H-J

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Haajanen Sofia 2A suunnistus
Haakana Helmi 3 salibandy
Haanpää Antti 2N Paini
Haapala Ida 2N suunnistus
Haapala Iida 2A telinevoimistelu
Haapanen, Antti-Eemeli 3 jääkiekko
Haapaniemi Hele 2A yleisurheilu
Haapaniemi Paulus 3 jalkapallo
Haapio Jesse 3 jääkiekko
Haarala Ilmari 3 salibandy
Haarti Jaakko 3 jääkiekko
Haarti Joona 3 jääkiekko
Haatainen Jussi 3 käsipallo
Haataja Helmi 3 tanssiurheilu
Hagberg Axel 2N salibandy
Hagelin Isabel 3 uinti
Hagelin Veera 3 ringette
Hahkio Helka 3 sulkapallo
Haikonen Veeti 2N uinti
Hailikari Viivi 3 koripallo
Hajizadeh Meysam 3 jalkapallo
Hakala Aatu 3 jalkapallo
Hakala Emma 3 yleisurheilu
Hakala Kaisa 3 kanoottipoolo
Hakala Krista 3 jalkapallo
Hakala Sara  2N koripallo
Hakala Vilma 3 yleisurheilu
Hakala Vilma  2A jalkapallo
Hakalahti Jarkko 3 salibandy
Hakamäki Juho 3 salibandy
Hakanen  Saara 2N yleisurheilu
Hakanen Tiina 3 yleisurheilu
Hakkarainen Jenna 2N ringette
Hakkarainen Santeri 2N käsipallo
Hakkarainen Teemu 3 koripallo
Hakkila Aino 3 yleisurheilu
Hakkila, Niklas 3 jalkapallo
Hakola Alisa 3 taitoluistelu
Hakulinen Justus 3 jääkiekko
Hakulinen Ossi 3 triathlon
Halinen Tuomas 3 futsal
Halko Anni 3 yleisurheilu
Halko Rauha 3 thainyrkkeily
Hallikainen Joona 3 jalkapallo
Halme Aapo 2N jalkapallo
Halme Kreeta 3 jalkapallo
Halme Sasu 2A Pyöräily 
Halme Susanna 2A maalipallo
Halmesmäki Tero 2A paini GR
Halomo Helmi 3 jalkapallo
Halonen Heli 3 yleisurheilu
Halonen Pyry   3 judo
Halonen Saku 3 golf
Halonen Tapio 3 salibandy
Halonen Tatu 3 salibandy
Haltia Ilari  3 suunnistus
Halttunen Minka 2N ringette
Handelberg Aino 2A joukkuevoimistelu
Hanhisalo Aleksis 3 Salibandy 
Hanhisalo Viljami 3 salibandy
Hannola Petri 3 lentopallo
Hannula Otto 3 telinevoimistelu
Hansson Johanna 2A team gym
Harala Lotta 2A 
Harjama Joona 3 Jääkiekko
Harjamäki Joonas 3 yleisurheilu
Hartikainen Teemu 3 koripallo
Hassan Amjad 3 koripallo
Hassinen Neea 3 jalkapallo
Hatakka Santeri 2 jääkiekko
Haukkovaara Henri 2A kilpacheerleading
Hautajoki Eetu  2N sulkapallo
Hautala Petri 3 sulkapallo
Hautamo Otto 3 jalkapallo
Haverinen Tommi 2N käsipallo
Havia Joona 3 jalkapallo
Havisalmi Mikael 3 jääkiekko
Havukorpi Mauno 3 Yleisurheilu
Hebbi August 3 jalkapallo
Hede Jarl-Johan 3 tanssiurheilu
Hede Nelma 3 taitoluistelu
Hedman Veera 3 tanssiurheilu
Heikkilä Atte 2A freestyle - slopestyle
Heikkilä Riina 3 jalkapallo
Heikkilä Roope 3 tanssiurheilu
Heikkilä Tuomas 2A  suunnistus
Heikkilä Tuuli 3 suunnistus
Heikkilä Valtteri 3 jääkiekko
Heikkilä Joni 3 yleisurheilu
Heikkinen Benjamin 3 jalkapallo
Heikkinen Daniel 3 jalkapallo
Heikkinen Joonas 2A taekwondo ITF
Heikkinen Rami 3 Lentopallo
Heikkinen Tatu  3 yleisurheilu
Heikkiniemi Roosa 3 lentopallo
Heimonen Ella 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro
Heinaro Einari 3 suunnistus
Heinilä  Jami  3 uinti
Heininen Petra 3 jalkapallo
Heino alisa 2N tanssiurheilu
Heino Eetu 2A sulkapallo
Heino Emmi 3 yleisurheilu
Heino Ilkka 2A sulkapallo
Heino Jere 2A paini VP
Heino Teemu  2A taekwondo
Heino Ville 1 paini VP
Heinolainen Kristian 2N jalkapallo
Heinonen Joona Jalmari 2N uimahypyt
Heinonen Matias 3 maastohiihto
Heinonen Paavo Armas 3 suunnistus
Heinonen Sanni 2N Taitouinti
Heinonen Valtteri 3 Salibandy 
Heinämaa Akseli 2N Miekkailu
Heinämäki Kasperi 3 pesäpallo
Heiska Samuli 3 jalkapallo
Heiskanen  Essi  3 yleisurheilu
Heiskanen Saku 2N jalkapallo
Heiskari Miika 2N jääkiekko
Helakorpi Veeti 2A koripallo
Helansuo, Laura 3 jääkiekko
Helenius Jutta 2A tanssiurheilu
Helenius Samuel 3 jääkiekko
Helistekangas Marko 3 autourheilu
Heliö Ulla 2A muodostelmaluistelu / Team Unique
Heljanko  Rasmus 3 jääkiekko
Helle Jopi 3 jalkapallo
Hellgren  Jannika 2N judo
Hellgren  Jessika 2N judo
Hellman Veera 2N jalkapallo
Hellsten Olivia 3 uinti
Hellsten Valtteri 3 jalkapallo
Hellström Anton 2A kilpa-cheerleading
Hellström Tobias 3 Jääkiekko
Helmi Härkönen 2A taekwondo
Helminen Mette 3 lentopallo
Helminen Nea 3 salibandy
Helosvuori Emma 3 tanssiurheilu
Helpiö Juuso 3 yleisurheilu
Henriksson Jesper 3 jääkiekko
Henriksson, Jere 3 jääkiekko
Henttinen Jens 1 alppihiihto
Henttinen Katja 3 triathlon
Herlevi  Jaakko 3 uinti
Heroum Nora 1 jalkapallo
Herrala Joni 3 jääkiekko
Herrala, Miika Anttoni 3 jääkiekko
Herttua Sonja 2A telinevoimistelu
Hienonen Niko 2N jalkapallo
Hietala Hugo 3 jalkapallo
Hietala Viljami 2A kilpacheerleading
Hietamäki Janne 3 yleisurheilu
Hietanen Sanni 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Hilli Johanna 2A käsipallo
Hilo Hanne 3 suunnistus
Hiltunen Eira 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Hiltunen Roope 3 salibandy
Hintikka Teemu 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Hirvo Anni 3 uinti
Hirvonen Aino 3 ratsastus
Hirvonen Elmeri 3 jalkapallo
Hirvonen Konsta  2N jääkiekko
Hirvonen Lassi 3 Yleisurheilu
Hirvonen Maiju 3 jalkapallo
Hirvonen Mariia 2A tanssiurheilu
Hirvonen Marjut 3 yleisurheilu
Hirvonen Markus 2A tanssiurheilu
Hirvonen Miska 3 jalkapallo
Hirvonen Roni 2N jääkiekko
Hirvonen Susanne 3 uinti
Hjerppe Aino 3 jalkapallo
Hõim Karoliina 2A sulkapallo
Hokka Veera 2A purjehdus
Hokkanen Alisa 2N jalkapallo
Hollo Marja 2A joukkuevoimistelu
Holma Charlotta 3 taitoluistelu
Holmström Jimmy 3 Salibandy
Holopainen Ella 2A käsipallo
Holopainen Jussi 2N judo
Holopainen Leo 3 salibandy
Holopainen Riku 2 salibandy
Holopainen, Jaani Juhani 3 jääkiekko
Holttinen Oliver 3 Jääkiekko
Honkanen Enni 3 ratsastus
Honkanen Juha 2N sulkapallo
Honkanen Miika 1 maalipallo
Honkanen Riikka 1 alppihiihto
Honkanen Tiia-Juulia 2A Jääkiekko
Hooli Minna-Maria 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Hoppi Trina 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Hosseini Danyar 3 jalkapallo
Hotanen Verneri 3 Jääkiekko
Huhta Annika 2N jalkapallo
Huhtala  Michaela  3 jääkiekko
Huhtala Noora 3 Lentopallo
Huhtala Sabina 3 jalkapallo
Huhtamaa  Jere  2N jääkiekko
Huhtamäki Heikki 3 jalkapallo
Hujanen Oona 3 yleisurheilu
Hukkinen Meri 3 yleisurheilu
Hulkko Jere 3 jalkapallo
Hulkkonen Antti 3 jääkiekko
Hulkkonen Johanna 3 suunnistus
Hulkkonen Kia 3 käsipallo
Hulst Emilia 3 koripallo
Huolman Luukas 3 salibandy
Huotari Kari 3 jalkapallo
Huovila Klaus 3 jalkapallo
Hurme Siiri 3 jalkapallo
Huttula Julius 3 jääkiekko
Huuskola Tuukka 2N yleisurheilu
Huuskonen Sara 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Huvila Manu 3 jääkiekko
Hynninen Kaisu 2A maalipallo
Hynönen Lauri 2N koripallo
Hyry Tuomas 3 Käsipallo
Hyryläinen Etti 3 jalkapallo
Hyttinen Annika 3 koripallo
Hyttinen Joonas 3 jääkiekko
Hyttinen Juuso 3 Jääkiekko
Hyttinen Netta 3 lentopallo
Hyyppä Matti 3 yleisurheilu
Hyytiäinen Hannes 3 jääkiekko
Hyytiäinen Henrik 3 jääkiekko
Hyytiäinen Markus 3 koripallo
Häggqvist Jere 3 nyrkkeily
Häggqvist Petra 3 Yleisurheilu
Häkkinen Jenna 3 team gym
Häkkinen Tuuve 2A kilpa-cheerleading
Hämeen-Anttila  Laura 3 salibandy
Hämäläinen  Andreas 3 alppihiihto
Hämäläinen Aino 2N Pyöräily
Hämäläinen Eelis 3 jääkiekko
Hämäläinen Hanna 3 lentopallo
Hämäläinen Lenni 2N Jääkiekko
Hämäläinen Lotta 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Hämäläinen Markus 3 yleisurheilu
Hämäläinen Taru 2N ringette
Hämäläinen Eerika 2N jalkapallo
Hämäläinen, Fanni 3 lentopallo
Hämäläinen, Vertti Paavo Kalevi 2N brasilialainen jujutsu
Hämärsalu Marcus 3 jääkiekko (maali)
Hännikäinen Eliina 2N team gym
Hännikäinen Minni 3 yleisurheilu
Hänninen Jami 3 jääkiekko
Hänninen Jiri 3 lentopallo
Hänninen Konsta 3 Judo
Hänninen Olli 3 jalkapallo
Hänninen Saga 2N rytminen voimistelu ja alppihiihto, Special Olympics
Härkänen Jere 3 jalkapallo
Härkönen Tuuli 2A sulkapallo
Häsä Ella 3 lentopallo
Häyrinen Janna 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Hölttä  Santeri 3 uinti
Hörkkö Ella 3 uinti
Ignatius Eetu 3 jalkapallo
Ihamuotila Markus 2N Purjehdus
Ihamäki Rasmus 3 jalkapallo
Ihamäki Jenna 3 taitoluistelu
Ihander Petri 3 yleisurheilu
Iisakka Harri 3 jääkiekko
Iiskola Lauri 3 salibandy
Iizuka Emi 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Ikola Atte Mikael 3 suunnistus
Ikola Henna 1 lumilautailu - slope, halfpipe
Ikäheimonen Miro 2N taekwondo ITF
Ilkka Jussi 3 salibandy
Illukka Riku 2N 
Ilola Sebastian 3 jääkiekko
Ilomäki Eero 2N Yleisurheilu
Ilves Henri 3 jääpallo
Immonen Eeva 3 yleisurheilu
Immonen Emma Maria 2N jalkapallo
Immonen Nea  2A uimahypyt
Immonen Sanni 3 jalkapallo
Ingalsuo Krista 2A kilpacheerleading
Ingalsuo Noora 2A kilpacheerleading
Inkala Artturi 3 jääkiekko
Innala Risto 3 salibandy
Int Kristina 3 taekwondo
Irtamo Joonatan 3 jääpallo
Isiguzo Bernard 2N jääkiekko
Isiguzo Patrick 3 jääkiekko
Isoaho Karoliina 3 yleisurheilu
Isokääntä  Riina  2N jalkapallo
Isokääntä  Ronja  2N jalkapallo
Isosalo Mika 3 taekwondo
Isosuo Eetu 3 uinti
Ivakko Saana 3 yleisurheilu
Jaakkola Outi 2N miekkailu
Jaakkola Tuukka 2A Kilpa-cheerleading
Jaakonaho Olli 3 jääkiekko
Jaakonsaari Tia-Maria 2A jalkapallo
Jaanikivi Nataly 3 lentopallo
Jaatinen Severi 3 salibandy
Jaatinen Silja 3 jalkapallo
Jaatinen Silja 3 yleisurheilu
Jacobsson Oskari 3 Yleisurheilu
Jahan Mashrur 2N koripallo
Jalasti Frans 3 Jääkiekko
Jalkanen Isabel 3 muodostelmaluistelu / Team Mystique
Jalo Anna-Mari 3 team gym
Jalo heikki 3 jääkiekko
Jalonen Aki 3 judo
Jalovaara Joel 3 squash
Jandeh Jallow 3 yleisurheilu
Jantunen Erika 2A muodostelmaluistelu / Rockettes
Jantunen Mikael 2A koripallo
Jantunen Panu 3 yleisurheilu
Jantunen Vertti 3 jääkiekko
Jarva Aleksi 3 ammunta
Jaskari Erica 2N jääkiekko
Jaskari Ville 2N paini VP
Jatsko Tomas 3 yleisurheilu
Jauhiainen Laura 3 judo
Jehkonen Jenny 3 Jääkiekko
Jernmark Dan 3 vesipallo
Jernmark Nico 3 vesipallo 
Joenpolvi Lotta 3 yleisurheilu
Jõgi Kristofer 3 jääkiekko
Johanna Soiluva 2N kenttäratsastus
Johansson Assi 2A Rytminen voimistelu
Jokela Mikaela 3 uinti
Jokinen Anniina 3 judo
Jokinen Arttu 3 salibandy
Jokinen Julia 2N team gym
Jokinen Lili 2N Taitouinti
Jokinen Noora 3 judo
Jokinen Viivi 3 muodostelmaluistelu / Musketeers
Jokio Juhani 3 koripallo
Jolkkonen Irina 2N käsipallo
Jrad Adel 3 jalkapallo
Jukarainen Jasse 3 Motocross
Junnila Juuso 3 Yleisurheilu
Junno Minttu 3 lentopallo
Junttila Juho 2A uimahypyt
Juntunen Antti-Jussi 2N pyöräily
Juopperi Matti 3 judo
Jurmo Joni 3 Jääkiekko
Jussila Anni 2A kilpacheerleading
Jussila Krista 3 jääkiekko
Jutila Julius 2N miekkailu
Juusela Jaakko  2N koripallo
Juusti Aleksi 3 jalkapallo
Jylhä Martti 1 maastohiihto
Jämsä Jaapo 3 golf
Jäntti Jessica 2A sulkapallo
Jäntti Lasse 3 lentopallo
Jäppinen Mona 3 yleisurheilu
Järvensalo Iiro 3 jalkapallo
Järventaus Elias 3 maratonmelonta
Järvikare Henrik 3 alppihiihto
Järvikare Niklas 2N alppihiihto
Järvilehto Kalle 1 lumilautailu - slope, halfpipe
Järvinen Eemeli 3 golf
Järvinen Ellen 3 koripallo
Järvinen Janna 3 jalkapallo
Järvinen Onni 3 uinti
Järvinen Robin 2N käsipallo
Järvinen Ruben 3 koripallo
Järvinen Toni  Vammais YU
Järvinen Tuukka 2N jääpallo
Jäske Nicklas 3 jalkapallo
Jääskeläinen Anton 2N telinevoimistelu
Jääskä Juha 2N jääkiekko
Jääsvuo Isabella 3 yleisurheilu