kayleigh 2A kilpa-cheerleading
Karinen Petteri 3 salibandy
Kario Hannu 3 purjehdus
Karjalahti Erin 2N yleisurheilu
Karjalainen Aino 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Karjalainen Katja 1 pararatsastus
Karjalainen Kim 3 pesäpallo
Karjalainen Ria 2N jalkapallo
Karjalainen Roope 3 Salibandy
Karlsson  Niki 3 uinti
Karlsson Niko 2N jääkiekko
Karlsson Victoria 3 joukkuevoimistelu
Karuvaara Eppu 3 jääkiekko
Karvinen Mirva 3 koripallo
Karvinen Onni 3 jääkiekko
Karvo  Santeri  2N yleisurheilu
Kaskinen Emma 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kaskinen Ida 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kasurinen Hanna 3 yleisurheilu
Kasurinen Roosa 3 jalkapallo
Kataja Nikolas 3 koripallo
Katajainen Sebastian 3 jääkiekko
Katajamäki Pauli 2N jalkapallo
Kataja-Rahko Sakari 3 salibandy
Katisko Maximilian 3 jalkapallo
Kattilamäki Tuuli 3 yleisurheilu
Katz  Kalle  2N jalkapallo
Kauko Anniina 2A joukkuevoimistelu
Kaukolahti Tuomas 2A yleisurheilu
Kaukolinna Elli 3 lentopallo
Kaukonen Lassi 2N Yleisurheilu
Kaukonen Lassi 3 yleisurheilu
Kaukoranta Miika 2N Käsipallo
Kauppila Iida 2A maalipallo
Kauppila Mika  3 jalkapallo
Kauppinen Aki 3 maastohiihto
Kauppinen Henni 3 pesäpallo
Kauppinen Otto 3 jalkapallo
Kauranen Vilja 3 yleisurheilu
Kautiainen, Niko Tapani 3 jääkiekko
Kautto Julius 3 salibandy
Kavaleff Marcus 3 purjehdus
Keihäs Ida 2N käsipallo
Keinänen  Xiaojian 2N purjehdus
Keinänen Emmi 3 yleisurheilu
Keitaanniemi  Tinja 2N judo
Kekarainen Juuso 3 jääkiekko
Kekkinen Senja 3 jalkapallo
Kekkonen Julia 2N triathlon
Kella Martin 3 jalkapallo
Kelloniemi Ella 2N jalkapallo
Keltanen Remu 3 salibandy
Kemppi Juliette 1 jalkapallo
Kemppinen Emma 3 muodostelmaluistelu / kans.joukkue
Kemppinen Lotta 2A yleisurheilu
Kerkkonen Tuomas 3 jääkiekko
Kerokoski Lotta 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Kerola Jacob 2N Salibandy 
Kert  Carolina 2N koripallo
Kerttula Sani 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Keränen Emil 3 alppihiihto
Keränen Konsta 3 koripallo
Kesker Juuli 3 taitoluistelu
Keskinen  Akseli 2A purjehdus
Keskitalo  Saara  2N yleisurheilu
Keso Kaisa 3 koripallo
Kesti Lauri 3 jalkapallo
Ketonen Claudia 3 tanssiurheilu
Kettunen  Essi 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kettunen  Lotte  2N kilpa-cheerleading
Kettunen Elias 3 jääkiekko
Kettunen Enni 2A telinevoimistelu
Kettunen Kira 3 jalkapallo
Keurulainen Maija 2A kilpa-aerobic
Khary Omar 3 Jalkapallo
Khataev Arslan 1 nyrkkeily
Kidron Martin 3 yleisurheilu
Kiialainen Santeri 2N amerikkalainen jalkapallo
Kiiski Dan 3 alppihiihto
Kiiski Eemeli 3 yleisurheilu
Kiiski Eero Tapio 2N sulkapallo
Kiiski Lauri 3 jalkapallo
Kiiski Viivi 2N jalkapallo
Kilpeläinen Sanni 3 YU/keihäänheitto
Kilpi Justus 2A sulkapallo
Kilponen  Filippa  2N jalkapallo
Kinnari Hugo 2N salibandy
Kinnarinen Kasper 3 jalkapallo
Kinnunen Jarkko 1 yleisurheilu
Kirjavainen Maria 2A taekwondo
Kirjavainen Mikko 3 jääkiekko
Kirmes Oskar 1 telinevoimistelu
Kirves Vilma 3 ratsastus
Kiuru Jyri 2N jalkapallo
Kiuru Matias 2N ammunta
Kivekäs  Anna  3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kivekäs Saga 3 yleisurheilu
Kivekäs Wilma 3 koripallo
Kivelä Essi  3 yleisurheilu
Kivi Aina 3 ammunta
Kiviharju Sampo 3 yleisurheilu
Kivikko Matias 2N jalkapallo
Kivikko Noora 3 maastohiihto
Kivikoski Bea 3 tennis
Kivimäki Maisa 3 alppihiihto
Kivinen Erica 3 jalkapallo
Kivinen Minna 2A taekwondo ITF
Kiviniemi  Kukka  2N jalkapallo
Kivioja Aleksi 2N jääkiekko
Kiviranta  Nette 3 paraurheilu
Kiviranta Katariina 3 muodostelmaluistelu / Team Unique
Kiviranta Kiia 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kivistö, Maisa  3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Klein Casper 3 jääkiekko
Klemelä Sanni 3 yleisurheilu
Klén Eero 3 jalkapallo
Klinga Siiri 3 koripallo
Klingstedt Gustav 3 yleisurheilu
Knaapi Joel 3 uinti
Koch Mirjami 3 muodostelmaluistelu / EVT
Kohi Kim 3 jääkiekko
Kohl Camilla 3 yleisurheilu
Koirikivi Arttu 3 jalkapallo
Koistinen Leevi 3 käsipallo
Koistinen Olli-Pekka 3 suunnistus
Koivisto Emma 1 jalkapallo
Koivisto Inka 2N Pikaluistelu
Koivisto Konsta 3 judo
Koivisto Konsta  2N brasilialainen jujutsu
Koivisto Pontus 3 salibandy
Koivistoinen Aku  2N purjehdus
Koivu Ella      2N jalkapallo
Koivu Kim Pro golf
Koivula Siiri 2N jalkapallo
Koivumäki Sanna 2A squash
Koivunen Anna 2N jalkapallo
Koivunen Elmo 3 yleisurheilu
Koivunen Emma 2A joukkuevoimistelu
Kojo Kia 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Kokko Aapo 3 jääkiekko
Kokko Camilla 3 taitoluistelu
Kokko Max  2N pikaluistelu
Kokko Noora 3 uinti
Kokko Riikka 3 yleisurheilu
Kolari Eemeli 3 koripallo
Kolehmainen Oskari 2N pyöräily
Kolehmainen Otto 2A pyöräily
Koli Helmi 3 yleisurheilu
Koljonen Kalle 1 sulkapallo
Kollanus Kaisla 3 uinti
Kollar Daniel 3 jalkapallo
Komarov Oskar 2N jääkiekko
Komi Matias 3 yleisurheilu
Komulainen Noora Pro golf
Kondratjeff Johan 3 kilpa-cheerleading
Kontala  Mimi  2N TeamGym
Kontio Juuso 3 lentopallo
Koota Luukas 2N ammunta
Koponen  Matias  3 suunnistus
Koponen Kalle 2N koripallo
Koppel Sten 3 salibandy
Kopra Roosa 2A joukkuevoimistelu
Koprinen  Aleksi  2N uinti
Korhonen  Ella 3 trampoliinivoimistelu
Korhonen Akseli 3 jalkapallo
Korhonen Anton 3 jääkiekko
Korhonen Elias 2N squash
Korhonen Elle 2A kilpa-cheerleading
Korhonen Emilia 2A squash
Korhonen Joonas 2A sulkapallo
Korhonen Kasper 3 jääkiekko
Korhonen Konsta 3 jääkiekko
Korhonen Mikko Pro golf
Korhonen Saku 3 koripallo
Korkalainen  Emma  2N jalkapallo
Korkalainen Jesper 2N amerikkalainen jalkapallo
Korkiatupa Aarni 2N koripallo
Korpas Anton 3 nyrkkeily
Korpiniemi Partik 2N salibandy
Korpio Inka 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Korpio Nella 1 alppihiihto
Korte Annimari 1 yleisurheilu
Kortelainen Rasmus Christian 3 autourheilu
Kortelainen Sonja  2A kilpa-cheerleading
Kortelainen Suvi  2N Jääpallo 
Kortelainen, Jyry Jussi 3 jääkiekko
Korvenpää Timo 3 jääkiekko
Koskela Aino 3 yleisurheilu
Koskelin Anette 3 jalkapallo
Koskenvaara Sirkku 3 taitoluistelu
Koskenvuo Aku 2N jääkiekko
Koskenvuo Eemeli 3 jääkiekko
Koski Elias 2A telinevoimistelu
Koski Iiris 2N joukkuevoimistelu
Koski Kira 3 ringette
Koski Ville 2N jalkapallo
Koskinen  Ville  2N squash
Koskinen Fred 3 golf
Koskinen Kasper 3 jalkapallo
Koskinen Kimi  2N moottoripyöräurheilu
Koskinen Lotta 3 jalkapallo
Koskinen Max 3 yleisurheilu
Koskinen Riina  2A squash
Koskinen Santeri 3 jääkiekko
Koskinen Viivi 3 ratsastus
Koskipalo Nea 3 jääkiekko
Koskipirtti Miro 3 jääkiekko
Koskivaara Hanna 3 koripallo
Kosola Katriina 2N jalkapallo
Kosonen Eero 1 Salibandy
Kosonen Milla 3 kilpa-cheerleading
Kosonen Soili 3 Yleisurheilu
Kossila Karla 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Kostiainen Elina 3 yleisurheilu
Kosunen Karla        2N ringette
Kosunen Venla 3 salibandy
Kotaja Amanda  1 pöyrätuolikelaus
Kotaja Amanda  1 yleisurheilu
Kotilainen Lili 2N purjehdus
Kotiranta Juho 2A purjehdus
Kotonen Anna 3 uinti
Kottila Julia 3 jalkapallo
Koulik Alina 2N jalkapallo
Kouva Otto 3 jalkapallo
Kovalainen Jimi 3 jalkapallo
Krasi Marek 3 salibandy
Krogell Rasmus 3 Yleisurheilu
Krogerius Henrik 2A uinti
Kronlöf Sirre 2A purjehdus
Kronqvist Robin 3 yleisurheilu
Kruus Satu 3 jalkapallo
Kruuti Kira 3 yleisurheilu
Krzywacki  Maija  2A sulkapallo
Kuhta Marko 2N miekkailu
Kuhta Veeti 3 Jääkiekko
Kuier Awak 2A koripallo
Kuikka Tiia 2A yleisurheilu
Kuipers Okke 3 amerikkalainen jalkapallo
Kuismanen Jaakko 3 yleisurheilu
Kuismin Rasmus 3 jääkiekko  
Kuittinen Martin 3 jalkapallo
Kuitunen Anna 3 golf
Kuitunen Petri 3 salibandy
Kuivalainen Kaisa 3 yleisurheilu
Kuivalainen Mikko 3 yleisurheilu
Kuivamäki Jesse 3 salibandy
Kuivanen Aino 3 muodostelmaluistelu / Ice Infinity
Kuivanen Maks 3 Jääkiekko
Kuivisto Sara 2A yleisurheilu
Kujanhaara  Joonatan Mikael 2N judo
Kukkohovi Konsta 3 koripallo
Kukkola Jani 1 Salibandy
Kukkonen Joonas 2A telinevoimistelu
Kukkonen Niko 3 Alppihiihto
Kullberg Anniina 3 kilpa-cheerleading
Kulmala Iina        2N ringette
Kumén Inka 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Kumpula Joona 3 jääkiekko
Kunnas Jere 2A paini VP
Kunnaton Eveliina 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Kunnila Nanna 3 koripallo
Kuosmanen Elias 1 paini GR
Kuosmanen Linda 3 koripallo
Kupsanen  Emilia 3 jalkapallo
Kurittu Einari  3 jalkapallo
Kurkela, Otto 3 salibandy
Kurtbay Sinem 1 purjehdus
Kurunsaari Taru 3 koripallo
Kutvonen Matias 3 jääkiekko
Kuula Otto 3 koripallo
Kuure Oula 3 jääkiekko
Kuusakoski Karla 2A joukkuevoimistelu
Kuusela Trine 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Kuusiniemi Santeri 2N 
Kuusniemi  Fishwick  2N jalkapallo
Kylander Ronja 3 salibandy
Kylmä Eemil 3 Uinti
Kymäläinen Henrik 3 yleisurheilu
Kytölä Kira 2A yleisurheilu
Kyynäräinen Anton 2N jääkiekko
Kähkönen Emilia 2A joukkuevoimistelu
Källström Roni 2N uinti
Kämäräinen Reetta 3 yleisurheilu
Känkänen Aleksi 3 salibandy
Käppi Simo 3 jääkiekko
Kärhä Essi  3 yleisurheilu
Kärkkäinen Jonni 2N jääkiekko
Kärävä Anni 1 freestyle - slopestyle
Käsnänen Anni 2A pikaluistelu
Käsnänen Eetu 2N Pikaluistelu
Kääriä Aleksi 3 jalkapallo
Könkkölä  Marius  2N jalkapallo
Köykkä Helmi 3 yleisurheilu
Köykkä Voitto 3 lentopallo
Laakkonen  Antti  2N pyöräily
Laakkonen Aku 2N judo
Laakso  Tomi 2N Yleisurheilu
Laakso Aatu 3 Jääkiekko
Laakso Eero 3 koripallo
Laakso Kalle 2N salibandy
Laakso Milla 2A ringette
Laakso Teemu 2N alppihiihto
Laaksola Amanda 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Laaksonen Alli 2A joukkuevoimistelu
Laaksonen Marinella 3 purjehdus
Laaksonen Vilma 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Laalo Arttu 3 jalkapallo
Laalo Elmeri 2N jääpallo
Laalo, Rasmus 2N amerikkalainen jalkapallo
Laamanen Sami 3 Jalkapallo
Laatikainen Sonja 2A joukkuevoimistelu
Laavainen  Aamos  3 koripallo
Lahdenperä Melina Saana Anniina 2N suunnistus
Lahikainen Jan 3 jalkapallo
Lahkela Annette 3 TeamGym
Lahnaviik Rasmus 2N jääkiekko
Lahti Alpi 3 jalkapallo
Lahti Jere  2A amerikkalainen jalkapallo
Lahti Niklas 3 moottoripyöräurheilu
Lahti Tuomas 1 paini GR
Lahti-Liukkonen Taru 1 beach volley
Lahtinen  Laura 1 uinti
Lahtinen  Sanni  2A kilpa-cheerleading
Lahtinen Emma 3 jalkapallo
Lahtinen Jenni 2A kilpa-cheerleading
Lahtinen Lotta-Maj 2A koripallo
Lahtinen Miika 2A sulkapallo
Lahtinen Nea 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Lahtinen Toma 3 yleisurheilu
Lahtinen, Luukas 3 koripallo
Laiho Venla 2N Judo
Laikka Nora 3 Salibandy 
Laine Elmo 3 jalkapallo
Laine Iida 2N jalkapallo
Laine Joonatan 3 jalkapallo
Laine Nooa 2N jalkapallo
Laine Reeta 3 kilpa-cheerleading
Laine Topias 2A Yleisurheilu
Laine Valtteri 3
Laisi Kia 2N Yleisurheilu
Laitala Ilmari 2N uinti
Laiti Niko 2N salibandy
Laitila  Helka  2N jalkapallo
Laitila Alisa 3 tanssiurheilu
Laitinen Akseli 3 salibandy
Laitinen Anniina 3 yleisurheilu
Laitinen Leevi 3 jääpallo
Laitinen Martta 3 jalkapallo
Laitinen Mirko 3 koripallo
Laitinen Mirva 2A salibandy
Laitinen Nelli 2N jääkiekko
Laitinen Sanni 3 salibandy
Lamberg Aaro  2A telinevoimistelu
Lamberg Elias 3 jalkapallo
Lamberg Elise 3 salibandy
Lambert Brad 2N jääkiekko
Lammiaho Petra 3 jääkiekko
Lammio Hertta 3 jalkapallo
Lampela Elina 2N yleisurheilu
Lampi Eemil 3 jääkiekko
Lampi Rasmus 3 jääkiekko
Lampinen Alexandra 3 jalkapallo
Lampinen Eerika 2N Taitouinti
Lampinen Max 3 yleisurheilu
Lampinen Miro 3 yleisurheilu
Lang Christian 3 koripallo
Langenskiöld  Lilian 2A telinevoimistelu
Lankinen Timi 3 salibandy
Lantta Taneli 3 uinti
Lappalainen  Teo  2N karate
Lappalainen Emma 3 koripallo
Lappalainen Konsta 3 autourheilu
Lapveteläinen Lilja 2A joukkuevoimistelu
Larkimo Oskari 2A sulkapallo
Larkimo Susanna 2N käsipallo
Larsson Kevin 2N jalkapallo
Lassas Fredrik 3 jalkapallo
Lassoued Mohamed 3 Jalkapallo
Latikka Ilari 2A telinevoimistelu
Latvala Leo 3 jääkiekko
Latvala Moona 3 yleisurheilu
Latvala Oskari 3 jääkiekko
Latvala Roosa 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Latvasalo Jessi 3 yleisurheilu
Lauha Niilo 3 koripallo
Laukkanen  Noel 2N purjehdus
Laukkanen  Nooa 2A purjehdus
Laukkanen Julius 3 jääkiekko
Laukkonen Amanda 2A joukkuevoimistelu
Laulainen  Loviisa 3 pesäpallo
Laulajainen Krista 2A kilpa-cheerleading
Launto Antton 3 yleisurheilu
Launto Juho 3 yleisurheilu
Lauri  Eero  3 sulkapallo
Laurila Maija 3 Jalkapallo
Lautala Vili 3 salibandy
Lautiainen Joona 3 Jääkiekko
Lavonen Lotta 3 koripallo
Lawrence Leke 3 koripallo
Laxén Frida  2N judo
Lee  Benjamin Chang Yuan 2N yleisurheilu
Lefter Elli 3 muodostelmaluistelu / kans.joukkue
Lehesmaa Santeri 2A golf
Lehikoinen Kasper 3 sulkapallo
Lehikoinen Linnea 3 kilpa-cheerleading
Lehikoinen Viivi 1 Yleisurheilu
Lehkosuo Otto 1 Salibandy
Lehmuskallio Lumi 3 jääkiekko
Lehmuskoski Roni 3 jalkapallo
Lehti Rosa 2N koripallo
Lehtilä Sara 2A kouluratsastus
Lehtimäki Jesse 3 yleisurheilu
Lehtimäki Roni 3 salibandy
Lehtiniemi Laura 3 telinevoimistelu
Lehtiranta Juho 2N Jalkapallo 
Lehtiö Anne-Mari 2A yleisurheilu
Lehto Eeli 3 jalkapallo
Lehto Elian 2A alppihiihto
Lehto Tomi 2N yleisurheilu
Lehtonen Iisakki 3 jalkapallo
Lehtonen Jenni 3 muodostelmaluistelu / Team Unique
Lehtonen Kasperi 3 paini GR
Lehtonen Oskari 2A paini GR
Lehtonen Oskari 2A yleisurheliu
Lehtonen Riikka 1 beach volley
Lehtonen Ruska 2N uimahypyt
Lehtoniemi Ville 3 yleisurheilu
Lehtoranta Nikolas 3 jääkiekko
Leikola Otto 3 tennis
Leino Kaarlo 3 koripallo
Leino Melina 2N karate
Leino Nita 3 ringette
Leinonen Maija 2A telinevoimistelu
Leivo Emma 3 lentopallo
Leivo Ida Marianna 3 painonnosto
Lemberg Matleena 3 kilpa-cheerleading
Leminen Jenna 2A TeamGym
Lentämäki  Matias  3 jääkiekko
Lepistö Joonas  4 jalkapallo
Lepistö Leevi 3 jääkiekko
Leppinen Ellen 3 kilpa-cheerleading
Leppälahti Rebecca 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Leppänen Elina 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Leppänen Onni 3 Jääkiekko
Leppänen Vilma 3 taitoluistelu
Leppävuori Vertti 3 Salibandy
Leskelä Ella 3 jalkapallo
Leskinen Elias 2N koripallo
Leskinen Saara 1 painonnosto
Leskinen Santeri 3 jalkapallo
Leveelahti Linda 3 yleisurheilu
Levijärvi  Aava  2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Levo Harri 1 pikaluistelu
Levänen Jonas 3 jalkapallo
Levänen Laura 3 pesäpallo
Li Eetu 3 sulkapallo
Li Erik 2N sulkapallo
Lidgren Oliver 3 koripallo
Lievonen Olli 2N amerikkalainen jalkapallo
Liikka Luka 2N karate
Liimatainen Iines 3 koripallo
Liimatainen Joonas 3 jääkiekko
Liimatainen Matias 3 jääkiekko
Liinavuori Elisa 1 rytminen voimistelu
Liipo Katriina 3 yleisurheilu
Likki Manta 3 Salibandy 
Lilja Max 3 Salibandy
Lilja Sanni 3 jalkapallo
Lilja Santtu 3 jalkapallo
Liljelund Jenna 3 salibandy
Limnell  Hugo Olli Samuli 3 yleisurheilu
Lin Heming 3 sulkapallo
Lind Elina 3 lentopallo
Lindahl Katarina 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Lindberg Sebastian 2N koripallo
Lindblom Carl 2A koripallo
Lindell Jasmin 3 jalkapallo
Linden Aleksi 3 golf
Lindfors Anton 1 lumilautailu - cross
Lindfors Monica 3 taitoluistelu
Lindfors Willy         2N Helsinki Wolverines
Lindfors Viveca 1 taitoluistelu
Lindgren  Aleksi  2N salibandy
Lindgren Niklas 2A purjehdus
Lindholm Emil 3 autourheilu
Lindholm Markus 3 Jalkapallo
Lindholm Mathilda 3 sulkapallo
Lindholm Miia 3 yleisurheilu
Lindner Daniel  2N koripallo
Lindqvist Jasper 2N amerikkalainen jalkapallo
Lindqvist Jonas 3 Judo
Lindroos Milla 2N käsipallo
Lindroos Sara 3 koripallo
Lindroth Ada 2N jalkapallo
Lindström Anton 3 koripallo
Lindström Krista 3 ringette
Lindström Petja 3 judo
Lindvall Jennie 3 maastohiihto
Linkoaho Matias 3 yleisurheilu
Linkoaho Ossi 3 yleisurheilu
Linna Arttu 3 salibandy
Linnakylä Lumi 2N Taitouinti
Linnatsalo Jade 3 alppihiihto
Linnavirta Lasse 2A kilpa-cheerleading
Linnavuori Joonas 3 jääkiekko
Linner Artur 3 brasilialainen jujutsu
Lintula Jaakko 3 yleisurheilu
Lintula Liisa 2A telinevoimistelu
Lintula Otto 3 salibandy
Lintunen Antti-Jussi 3 golf
Lintusalo Jere 3 jääkiekko
Lipasti Tilda 3 yleisurheilu
Lippojoki Inka 3 salibandy
Lipsonen Juho  3 tanssiurheilu
Liukkonen Lauri 3 salibandy
Liukkonen Oskari  3 suunnistus
Liukkonen Sami 3 Alppihiihto
Ljung Rebecca 3 yleisurheilu
Lodeikil Kirill 3 jääkiekko
Loikas Laura 3 seinäkiipeily
Loikas Sara 2A telinevoimistelu
Loimaranta Veikko 3 jääkiekko
Lonka Meeri 2N ringette
Lorencova Veronica 2A jääkiekko
Lostedt Thomas  2N käsipallo
Louevuo Lasse 2N käsipallo
Louhija  Sonja  2N Taitouinti
Louhivuori Noa 3 brasilialainen jujutsu
Loukojärvi Tuomas  3 jalkapallo
Lounela  Iida Katariina 2N yleisurheilu
Luhtanen Eeli 3 jääkiekko
Luhtonen Karoliina 3 taitoluistelu
Lumiaro Aapo 3 salibandy
Lund Joakim 2N salibandy
Lundell Anton 2N jääkiekko
Lundgren Kim 3 jalkapallo
Lundmark Daniel 3 yleisurheilu
Luoma Markus 3 golf
Luoto  Julianna Liisa Maria 2N koripallo
Luoto Erika 2A joukkuevoimistelu
Luoto, Mico Eetu Kalevi 3 jääkiekko
Luttinen Miro 3 jääkiekko
Luukkainen Saara 3 jalkapallo
Luukkola Katja 3 yleisurheilu
Lysmä Pilvi 3 joukkuevoimistelu
Lysmä Pyry 3 jääkiekko
Lyyra Emilia 3 uinti
Långström Katariina 3 ammunta
Lähdeoja Anna 2A joukkuevoimistelu
Lähdetniemi  Eetu  2N koripallo
Löfgren Benjamin 3 jääkiekko
Lökström Cecilia 3 muodostelmaluistelu / EVT
Lökström Ida 2N käsipallo
Lönnqvist Casper 3 Jalkapallo 
Lönnroth  Isa 2A kilpa-cheerleading