A-G

Urheilijan nimi ja taso
Urheilijoiden taso
1. Olympiakomitean ja Paralympiakomitean tukiurheilijat sekä vastaavan tasoiset ei-olympiaurheilijat
2. Lajiliittojen maajoukkuevalmennusryhmiin kuuluvat urheilijat (nuorten ja aikuisten maajoukkueet)
3. Haastajatason urheilijat, esim. urheiluoppilaitoksissa olevat urheilijat
 

Aakko Ella 3 jalkapallo
Aalto Aleksi 3 jääkiekko
Aalto Oskari 3 uinti
Aalto Teemu 3 pesäpallo
Aaltonen Anton  3 jalkapallo
Aaltonen Maria 3 yleisurheilu
Aarnio Janette 2N koripallo
Aarto  Lotta 3 koripallo
Abokar Samatar 2N koripallo
Adawi Omar 3 jalkapallo
Adlivankin Katya 2N Tanssiurheilu
Af Forselles Mona 3 yleisurheilu
af Hällström Joel 2A triathlon
Aghazade Parham 3 koripallo
Ahlblad Isabella 2A telinevoimistelu
Ahlblad Rasmus 3 Jääkiekko
Ahlström Ellen 3 jalkapallo
Ahmadi Suleiman 3 paini
Ahmala Aleksi 3 Jalkapallo
Ahmala Reittu 3 jalkapallo
Aho Siiri 3 tanssiurheilu
Ahokas Cristian 3 koripallo
Ahola Noora 3 sulkapallo
Ahonen  Helmi  2N melonta
Ahonen Aleksi 3 jalkapallo
Ahonen Jerry 3 jalkapallo
Ahonen Miikka 3 Tanssiurheilu
Ahonen Petra 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Ahonen Ville 3 maastohiihto
Ahti Ville-Petteri 2A tennis
Ahtiainen Niina 1 beach volley
Ahtinen Olga 1 jalkapallo
Ahtosalo  Matias  2N pyöräily
Ahvenainen Akseli 3 freestyle-kumpareet
Ailus Alexandra 2N koripallo
Airaksinen Jani 3 autourheilu
Akkanen Aino-Kaisa 3 muodostelmaluistelu / Team Unique
Alakomi Ella 3 jalkapallo
Alander Kalle 2A käsipallo
Alanen Justus 3 amerikkalainen jalkapallo
Alanärä Jesse 3 jääkiekko
Aleksandrova  Alisa 3 tanssiurheilu
Al-Emara Kaswar 3 jalkapallo
Ali  Jusif  3 jalkapallo
Aliu Krenar 1 nyrkkeily
Alkio Ahti 3 tennis
Amzil Latifa 2N koripallo
Amzil Mustapha 2N koripallo
Andersson Matilda 2A joukkuevoimistelu
Andersson Saga 1 yleisurheilu
Anini Samuel 2N jalkapallo
Antell John 2A ratsastus
Antikainen Tuomas 2N jääpallo
Antola Mikael 3 yleisurheilu
Anttila Emilia 3 yleisurheilu
Anttila Niilo 3 koripallo
Anttonen Ilona 2N jalkapallo
Arifi Doni Edon Arifi 2N jalkapallo
Arike  Elina 2A koripallo
Armstead-Lehti Roosa 3 lentopallo
Aro Jenna 3 jääkiekko
Arpiainen Lauri 3 yleisurheilu
Arrakoski Antonia 3 muodostelmaluistelu / Lumineers
Arvaja Maaria 2A kilpa-cheerleading
Arvelo  Sofia Aurora 2A rytminen voimistelu
Asklöf Aino 3 suunnistus
Asklöf Henrik 3 suunnistus
Asmundela Elmeri 3 jääkiekko
Astala  Aaro  1 salibandy
Asula Kristian 2N nyrkkeily
Aula Linnea 3 käsipallo
Autinen Onni 3 Jääkiekko
Auvinen Karita 2N muodostelmaluistelu / Team Fintastic
Auvinen Roope 2A yleisurheilu
Auvinen Tessa 3 jalkapallo
Avetisyan Lorena 3 rytminen voimistelu
Avikainen Viivi 2A yleisurheilu
Azodo Melanie 2N jalkapallo
Azodo Robbie 2N jalkapallo
Back Erik 3 yleisurheilu / pikajuoksu
Backberg Emil 3 salibandy
Backman Jemima 3 yleisurheilu
Bakker Krista Pro golf
Balatkhanova Enisa 2N Judo
Barck Maj 3 jalkapallo
Bardia Mirzaei 3 Taekwondo
Barrera Thomas 3 koripallo
Bartholdi Natalia 2A kilpa-cheerleading
Barton Alexandra 2A judo
Baumgartner Nelly 3 salibandy
Beilinson Piko 3 golf
Bejedi Sara 2A koripallo
Belfer Alexey 3 uinti
Benford Emilia 3 tanssiurheilu
Bengs Eevi 2A nykyaikainen 5-ottelu
Benkono Joonas 3 koripallo
Bennert Nico 3 maastohiihto
Berden Edith 3 yleisurheilu
Berg Aron 3 jalkapallo
Berg Christer 2A amerikkalainen jalkapallo
Berg Madleena 3 ratsastus
Berg Wilma 2N yleisurheilu
Berghem Jonna 2A yleisurheilu
Bergman Joonas 2N lumilautailu - slope, halfpipe
Bergman Samu 3 jääkiekko
Bernards Lea 2A telinevoimistelu
Berner Robin 2A purjehdus
Beyai Mustafa 3 Jalkapallo
Bhandari  Kailash 3 jalkapallo
Björkbacka Toni 3 salibandy
Blinnikka Benjamin 3 purjehdus
Blomgren Perttu 2N koripallo
Blomqvist Jonni 2N yleisurheilu
Blomqvist-Kakko Minea Pro golf
Blomster Anders 2A pyöräsuunnistus
Blässar Rasmus  3 käsipallo
Boamah Michael  3 jalkapallo
Bogdanoff Matilda 2A yleisurheilu
Borgman Mico 3 jalkapallo
Borovskaya Valeria 3 yleisurheilu
Borovski Dmitry 3 tanssiurheilu
Boström Kristian 3 suunnistus
Botti Jose 2N koripallo
Bouchia Daniel 3 Jalkapallo
Boughrara Chahrazed      2N taekwondo
Brandon Smerling 3  jääkiekko  
Brace Jonathan 3 yleisurheilu
Bremer Edvard 2N purjehdus
Bremer Teresita 2N ratsastus
Brusi Melina 3 taitoluistelu
Brusiin  Otto 3 jalkapallo
Bryggare Niklas 3 yleisurheilu
Bryggare Samuli 3 yleisurheilu
Brännare Malla  2A kilpa-cheerleading
Buchwald Rauha 3 yleisurheilu
Burton Ella 2N jalkapallo
Bützow Charlotta  3 yleisurheilu
Bützow Iira 3 yleisurheilu
Bäck Kristian 1 yleisurheilu
Bäcklund Joonas 3 salibandy
Bäckman Neea 3 muodostelmaluistelu / Team Dynamique
Bäcksbacka Oliver 3 salibandy
Bäckström Jannike 2N painonnosto
Camara Idrissa  3 jalkapallo
Castren Matilda Pro golf
Cavonius Tommy 3 Jääkiekko
Ceder Linnea 2A taitoluistelu
Ceder Stella 3 jalkapallo
Cedercreutz Axel 3 salibandy
Chandrasekeram Olivia 3 yleisurheilu, juoksu
Chen Heikki 3 yleisurheilu
Chime Sarah 3 koripallo
Chokairy Amira 3 yleisurheilu
Chydenius Nina 3 yleisurheilu
Clayhills Bruce 3 uinti
Collin Kaisa 1 jalkapallo
Coloma Vanhala Beatriz 3 uinti
Condé M'balia 3 jalkapallo
Corell Max Mikael 3 autourheilu
Cukici   Denis 2N jalkapallo
Cziczer Félix 3 trampoliinivoimistelu / freetrampolinen
Dahlberg Cecilia 2N purjehdus
Dahlberg Otto 2N purjehdus
Dahlström Benjamin 3 jalkapallo
Dahlström Sebastian 3 jalkapallo
Damoiseaux Meri 2N koripallo
Danielsson Erika 2N golf
Danielsson Jenny-Julia 1 jalkapallo
Danielsson Kalle 2N Käsipallo
Danishevski Kristian  2N telinevoimistelu
Darlington  Oscar  3 golf
Davidson Kim 3 käsipallo
Demasör Charlotta 2A muodostelmaluistelu / Marigold IceUnity
Donner Julius 2N purjehdus
Douglas Ella 3 jalkapallo
Drufa Minja 2N jääkiekko
Echardt Albert Pro golf
Eerikäinen Suvi 3 yleisurheilu
Eho Juuso 3 jalkapallo
Ehrnrooth Belinda 3 purjehdus
Ehrnrooth Rebecca 3 maastohiihto
Ehrnroth August 3 tennis
Ehro Joonas 3 salibandy
Eikkinen Edith 3 Yleisurheilu
Eilola Eemil 3 käsipallo
Ekholm Titus 3 salibandy
Eklund Alicia 2N käsipallo
Eklund Anton 3 purjehdus
Eklund Jakob 2A purjehdus
Eklund Leevi 3 jalkapallo
Eklöf Cia 2N koripallo
Ekman Artur 3 käsipallo
Ekoebve Don-Zheni 3 yleisurheilu
Ekroth Tinja 2N ratsastus
El Mrabt Ibrahim 3 yleisurheilu
Elgeraia Yasmin 3 Yleisurheilu
Ellilä Lina 3 lentopallo
Elo Anne  2A kilpa-cheerleading
Elo Kaisa 2N muodostelmaluistelu/Musketeers
Elonen-Kulmala Arttu 3 jääkiekko
Eloranta Jenni 3 yleisurheilu
Enarvi Julia 2A yleisurheilu
Enckell Jimi 3 jääkiekko
Engman Adelina 1 jalkapallo
Envalds Kasper 3 uinti
Erhovaara Suvi 2A käsipallo
Eriksson Carl Johan 3 jalkapallo
Eriksson Essi  3 Yleisurheilu
Eriksson Samuli 2A yleisurheilu
Eriksson Tony Henrik 3 uinti
Erkkilä Kia 2N ringette
Erkkola  Akseli  2N paini
Erlund Henri 3 uinti
Erlund Stella 3 tennis
Eronen Eetu 2A maalipallo
Ervasti Annemarie 3 muodostelmaluistelu/Musketeers
Eräheimo Reea 2N trampoliinivoimistelu
Eräkangas Elmo 3 koripallo
Eskelinen  Oskari 3 jalkapallo
Eskelinen Sonja 3 maastohiihto
Eskola Ossi 3 koripallo
Esna Annabel 3 koripallo
Etelätalo Lassi 1 yleisurheilu
Etelätalo Otto 3 jääkiekko
Etie Noah 3 jalkapallo
Exaucia Thomas 2N koripallo
Ezeabasirim Chibunna 2N Yleisurheilu
Fagerholm Lotta 2A kilpa-cheerleading
Fagerstedt Jenny 3 yleisurheilu
Fagerström Juuso 3 jääkiekko
Falenius Jesse 3 jääkiekko
Federiko Federiko 2N koripallo
Felt Nea 3 koripallo
Feodoroff Sebastian 2N purjehdus
Ferchen  Tua  3 tanssiurheilu
Ferm  Sonja  2N jalkapallo
Flinck Jonathan 3 salibandy
Florent Rickhard  3 jalkapallo
Flytström Lauri 3 Jääkiekko
Forsberg Alexandra 2A kilpa-cheerleading
Forsberg Jere 1 jousiammunta
Forsblom  Wilma  2N jalkapallo
Forsbom Julius 3 salibandy
Forsel  Marcus 3 uinti
Forsell Kaius 3 jääkiekko
Forss Lauri  2N sulkapallo
Forss Matilda 3 telinevoimistelu
Fraidenberger Veronika 2A joukkuevoimistelu
Fredriksson Johan  3 uinti / triathlon
Fredriksson Linnea 3 taitoluistelu
Fredriksson Sonja 2A TeamGym
Friman Björn 2N ammunta
Friman Christian 1 ammunta
Friman, Aleksi 3 jääkiekko
Främling Niels 3 jääpallo
Fuchs Lis 2N salibandy
Furuhjelm Edvard 3 alppihiihto
Fält Kalle 3 Salibandy 
Gabrielsson Emil 3 jalkapallo
Garselius Jimi 3 jääkiekko
Gauriloff Maria 3 muodostelmaluitelu / Musketeers
Gautam Nischal 3 jalkapallo
George David 3 jalkapallo
Gergalo Rebecca 1 rytminen voimistelu
Gerkman Mette 3 yleisurheilu
Gias Basholli 3 jalkapallo
Godenhjelm Kim Oskar 2N purjehdus
Goman  Enni  2N käsipallo
Gramen Isak 3 uinti
Granberg Hannu 2A yleisurheilu
Granlund Jesper 2N koripallo
Granlund Max 2A käsipallo
Granqvist Mikael 3 yleisurheilu
Grekelä Julia 3 muodostelmasluistelu / Valley Bay Synchro
Grepi Bashkim 3 koripallo
Greus Nuutti 3 telinevoimistelu
Gripenberg Johan 2A käsipallo
Grommi Henna 3 salibandy
Gråsten Ada 3 kilpa-cheerleading
Gröhn Roosa 3 salibandy
Grönberg Iiro 3 jääkiekko
Grönblom Emma 3 purjehdus
Grönblom Ronja 2A purjehdus
Grönmark Viktor 2N käsipallo
Gurung Dolma 3 jalkapallo
Gustafsson  Jimi 3 jääkiekko
Gustafsson Jenica 3 jalkapallo
Gustafsson Rasmus 3 alppihiihto
Gustafsson Ron 3 jääkiekko