H-J

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat

Haajanen Sofia 2A suunnistus

Haakana Helmi 3 salibandy

Haanpää Antti 2N Paini

 

Haapala Ida 2N suunnistus

Haapala Ida 3 suunnistus

Haapanen Tilda 2N muodostelmaluistelu / Musketeers

Haapanen, Antti-Eemeli 3 jääkiekko

Haapaniemi Hele 3 yleisurheilu

Haapasaari Markus 2N amerikkalainen jalkapallo

Haapio Jesse 3 jääkiekko

Haarala Ilmari 3 salibandy

Haarti Jaakko 3 jääkiekko

Haarti Joona 3 jääkiekko

Haatainen Jussi 3 käsipallo

Haataja Helmi 3 tanssiurheilu

Haatanen  Aleks  3 jääkiekko

Haavanlammi Justus 2N jääkiekko

Hagberg Axel 2N salibandy

Hagelin Isabel 3 uinti

 

Hagelin Veera 3 ringette

Haglund Samuel 3 jalkapallo

Haikonen Julia 2N jalkapallo

Haikonen Veeti Leo Johannes 3 uinti

Hajizadeh Meysam 3 jalkapallo

Hakala Aatu 3 jalkapallo

Hakala Emma 3 yleisurheilu

Hakala Jere 3 jääkiekko

Hakala Joona 3 salibandy

Hakala Julia 2A muodostelmaluistelu / Team Unique

Hakala Krista 2N jalkapallo

Hakala Vilma  2A Jalkapallo

Hakalahti Jarkko 3 salibandy

Hakamäki Juho 3 salibandy

Hakanen  Saara 2N yleisurheilu

Hakanen Tiina 3 yleisurheilu

Hakkala Teemu 3 jääkiekko

Hakkila Aino 3 yleisurheilu

Hakkila, Niklas 3 jalkapallo

Hakola Alisa 3 taitoluistelu

Hakulinen Justus 3 jääkiekko

Hakulinen Ossi 3 triathlon

Halko Anni 3 yleisurheilu

Halla-aho Niku 3 jääkiekko

Halme Aapo 2N jalkapallo

Halme Kreeta 2N jalkapallo

Halme Saara 3 yleisurheilu

Halme Sasu 2A pyöräily

Halme Susanna 2A maalipallo

Halmesmäki Tero 2A paini GR

Halmetoja Daniel 3 koripallo

Halonen Heli 3 yleisurheilu

Halonen Niilo 2N jääkiekko

Halonen Pyry   3 judo

 

Halonen Saku 3 golf

 

Halonen Tapio 3 salibandy

Halonen Tatu 3 salibandy

Haltia Ilari Paavo Ensio 3 suunnistus

Halttunen Minka 3 ringette

Hamrad Sahad 3 jalkapallo

Hanhijärvi Leenukka 2N suunnistus

Hanhisalo Viljami 3 salibandy

Hannula Iina 3 jalkapallo

Hannula Ilona 3 tanssiurheilu

Hannula Otto 2N telinevoimistelu

Hansson Johanna 2A Teamgym

Harjama Joona 3 jääkiekko

Harjamäki Joonas 3 yleisurheilu

Harju Kim 2A triathlon

 

Harjunpää Ia 3 purjehdus

Harti Emilia 3 sulkapallo

Hartikainen Teemu 3 koripallo

Hassan Amjad 3 koripallo

Hassan Ridwan 3 jalkapallo

Hassinen Neea 3 jalkapallo

Hatakka Santeri 2N jääkiekko

Hatonen Elmeri 3 jääkiekko

Hattula Lauri 3 koripallo

Haukka Sergei 3 uinti

 

Haukkovaara Henri 2A kilpacheerleading

Hautajoki Eetu  2N sulkapallo

Hautala Petri 3 sulkapallo

Havas Tomi 3 lentopallo

Haverinen Tommi 2N käsipallo

Hayes Fidel 3 jalkapallo

Hede Jarl-Johan 3 tanssiurheilu

Hede Nelma 3 taitoluistelu

Hedman Veera 3 tanssiurheilu

Heikka Arttu 3 jalkapallo

Heikkilä  Joni 3 yleisurheilu

Heikkilä Atte 2A freestyle - slopestyle

Heikkilä Ella 3 squash

 

Heikkilä Ollipekka 2A Suunnistus

Heikkilä Riina 3 jalkapallo

Heikkilä Roope 3 tanssiurheilu

Heikkilä Sara 3 yleisurheilu

Heikkilä Tuomas 2N suunnistus

Heikkilä Tuuli 3 suunnistus

Heikkilä Valtteri 3 jääkiekko

Heikkilä Joni 3 yleisurheilu

Heikkinen Anton 3 jalkapallo

Heikkinen Joonas 2A taekwondo ITF

Heikkinen Tatu  3 yleisurheilu

Heikkola Otto 3 jääkiekko

Heimonen Ella 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchro

Heinaro Einari 3 suunnistus

Heinilä  Jami  3 uinti

 

Heino Alisa 3 tanssiurheilu

Heino Eetu 2A sulkapallo

Heino Emmi 3 yleisurheilu

Heino Ilkka 2A Sulkapallo

Heino Jere 1 paini VP

 

Heino Teemu  2A taekwondo

Heino Ville 1 paini VP

 

Heinolainen Kristian 2N jalkapallo

Heinonen Joona Jalmari 2N uimahypyt

Heinonen Lauriina 3 taitouinti

Heinonen Miika  2N koripallo

Heinonen Noora ??? 3 muodostelmaluistelu / ???

Heinonen Paavo Armas 3 suunnistus

Heinonen Viktor 3 jääkiekko

Heinä Joona-Ville 3 yleisurheilu

Heika Samuli 3 jalkapallo

Heiskanen  Essi  3 yleisurheilu

Heiskanen Miro 2 jääkiekko

Heiskari Miika 2N jääkiekko

Helansuo, Laura 3 jääkiekko

Helenius Jutta 2A tanssiurheilu

Helin Jim 2N karate

Helistekangas Markus 3 autourheilu

 

Heliö Ulla 2A muodostelmaluistelu / Team Unique

Heljanko  Rasmus 3 jääkiekko

Heljanko Christian 2N jääkiekko

Hellgren  Jannika 2N judo

Hellgren  Jessika 2N judo

Hellsten Olivia 3 uinti

 

Hellsten Valtteri 3 jalkapallo

Hellström Tobias 3 jääkiekko

Helmi Härkönen 2A taekwondo

Helminen Mette 3 lentopallo

Helpiö Juuso 3 yleisurheilu

Hemmer Sami 3 jalkapallo

Henriksson Jesper 3 jääkiekko

Henriksson, Jere 3 jääkiekko

Henttinen Jens 3 alppihiihto

Henttinen Katja 3 triathlon

Herlevi  Elias 2N uinti

 

Herlevi Tuomas 3 uinti

 

Heroum Nora 1 jalkapallo

Herrala Joni 3 jääkiekko

Herrala, Miika Anttoni 3 jääkiekko

Hieta Ilmari 3 jalkapallo

Hietala Taavi 3 jääkiekko

Hietamäki Janne 3 yleisurheilu

Hietanen Sanni 3 muodostelmaluistelu / Lumineers

Hietaranta Roni 2N tennis

Hilli Johanna 2A käsipallo

Hiltunen Eira  muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity

Hinkka Sofia 3 uinti

Hintikka Teemu 3 muodostelmaluistelu

 

Hirvenoja Ville 3 pyöräily

Hirvimäki Eero 3 jalkapallo

Hirvinen Anniina 3 yleisurheilu

Hirvo Anni 3 uinti

 

Hirvonen Elmeri 3 jalkapallo

Hirvonen Ilona 2N muodostelmaluistelu / Rockettes

Hirvonen Konsta  2N jääkiekko

Hirvonen Laura 2A joukkuevoimistelu

Hirvonen Maiju 2A jalkapallo

Hirvonen Mariia 2A tanssiurheilu

hirvonen Marjut 3 yleisurheilu

Hirvonen Markus 2A tanssiurheilu

Hirvonen Nea 3 muodostelmaluistelu / Valley Bay Synchrostyle

Hirvonen Susanne 3 uinti

Hirvonen Valtteri 3 jalkapallo

Hõim Karoliina 2A sulkapallo

Hokkanen Alisa Ilona 2N jalkapallo

Hokkonen Eva-Lotta 3 purjehdus

Holmström Anni 2A joukkuevoimistelu

Holmström Jimmy 3 salibandy

Holopainen Ella 2A käsipallo

Holopainen Jesse 2N jääkiekko

Holopainen Jussi 2N judo

Holopainen Kasper 2A telinevoimistelu

Holopainen Riku 2 salibandy

Holopainen Salla 3 käsipallo

Holopainen, Jaani Juhani 3 jääkiekko

Holstein Ria 3 jalkapallo

Honka Tomi 2A nyrkkeily

Honkanen Juha 2N sulkapallo

Honkanen Miika 2A maalipallo

Honkanen Riikka 1 alppihiihto

Honkanen Tiia-Juulia 2N

Hooli Minna-Maria 2A muodostelmaluistelu / Rockettes

Hoppi Trina 2N muodostelmaluistelu / Musketeers

Hopsu Severi 3 salibandy

Huhtala  Michaela  3 jääkiekko

Huhtala Noora 3 lentopallo

Huhtala Oili 3 salibandy

Huhtamaa  Jere  2N jääkiekko

Hujanen Oona 3 yleisurheilu

Hukkinen Meri 3 yleisurheilu

Hulkkonen Antti 3 jääkiekko

Hulkkonen Johanna 3 Suunnistus

Hulkkonen Kia 3 käsipallo

Hulmi Fanny 2N koripallo

Huolman Luukas 3 salibandy

Huoponen Kaius 3 yleisurheilu

Huoponen Tommi 3 yleisurheilu

Huotari Kari 3 jalkapallo

Huovila Klaus 3 jalkapallo

Hurme Siiri 3 jalkapallo

 

Hurri Casper 3 jääkiekko

Huttu Anna 2A joukkuevoimistelu

Huttula Julius 3 jääkiekko

Huuskola Tuukka 2N yleisurheilu

Huuskonen Jussi 3 yleisurheilu

Huuskonen Sara 3 muodostelmaluistelu / Lumineers

Hynninen Kaisu 2A maalipallo

Hyryläinen Etti 3 jalkapallo

Hyryläinen Jea-Mikaela 3 taitoluistelu

Hyttinen Anna 3 lentopallo

Hyttinen Joonas 3 jääkiekko

Hyttinen Netta 3 lentopallo

Hyvönen Anni 3 jääkiekko

Hyyppä Matti 3 yleisurheilu

Hyyppä Nea 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic

Hyytiäinen Aleksi 2N jalkapallo

Hyytiäinen Hannes 3 jääkiekko

Hyökyvirta Eero 2N jalkapallo

Häkkinen Anna 3 muodostelmaluistelu / Reunions

Hämeen-Anttila  Laura 3 salibandy

Hämäläinen  Andreas 3 alppihiihto

Hämäläinen  Sami  2N jalkapallo

Hämäläinen Hanna 3 lentopallo

Hämäläinen Janne 2N jääkiekko

Hämäläinen Janne 3 jääkiekko

Hämäläinen Lotta 3 uinti

Hämäläinen Markus 3 yleisurheilu

Hämäläinen Nico 3 koripallo

Hämäläinen Niko 3 uinti

Hämäläinen Taru 3 ringette

Hämäläinen Eerika 2N jalkapallo

Hämäläinen, Fanni 3 lentopallo

Hämäläinen, Vertti Paavo Kalevi 2N brassijujutsu

Hännikäinen Eliina 2N team gym

Hännikäinen Minni 3 yleisurheilu

Hänninen Jami 3 jääkiekko

Hänninen Jere 3 jääkiekko

Hänninen Juho 3 maastopyöräily

Hänninen Konsta 3 Judo

Hänninen Olli 3 jalkapallo

Hänninen Saga 2N rytminen voimistelu ja alppihiihto, Special Olympics

Härkänen Jere 3 jalkapallo

Härkönen Tuuli 2A  sulkapallo

Häsä Ella 3 lentopallo

 

Häyrinen Janna 2N muodostelmaluistelu / Musketeers

Höglund, Ronja Elviira Orvokki 3 jalkapallo

Hölimäki Tea 3 salibandy

Hölttä  Santeri 2N uinti

 

Hölttä Janne 3 Tennis

 

Hörkkö Ella 3 uinti

 

Ignatius  Emma 3 taitoluistelu

Ihamuotila Markus 2N Purjehdus

Ihander Petri 3 yleisurheilu

Iisakka Harri 3 jääkiekko

Iiskola Heikki 2N Salibandy

Iiskola Lauri 3 salibandy

Iizuka Emi 3 muodostelmaluistelu / Lumineers

Ikkala Aliisa 3 käsipallo

 

Ikola Atte Mikael 3 suunnistus

Ikola Henna 1 lumilautailu - slope, halfpipe

Ikonen Aino 3 purjehdus

Ikonen Elisa 3 jalkapallo

Ikonen Ronja 2N jalkapallo

Ikäheimonen Miro 2N taekwondo ITF

Illukka Riku 2N

 

Ilola Sebastian 3 jääkiekko

Immonen Eeva 3 yleisurheilu

Immonen Emma Maria 2N jalkapallo

Immonen Nea  2N uimahypyt

Immonen Sanni 3 jalkapallo

Ingalsuo Noora 2A kilpacheerleading

Ingberg Emma 3 uinti

 

Ingraeus Jaakko 3 yleisurheilu

Innala Risto 3 salibandy

Innanen Elmo 3 koripallo

Isiguzo Bernard 2N jääkiekko

Isoaho Karoliina 3 yleisurheilu

Isokääntä  Riina  2N jalkapallo

Isokääntä  Ronja  2N jalkapallo

Isosuo Eetu 3 uinti

 

Ivakko Saana 3 yleisurheilu

Jaakkola Outi 2N miekkailu

Jaakkola Riia 3 kilpacheerleading

Jaakkola Tuukka 2N koripallo

Jaakkola Tuukka 2A kilpa-cheerleading

Jaakonaho Olli 3 jääkiekko

Jaakonsaari Tia-Maria 2A jalkapallo

Jaanikivi Nataly 3 lentopallo

Jaatinen Milla 3 salibandy

Jaatinen Silja 3 yleisurheilu

Jadda Walid 3 koripallo

Jakimova Adriana 2N käsipallo

Jalava Marianna 3 muodostelmaluistelu / Team Panique

Jalkanen Mikko 2N jalkapallo

Jalo Anna-Mari 2N team gym

Jalo heikki 3 jääkiekko

 

Jalonen Aki 3 judo

 

Jalovaara Joel 2N squash

Jama Omar 2N jalkapallo

Jana Samuel 3 trampoliinivoimistelu

Jandeh Jallow 3 yleisurheilu

Janhunen, Kerttu Tuisku 3 jääkiekko

Jantunen Erika 2A muodostelmaluistelu / Rockettes

Jantunen Mikael 2N koripallo

Jantunen Panu 3 yleisurheilu

Jarva Aleksi 3 ammunta

Jaskari Erica 3 jääkiekko

Jaskari Ville 2N paini VP

Jatila Jasmin 3 salibandy

Jauhiainen Janina 3 muodostelmaluistelu / Situations

Jauhiainen Laura 2A judo

Jauhola Jonna 3 jääkiekko

Jenni Adrian  3 jääkiekko

Jernmark Dan 3 vesipallo

Jernmark Nico 3 vesipallo

Jõgi Christopher 3 jääkiekko

Jõgi Kristofer 3 jääkiekko

Johanna Soiluva 2N kenttäratsastus

Johansson Inka 3 yleisurheilu

Johansson Oscar 3 jalkapallo

Jokela Patrik 3 jääkiekko

Jokinen Anniina 2A judo

Jokinen Arttu 3 salibandy

Jokinen Eeva 2A joukkuevoimistelu

Jokinen Iiris  2N kilpacheerleading

Jokinen Julia 3 team gym

Jokinen Noora 2N judo

 

Jokinen Viivi 2N muodostelmaluistelu 

Jokio Juhani 3 koripallo

Jolkkonen Irina 2N käsipallo

Jonas Mate 3 jalkapallo

Jones Cindy 3 golf

 

Jones Dominic 3 golf

 

Jormakka Ella 3 Koripallo

Joronen Mari 3 yleisurheilu

Joronen Siiri 1 rytminen voimistelu

Jouini Karim 3 jalkapallo

Jukarainen Jasse 3 Motocross

Jumaah Isam 3 jalkapallo

Junnila Ella 2N yleisurheilu

Junnila Juuso 3 yleisurheilu

Junno Minttu 3 lentopallo

Junttila Juho 2A uimahypyt

Juntunen Antti-Jussi 2N pyöräily

Juopperi Matti 3 judo

 

Jutila Julius 2N miekkailu

Juusela Jaakko  2N koripallo

Juusti Aleksi 3 jalkapallo

Juvanen Jaakko 3 jääkiekko

Jylhä Martti 1 maastohiihto

Jylhä, Jesper 3 lentopallo

Jylö, Minni Maria 3 lentopallo

Jyrkinen Kalle 3 jalkapallo

Jyry Tommi 2N jalkapallo

Jämsen Milla 3 miekkailu

Jämsä, Jaapo 3 golf

JJäntti Jessca 2A sulkapallo

 

Jäntti  Teemu  2N jalkapallo

Jäntti  Tommi  2N jalkapallo

Jäntti Anni 3 yleisurheilu

Jäppinen Mona 3 yleisurheilu

Järvelä Saaramaria 2N salibandy

Järveläinen Julia  3 suunnistus

Järventaus Elias 3 maratonmelonta

Järvi Matias 3 tennis

 

Järvikare Henrik 3 alppihiihto

Järvikare Niklas 2N alppihiihto

Järvikari Janika 2N jääkiekko

Järvilehto Kalle 1 lumilautailu 

Järvinen Eemeli 2A golf

 

Järvinen Eemil 3 jalkapallo

Järvinen Ellen 3 koripallo

Järvinen Janna 3 jalkapallo

Järvinen Perttu 2N salibandy

Järvinen Toni 3 yleisurheilu

Järvinen Tuukka 3 jääpallo

Jääskeläinen Anton 2A telinevoimistelu

Jääskeläinen Sanna 3 jalkapallo

Jääskä Juha 3 jääkiekko

Jääsvuo Isabella 3 yleisurheilu