Asiantuntijaluennot 2018-2019

Asiantuntijaluennot Helsinki, Espoo ja Vantaa

 

Urhea tarjoaa  asiantuntijailtoja Helsingissä, Espoossa ja Vantaalla verkoston yläkoulujen vanhemmille, opettajille ja valmentajille. Tilaisuuksissa on mahdollista käydä yli kuntarajojen, mikäli oman kaupungin tilaisuudet eivät sovi ohjelmaan. Tilaisuuksia järjestetään vuosittain samoilla teemoilla.

Kaikilta osallistujilta toivotaan ennakkoilmoittautumista, jotta tiedämme osallistujamäärän ja voimme lähettää tilaisuuden materiaalit osallistujille sähköpostilla.

 

VANTAA

(HUOM! Ensimmäisen luennon päivämäärä muuttunut aiemmin ilmoitetusta)

Tiistai 9.10. klo 18:00-20:00 Menestyvänä ja terveenä urheilijana kasvaminen Liikuntalääketieteen erikoislääkäri, Klaus Köhler, paikka: Koivukylän koulun auditorio

o    Ilmoittautumislinkki 9.10.2018

 

Keskiviikko 14.11. klo 18:00-20:00 Nuoren urheilijan ravitsemus, Laura Manner, ravitsemusvalmentaja, Pääkaupunkiseudun urheiluakatemia, paikka Koivukylän koulun auditorio

o    Ilmoittautumislinkki 14.11.2018

 

Torstai 24.1. klo 18:00-20:00 Psyykkinen valmennus, jatko-opinnot ja elämänhallinta, urheilupsykologi Paula Thesleff, paikka Tikkurilan lukion auditorio

o    Ilmoittautumislinkki 24.1.2019

_______________________________________________________________________________________

HELSINKI

 

Torstai 11.10. klo 18:00-20:00 Menestyvänä ja terveenä urheilijana kasvaminen

Liikuntalääketieteen erikoislääkäri Klaus Köhler

Paikka:  Mäkipellontien koulu, Auditorio, Mäkipellontie 19, 00320 Helsinki

Ilmoittautumislinkki 11.10.2018

 

Keskiviikko 28.11. klo 18:00-20:00 Psyykkinen valmennus, elämänhallinta ja jatko-opinnot

urheilupsykologi Tatja Holm

Paikka:  Mäkipellontien koulu, Auditorio, Mäkipellontie 19, 00320 Helsinki

Ilmoittautumislinkki 28.11.2018

 

Keskiviikko 30.1.2019 klo 18:00-20:00 Nuoren urheilijan ravitsemus

ravitsemusvalmentaja Laura Manner

Paikka:  Mäkipellontien koulu, Auditorio, Mäkipellontie 19, 00320 Helsinki

Ilmoittautumislinkki 30.1.2019

Päivämäärät päivitetään mahdollisimman pian.

______________________________________________________________________________________

ESPOO

 

Maanantai 22.10.2018 18:00-20:00 Psyykkinen valmennus, elämänhallinta ja jatko-opinnot

urheilupsykologi Tatja Holm

Paikka: Mattlidens skola, mediateekki, Matinsyrjä 1, 02230 Espoo

Ilmoittautumislinkki 22.10.2018

 

Keskiviikko 21.11 klo 18:00-20:00 Nuoren urheilijan ravitsemus

ravitsemusvalmentaja Laura Manner

Paikka: Mattlidens skola, ruokasali, Matinsyrjä 1, 02230 Espoo

Ilmoittautumislinkki 21.11.2018

 

Torstai 17.1.2019 klo 18:00-20:00 Menestyvänä ja terveenä urheilijana kasvaminen, Liikuntalääketieteen erikoislääkäri, Klaus Köhler

Paikka: Mattlidens skola, auditorio, Matinsyrjä 1, 02230 Espoo

Ilmoittautumislinkki 17.1.2019